Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
2. jún 2012

babenky,prosím vás neviete ako dlho vydrží tá burizonová hmota aby bola aj jedlá?ostalo mi a mám robiž o dva týždne tortu a hodila by sa mi,len zasa nechem niečo nejedlé skazené im dať

aduskatt
2. jún 2012

@vecernicci no skus🙂)

artepf
2. jún 2012

@jakelina díky 🙂 , ty středové kužílky si teda zkusím udělat dopředu, doteď jsem totiž dělala jen z mléčného marcipánu a ty nesjížděly

artepf
2. jún 2012

@mima1311 děkuju 😉 , přímo podle fotopostupu je nedělám, jen ten středový kužílek na párátku jsem někde viděla, že je jako základ a na to už jen nalepovat ztenčené lupínky od menšího po větší, měla jsem před sebou na PC fotku jiné růže z marcipánu 🙂

aduskatt
2. jún 2012

@artepf ja ked robim ruzicky tym sposobom, ze po jednotlivych lupienkoch, tiez si ten stred robim 24 hodn dopredu🙂

artepf
2. jún 2012

@lamps
@zuzana124
@lifinka moc díky holky, jen nevím, jak to udělat, aby růžička vysychala vzhůru nohama, když je na párátku 😕

jakelina
2. jún 2012

@artepf zapíchni do polystyrenu a ten polož mezi něco, ať to může volně viset

artepf
2. jún 2012

@dajna11 díky moc 🙂 , já nevím, prostě se mi na nich pořád něco nezdá a snažím se je vypilovat 😝

artepf
2. jún 2012

@jakelina díky, to mě nenapadlo 🙂

pristela
2. jún 2012

@artepf andelica , ja ked robim ruze , den vopred si urobim stredovy kuzel na sparatko , na druhy den urobim štvrťku z ruže , necham chvílu vyschnut a az pak lepim dalsie lupienky, zase necham chvilku vyschnut-vytvrdnut trebars vo vlozke od vajíčok , a pak ak treba pridam este par lupienkov 😉

jakelina
2. jún 2012

@artepf nemáš zač, já jsem to někde viděla, není to z mé hlavy a já tak suším i malé bílé kytičky na drátku, zapíchám a krásně tak vytvarované uschnou.

vecernicci
2. jún 2012

@dajna11 u nás nevydrží ani dvě hodiny, natož týdny, manža přišel nato, že je to jedlý a fakt dobrý, takže to před ním musím schovávat 😀 😀 😀
@artepf to přijde s tím až jich budeš dělat víc, tak nad tím nebudeš přemýšlet, budou perfektní 😉

vecernicci
2. jún 2012

@pristela no vidíš, já dělám všechno teď hned frk frk, se s tím necrcám 😀 😀 😀 ale ty je máš teda fakt hezčí, asi to zkusím taky jako ty 😵

dajna11
2. jún 2012

@vecernicci no tak to je dobré.....teda ty tto máš dobré,mne je to zasa luto vyhodiť zvlášť ked za dva týždne budem znovu robiť túto masu

lamps
2. jún 2012

@artepf ja ich nenechávam vysieť, urobím si na pohár z alobalu taký vrchnáčik s priehlbinkou do stredu urobím dierku a naň dám vyschnúť urobenú ružičku, takto:

jakelina
2. jún 2012

@vecernicci já taky nechávám proschnout a přilepuju postupně, ony jsou pak takové vzdušnější, neslepí se ty lístky tak k sobě. Ale jako pristela je teda nemám 😝

peroli
2. jún 2012

@lamps to je dobrá vychytávka.. dej ty obrázky i do těch postupů.. 😵 😉

lamps
2. jún 2012

@peroli aaa je to tam 😅

jaja555
2. jún 2012

@mamina1978 - nádhera, máš ich prekrásne .

jakelina
2. jún 2012

holky jakou máme krásnou stránku 😀 😀 😀

anibas
2. jún 2012

@dajna11 😀 😀 😀 😀

lamps
2. jún 2012

@jakelina Majka, jedna z najkrajších aké sú 😅 😅 😅 a ako sa nám tu dobre kecá 😅 😅 😅

jakelina
2. jún 2012

@lamps když pro nás nemají doma pochopení a pouští jedním uchem tam a druhým ven naše řeči o dortech, tak se musíme realizovat tady 😀 😀

lamps
2. jún 2012

@jakelina no presne ako píšeš, tu sme všetky s rovnakou diagnózou, tak je to v pohode 😀 😀 😀. Ale ja aj mužíčkovi komentujem, čo robím, možno bude zo mňa raz taký vyškolený, že mi aj tortu upečie 😀 😀 😀

artepf
2. jún 2012

@pristela
@vecernicci
@jakelina holky moc díky za rady 🙂

bambula1307
2. jún 2012

@vecernicci mozem poprosit o radu? odo mna chcu taku futbalku tiez 😒 a ja neviem v com to piect, loptu mam len malu Mam kupit formu?..ci piect v miske? Mozes mi prosim napisat ako si to plnila..ci si nejako vystuzila..a tak. Dakujem

bambula1307
2. jún 2012

u nas dnes bbolo jahodove menu. na obred vafle s jahodami , ako dezert jahodova rolada pre brata a pre nas ostatnych jahodovojogurtova torta 😎
A skusala som dekorovane platy na okraje torty, na poprve nic moc 😉

mariann2
2. jún 2012

@bambula1307 ja pečiem futbalku v nerezovej miske, ale pečiem len malú futbalku na okrúhlej torte http://marianna.kkweb.sk/~torty/photo/photo_one... prekrojím raz, alebo dva razy, obmažem maslom s cukrom, potiahnem tenkou vrstvou hmoty a lepím uholníky

aduskatt
2. jún 2012

a hlavne je to asi jedna z veeeelmi mala tem, kde je pohodicka a nehadame sa.ja si sem chodim oddychnut🙂

bambula1307
2. jún 2012

@dajna11 ja myslim, ze to vydrzi..niejetam mlieko ani nic co by sa pokazilo 🙂