Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
5. jún 2012

@ameanda na hmotu vcelku určitě gelové Wilton nebo Sugarflair a z těch prachových doporučuju tuhle, nasucho jen poprášíě štětcem ozdoby a krásně se lesknou, já mám tuhle, ale vidím, že u vás teda ty ceny 😠 http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep...

pristela
5. jún 2012

@ameanda na zafarbenie hmoty, rozhodne gelove

lifinka
5. jún 2012

@pristela super, tak už můžu být klidnější 😀 krásný Mcqueen!!!!!!!!!!!!!!! 😵

luciahromadkova
5. jún 2012

@dadka212 Dakujem.

dm1
5. jún 2012

kocky aha vyzera to super http://www.tortyodmamy.sk/vlastnorucne-vyrobene.... Musim si veru uz aj ja najst cas na vyrobu tych formiciek 🤐

betty312
5. jún 2012

Týýýýbrďo holky vy jste táááák šikovnééééééééééé. Jsem ráda,že jsem našla někoho,ke komu můžu pro radu( popřípadě) 😀 Koukám na ty vaše dortíky a kukadla mi jen a jen mrkaj a 😀 fááááááááááákt šikulendy

mamina1978
5. jún 2012

@fodorka su pekne.......... a co keby si krtkovi urobila trosku mensie tie cierne zrejnicky...... 😕
vies .....takto..... 😕
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=428&...

fodorka
5. jún 2012

@mamina1978 dakujem za radu upravim 🙂

pristela
5. jún 2012

@dm1 och moje nervy 😕 😕 to vypada uuuzasne 😨 😨

mamina1978
5. jún 2012

@fodorka Nebolo to, ale v zlom myslene, mas ich pekne..... 🙂

betty312
5. jún 2012

tak tady něco málo z mé tvorby 😀 To byly jedni z prvních

mizulienka
5. jún 2012

baby uz sa vam stao niekedy, ze sa vam "zrazilo" cesto?????
mne dnes prvy krat, na poziadanie som robila bohusov nastavovany a ked som tam pridavala vodu, tak mi to zkrupicovatelo 😕 nechapm....myslite, ze cesto, ked sa upecie bude oki, nebude to poznat?

dm1
5. jún 2012

@pristela zeee? super sa to otlacilo skusim aj ja listy zaliat. len sa pozeram ze jej spravi ked tam da hmotu opacny otlacok vlastne spodok listu ma tam opacne zilkovanie

dm1
5. jún 2012

@mizulienka mne sa to raz stalo pri muffinoch ale preslahalo sa to a spojilo sa to. upecene boli ok ale s korpusom netusim co to spravi

jakelina
5. jún 2012

@mizulienka nestalo 😲 já ten bohušův ani nedělám tak nevím.

betty312
5. jún 2012

🙂
a tyhle jsou ze současnosti 🙂

monika76
5. jún 2012

Ahojte dievčatá je mi neskutočne do plaču ☹ mne čo sa nesťažuju zákazníčky čo robím torty tak jak by som robila pre seba.Stále tvrdím že by som nedala umeliny lebo ten zákazník sa viac už nevráti .Objednali si tortu na krstiny.Uz v maile mi opisovala zakaznicka aku ona chce tortu a opisala mi ju presne lebo ona ma vynimocne dieta a chce vynimočnu tortu.Mohla som tusit.Lemovku som robila sama rucne aj tie detske animacie.Plnka bola orieskova.Do plnky som dala mlete orechy maslo a varila som ako na parižsky falosny .Slahacka cukor bez kakaa zapracujes do masla a poriadne orechy.Korpus chcela svetli.Potiahla som s pasta dama top special.Ze co som jej to dala za vodu s cukrom na tortu ☹ ze ona sa hanbila a take.Neskutocne ma to polozilo .Torta vazila cez 5,5kg cenu som dala 55 e tie gulky som sulala rucne snad celu vecnost a tie animacie fuu ani nepisem ☹ Takze zeny nepouzivat asi pastu dama top len to je voda s cukrom...Nakydala a aj ide kydat hnoj na mna 😠 som hotova ze preco ked som mala tusak a v duchu som si povedala ta panicka je velmi fajnovka...uz nikdy viac...no neskutocne ma to boli lebo stale si kazd pochvaluje .Zo zakazniciek mam dokonca niektore kamosky co sme sa skamaratili cez torty ze si objednali a stale si aj objednavaju.

dm1
5. jún 2012

@betty312 ved mas pekne torticky 🙂 . Prve take tradicne kremove co sa kedysi viac robili a teraz vidim ze aj potahovane a dokonca aj slane 🙂

aduskatt
5. jún 2012

@mizulienka fuha, mne sa to este pri nastavovanom nestalo.prvykrat som sa bala, ked som liala horucu vodu k zltkom, ale bolo to v pohode......daj vediet, ako to dopadlo s tym cestom po upeceni

dm1
5. jún 2012

@monika76 noooo pani si asi predstavovala ze dostane marcipan lebo po pravde vsetky fondatove hmoty - teda na baze cukru su v podstate podobneho zlozenia - teda hlavne cukry a stabilizatori + ochucovadla. Ludia si mylsia ze je to nieco menej ale ved WI aj smartflex je jasne drahsia hmota ako pravy marcipan.... Teta mala jasne povedat co chce ak chcela potahovat s pravym marcipanom alebo neviem s cim. to mas tazko keby si dala WI asi ani to by jej nechutilo ved to je na tej istej baze..... ale verim ze si smutna hlavu hore! ja ked niekto povie ze chce potiahnut marcipanom tak upozornujem ze to nie je marcipan ze s nim uz skoro nikto nerobi ze je to fondatova hmota bud doma robena alebo kupovana

a na vnutro co hovorila? krem a korpus to sa jej pozdavalo?

monika76
5. jún 2012

@dm1 veľmi ,veľmi ma to zobralo...

betty312
5. jún 2012

@dm1 no snažím se 😉 ale když tu čtu že si dáte oddych,že jen 2 dorty za víkend -tak to jsem se řechtala jako kůň 😀 mě když se sejdou 2 najednou,tak mám fááááákt co dělat a naní to žádná pohodička 😀 snad to taky časem někdy řeknu 🙂

mizulienka
5. jún 2012

@monika76 tak to mi je luto, ze si mala taku skusenost 😖
mne sa to tiez raz stalo a je nas tu asi viac takych, ktory mali aspon jednu negativnu skusenost, bohuzial to je praca s ludmi a ludia su hociaki, nikdy nevieme, na koho natrafime....
ale hlavu hore, mas krasne a urcite aj chutne torty, jedna fajnovka nespokojna ta urcite nepolozi, nedaj sa 😉 😉 😉

monika76
5. jún 2012

@dm1 nič sa jej nepozdávalo uplne ma skosila za všetko uplne za všetko nič jej nechutilo ,všetko bolo akože velmi zlé ! aj plnka o korpuse nič nepisala...Pridávam fotky pravá strana mala ostat čistá na umelého anjelika ktorého tam chcela dať.

monika76
5. jún 2012

@mizulienka snáď to bude tak ...ja nezášam konflikty ☹

ajka82
5. jún 2012

@lifinka ja som davala na modru, cervenu (boli dost syte tie farby) a tmavohnedu, tam mi to bolo vidiet, tak myslim ze aj na oranzovu bude ... tuto presne mam http://www.pravacokolada.sk/sk/prachove-farby-r...

jakelina
5. jún 2012

@monika76 to ti věřím, že jsi smutná. Já mám kamarádku a ta lidem dává potahovky ochutnat a oni si sami vyberou, ale většina lidí jenom napíše a nebo zavolá, tak to ani nejde.
Příště se takovým VYJÍMEČNÝM lidem raději vyhnout, nestojí to za ty nervy. 😝

lamps
5. jún 2012

@monika76 och to mi je ľúto ☹ , ale pekne to predýchaj a netráp sa za takú .... Sprostých ľudí chodí po svete strááááášne veľa a stále ich pribúda 😠 . Neboj tí, ktorí si u teba objednali a boli spokojní sa určite vrátia, veď majú dobrú skúsenosť a tých sprostých, ktorí uveria jej rečiam, ti ľúto nemusí byť, s takými je lepšie mať pokoj.

dm1
5. jún 2012

@monika76 tak to mi je luto ze ani s vnutrajskom nebola spokojna :(. Verim ze si smutna aj ja by som bola... ale ako pisala mizulienka pri takom mnozstve roznorodych ludi ked kazdemu chuti nieco ine, su rozne povahy, ktore ofrflu vsetko.... to raz muselo prist... Mozno jej len vadila cena tak sa takto do teba obula kto vie...