Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dajna11
2. jún 2012
babenky,prosím vás neviete ako dlho vydrží tá burizonová hmota aby bola aj jedlá?ostalo mi a mám robiž o dva týždne tortu a hodila by sa mi,len zasa nechem niečo nejedlé skazené im dať
aduskatt
2. jún 2012
@vecernicci no skus🙂)
artepf
2. jún 2012
@jakelina díky 🙂 , ty středové kužílky si teda zkusím udělat dopředu, doteď jsem totiž dělala jen z mléčného marcipánu a ty nesjížděly
artepf
2. jún 2012
@mima1311 děkuju 😉 , přímo podle fotopostupu je nedělám, jen ten středový kužílek na párátku jsem někde viděla, že je jako základ a na to už jen nalepovat ztenčené lupínky od menšího po větší, měla jsem před sebou na PC fotku jiné růže z marcipánu 🙂
aduskatt
2. jún 2012
@artepf ja ked robim ruzicky tym sposobom, ze po jednotlivych lupienkoch, tiez si ten stred robim 24 hodn dopredu🙂
artepf
2. jún 2012
@lamps
@zuzana124
@lifinka moc díky holky, jen nevím, jak to udělat, aby růžička vysychala vzhůru nohama, když je na párátku =-)
jakelina
2. jún 2012
@artepf zapíchni do polystyrenu a ten polož mezi něco, ať to může volně viset
artepf
2. jún 2012
@dajna11 díky moc 🙂 , já nevím, prostě se mi na nich pořád něco nezdá a snažím se je vypilovat :-p
artepf
2. jún 2012
@jakelina díky, to mě nenapadlo 🙂
pristela
2. jún 2012
@artepf andelica , ja ked robim ruze , den vopred si urobim stredovy kuzel na sparatko , na druhy den urobim štvrťku z ruže , necham chvílu vyschnut a az pak lepim dalsie lupienky, zase necham chvilku vyschnut-vytvrdnut trebars vo vlozke od vajíčok , a pak ak treba pridam este par lupienkov 😉
jakelina
2. jún 2012
@artepf nemáš zač, já jsem to někde viděla, není to z mé hlavy a já tak suším i malé bílé kytičky na drátku, zapíchám a krásně tak vytvarované uschnou.
vecernicci
2. jún 2012
@dajna11 u nás nevydrží ani dvě hodiny, natož týdny, manža přišel nato, že je to jedlý a fakt dobrý, takže to před ním musím schovávat 😃 😃 😃
@artepf to přijde s tím až jich budeš dělat víc, tak nad tím nebudeš přemýšlet, budou perfektní 😉
vecernicci
2. jún 2012
@pristela no vidíš, já dělám všechno teď hned frk frk, se s tím necrcám 😃 😃 😃 ale ty je máš teda fakt hezčí, asi to zkusím taky jako ty x-)
dajna11
2. jún 2012
@vecernicci no tak to je dobré.....teda ty tto máš dobré,mne je to zasa luto vyhodiť zvlášť ked za dva týždne budem znovu robiť túto masu
lamps
2. jún 2012
@artepf ja ich nenechávam vysieť, urobím si na pohár z alobalu taký vrchnáčik s priehlbinkou do stredu urobím dierku a naň dám vyschnúť urobenú ružičku, takto:
jakelina
2. jún 2012
@vecernicci já taky nechávám proschnout a přilepuju postupně, ony jsou pak takové vzdušnější, neslepí se ty lístky tak k sobě. Ale jako pristela je teda nemám :-p
peroli
2. jún 2012
@lamps to je dobrá vychytávka.. dej ty obrázky i do těch postupů.. x-) 😉
lamps
2. jún 2012
@peroli aaa je to tam :-N
jaja555
2. jún 2012
@mamina1978 - nádhera, máš ich prekrásne .
jakelina
2. jún 2012
holky jakou máme krásnou stránku 😃 😃 😃
anibas
2. jún 2012
@dajna11 😃 😃 😃 😃
lamps
2. jún 2012
@jakelina Majka, jedna z najkrajších aké sú :-N :-N :-N a ako sa nám tu dobre kecá :-N :-N :-N
jakelina
2. jún 2012
@lamps když pro nás nemají doma pochopení a pouští jedním uchem tam a druhým ven naše řeči o dortech, tak se musíme realizovat tady 😃 😃
lamps
2. jún 2012
@jakelina no presne ako píšeš, tu sme všetky s rovnakou diagnózou, tak je to v pohode 😃 😃 😃. Ale ja aj mužíčkovi komentujem, čo robím, možno bude zo mňa raz taký vyškolený, že mi aj tortu upečie 😃 😃 😃
artepf
2. jún 2012
@pristela
@vecernicci
@jakelina holky moc díky za rady 🙂
bambula1307
2. jún 2012
@vecernicci mozem poprosit o radu? odo mna chcu taku futbalku tiez :-| a ja neviem v com to piect, loptu mam len malu Mam kupit formu?..ci piect v miske? Mozes mi prosim napisat ako si to plnila..ci si nejako vystuzila..a tak. Dakujem
bambula1307
2. jún 2012
u nas dnes bbolo jahodove menu. na obred vafle s jahodami , ako dezert jahodova rolada pre brata a pre nas ostatnych jahodovojogurtova torta 😎
A skusala som dekorovane platy na okraje torty, na poprve nic moc 😉
mariann2
2. jún 2012
@bambula1307 ja pečiem futbalku v nerezovej miske, ale pečiem len malú futbalku na okrúhlej torte http://marianna.kkweb.sk/~torty/photo/photo_one... prekrojím raz, alebo dva razy, obmažem maslom s cukrom, potiahnem tenkou vrstvou hmoty a lepím uholníky
aduskatt
2. jún 2012
a hlavne je to asi jedna z veeeelmi mala tem, kde je pohodicka a nehadame sa.ja si sem chodim oddychnut🙂
bambula1307
2. jún 2012
@dajna11 ja myslim, ze to vydrzi..niejetam mlieko ani nic co by sa pokazilo 🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli