Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
5. jún 2012

@aduskatt trochu jo? jsem jako kule 😀 😀 😀
@dadka212 jasně,já ti rozumím, vím, že jsi to myslela dobře, ale já už jsem na ten mléčňák tak zvyklá, ale hlavně lidi se na něj naučili a prý jim nemám dávat jinou potahovku 😉
@roo hmota ze suš. mléka ti v lednici vydrží úplně v pohodě, ale pořádně to zabal do sáčku, aby ti neoschla a neztvrdla, pak jen vyndáš a já dávám na chvilku do mikrovlnky, pak se tak nenadřeš 😉

aduskatt
5. jún 2012

@reruna ja mam divneho manzela, on je spokojny, ked trosku priberiem🙂)akoze negulam sa, mam 60 kg, len mne sa to zda tak akurat a jemu malo🙂.jasne,ze ked zacnem zasa niekedy chodit do prace, tak schudnem🙂 a on bude zasa frflat 😀

vinka
5. jún 2012

@florentina no som si aj myslela.lebo keby fajčil by povedal,že ten popolník sa nieže podobá ale je identický s originálom.To tak komentuje čo nepozná napr.popolník 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ankalv1
5. jún 2012

@mariann2 no už som skúšala potiahnuť kupovanou vtedy sa mi to podarilo lenže keď to mám potom niekomu zaúčtovať nikto by mi to nezaplatil tak to vyšlo draho 🙂 už som skúšala aj z mmf alebo suš.mlieko,práš.cukor voda ale obidve hmoty sa mi dosť trhajú..no dám foto ALE NESMEJ SA 😀 😀

mariann2
5. jún 2012

a akú hmotu si kupovala, lebo nie všetky sú drahé, ale na druhej strane kopu kočiek poťahuje aj domácimi hmotami, nakoniec aj ja som začínala s MMF a tiež som na začiatku hádzala hmotu do koša, lebo mi to nešlo, musíš skúšať ďalej, možno dať menej alebo viac cukru, pomaly budeš vedieť, či je tá hmota ok, s cukríkovou hmotou by som robila aj doteraz, lebo sa mi s ňou robilo dobre, len je to časovo náročné a preto kupujem PDT a nepodceňuj sa tvoje tortičky sú pekné, moje prvotiny vyzerali oveľa horšie, učila som sa na tortičkách pre rodinu, veľa tortičiek som robila ako darček a pomaly sa to rozbehlo, ani neviem ako...

betty312
5. jún 2012

@lubicakovac je to klasický máslový krém 🙂

mizulienka
5. jún 2012

@aduskatt ja ano...neviem, ci pri peceni ale celkovo teraz za poslednych par mesiacov....ale ja to nechapem, cely den sa nezastavim fakt, sedim akurat, ked idem na veecko 😀 ale viem, kde je pes zakopany, vkuse sa ponahlam, chcem toho co najviac stihnut a iba vyzieram somariny 😠 😠 😠 a dnes som zhrozena zo seba, ja mam inac stihlu postavu ale to, co sa mi urobilo okolo pasa....s tym by som sa nezatopila...pneumatika jak od traktora 😕 😕 😕 😕

jakelina
5. jún 2012

@mizulienka to je právě tím, že jíš málo a nezdravé věci. Nesmíš jíst, až když máš hlad, to pak tělo všechno uloží jako tuk 😀 😀 😉

ankalv1
5. jún 2012

@mariann2 fúha to si už nepamätám ako sa tá kupovaná volala..no vlastne aj tieto sú všetko len pre rodinu 😉 a ozdoby robíš z čoho?

aduskatt
5. jún 2012

@mizulienka tu mam aj ja a ze aku ukazkovu🙂

jakelina
5. jún 2012

@aduskatt já taky, ikdyž jsem teď už něco shodila a jím víc než předtím, jenom si fakt hlídám co jím a kdy to jím.

mariann2
5. jún 2012

@ankalv1 kvety zo Smarflexu a postavičky tiež z PDT

ankalv1
5. jún 2012

@mariann2 tú PDT objednávaš z netu?

mariann2
5. jún 2012

@ankalv1 áno z netu, dá sa kúpiť aj kilové balenie v pečenie hrou

mamina1978
5. jún 2012

@aduskatt tak potom sa vytesuj, ked sa to tvojmu mm paci, tak si pribrala na tych spravnych miestach, tak ti tie torticky boli uz teraz na nieco dobre. Len pozor, vsetkeho vela skodi 😉 😀 😀 😀 😀 😀

monika76
5. jún 2012

@reruna šúlane ručne za formičku som zatial neobetovala peniažky.Bola to nekonečná práca 😒

ankalv1
5. jún 2012

@mariann2 akurát som to našla super ďakujem za pomoc si zlatá 😉 😉

lola77
5. jún 2012

Prosím vás, koľko smotany a čokolády potrebujem na parížsky krém? Ďakujem.

ankalv1
5. jún 2012

@mariann2 aj na to potom ešte niečo dávaš?

asfodelka
5. jún 2012

@mamina1978 wow odpadavam z toho videa, tak toto nedokazem ani keby som ako chcela.uprimne zavidim tomu cloveku. ale uz som si nieco vymyslela co bude celkom lahke, urobim tortu v tvere vedra a manzel mi vytlaci Masu... uvidime ako to dopadne

mizulienka
5. jún 2012

@vecernicci boli sme teraz na morave na prazdninach, kupila somsi to susene mlieko bohemilk, dufam, ze z tohto robis, ze som si dobre pamatala 😉 a urcite chcem vyskusat tuto potahovku 😉

aduskatt
5. jún 2012

@mamina1978 ja som zacala uz pred tortickami🙂

lussy23
5. jún 2012

@ankalv1 nádherné a tie postavičky sú úplne suprové. to sú naozaj modelované? 😲 @asfodelka že pokusy, veď sú nádherná, úplne profesionálne. waw a tie postavičky sú dokonalé. Ja obdivujem ľudí, ktorý dokážu urobiť postavičky zjedného kusu. 😲 @florentina veď to je ako naozajstné!!!!!!!!! hoci to nie sú dobré veci, torta je urobená dokonale! 😲 @fodorka krásne sú @monika76 krásna tortička @betty312 nádherné @iwulka23 úžasný je šrek @aduskatt nádherná ružička @janula.h krásne srdiečko a tá slovenská waw úplne perfektná. ty kokso. klobúk dole @katarinas krásne @mamina1978 to mi je ľúto☹ a čo mu je?

mizulienka
5. jún 2012

@jakelina ano ja viem, najhorsie na tom je, ze ta pneumatika okolo pasa sa furt drzi, ja ked schudnem tak hned mi to je vidiet na tvari a vyzeram ako vycivena opica 😕 😕
ja mam taku divnu postavu, do pasa som skoro kost a koza a od pasa dole troska obejsia...
mne by ani nevadilo, ze mam nejako to kilo navyse, predtym som bola prilis chuda, mna stve len to brucho 😕 😕 😕

ankalv1
5. jún 2012

@lussy23 ďakujem ale nieee,zen rybár je umelý 😀 😀

fodorka
5. jún 2012

zienky prosim hodt emi sem recept na ten pribinacikovy krem aj ja chceeem 🙂 moc moc dakujem!

mizulienka
5. jún 2012

@fodorka
PRIBINACKOVY KREM2 slahacky vyslahat do tuha, pridat tvaroh 500g taky ten nie hrudkovity!!!!, zmiesat a vysypat do toho dva pudingy crem ole vanilkove + kyslu smotanu (može, nemusí) cukor podla chuti.

fodorka
5. jún 2012

@mizulienka mas to u mna dakujeeem 🙂

zuzkat1
5. jún 2012

baby prosim vas, predpokladam ze salko mozem uvarit aj par dni dopredu na karamelovy krem...ci nie?dakujem

eliska22
5. jún 2012

@zuzkat1 jasné 🙂