Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
7. jún 2012

@makinka2 hele k té ceně za mufiny, já teda zatím na zakázku za peníze ještě nic nedělala, ale za 10,50 za ks? To mi přijde jako úplná blbost. Navíc teda jsou různě velké formy, ale dneska za každou sladkou "blbost" v pekařství dáš 15Kč a to to není ani nazdobené marcipánem. Jako já kdybych měla někomu říct cenu, tak 20Kč/ks vidím jako minimum, spíš 25. Něco jiného je, pokud bych to dělala pro někoho, pro koho to chci udělat zadarmo, pak jen za náklady a ty si musíš spočítat, ale pokud mimo materiálu vezmeš i elektriku, papírové košíčky atd., tak myslím, že se do těch 10ti Kč vejdeš jen tak tak.

aduskatt
7. jún 2012

@mishulle uplne v pohode.......zafarbila som si hmotu na zlto, urobila som si na sparatko stred, nechala jeden den vytvrdnut, potom som dorobila celu ruzu, nechala preschnut..na uz hotovu som malovala, po zaschnuti farby este pretrela zltou praskovou perletou🙂......kludne sa pytaj, ak nieco nie je jasne🙂

daniz
7. jún 2012

@mishulle lepšiu máš glazúru, je to rýchlejšie. 🙂

aduskatt
7. jún 2012

@mishulle pozri do mojho fotoblogu, tam kde mam torty, su uz hotove pred farbenim nejake............taketo som potom farbila

florentina
7. jún 2012

@asfodelka jak to popisuješ, tak problémů víc než dost, ale ta panenka je naprosto dokonalá? Ty vlasy a oči vypadají jak pravé či jak foto, to vůbec nechápu, jak jsi dokázala udělat, nádhera....

mishulle
7. jún 2012

@daniz a vydrží to, nebude se drolit třeba při přepravě?

mishulle
7. jún 2012

@aduskatt děkuju

florentina
7. jún 2012

@asfodelka á tak už jsem dočetla až k té fintě 😀 😀 😀 , ale i tak to vypadá super.

daniz
7. jún 2012

@mishulle Daj 1 bielko do misy, ručný šľahač zapni na najmenšie obrátky a pomaly šľahaj.Pridávaj tak 300g-viac 2x preosiateho pr. cukru. Uvidíš na konzistencii. Ja vždy preosejem viac a vidím kedy je pekne tvárny. Tiež nesmie byť tuhý, ani riedky. Skúšaj na kúsku papiera. 😉

aduskatt
7. jún 2012

@mishulle rado sa stalo🙂

artepf
7. jún 2012

holky, moc vám děkuju za pochvaly lilií, strašně moc jste mě potěšily, tak snad i nevěstě se na dortu budou líbit, mají být v kombinaci s bílýma růžema 🙂 , taky moc dík za rady jak na ten čepec k promoci 😵

mishulle
7. jún 2012

@daniz mám kupovanou k.glazuru, do které se přidává jen voda, tak snad to zvládnu

artepf
7. jún 2012

@levandulka3 jestli myslíš pestíky, tak to jsou tyhle:
http://cukrarske-pomucky.cz/pestiky-do-kvetin-2...

florentina
7. jún 2012

@abriela ahoj, prosím jsem méně chápavá, můžeš nějak víc popsat, jak pomocí destičky krájíš korpus? děkuji

anibas
7. jún 2012

@daniz pozri tuto na str. 3022 - Vladka dávala foto časopisu 😉 😉

artepf
7. jún 2012

@jakelina ta růže je fakt překrásná, kdyby se mi tak chtěly taky tak nádherné povést na ten svatební dort s liliema 😵

daniz
7. jún 2012

@mishulle v pohode.držím palce.

mishulle
7. jún 2012

@daniz děkuju, čeká mě to za 14 dní, ale už v příštím týdnu si chci pomalu vymodelovat růžičky atd. ať pak neplašim, to budu stejně, je tio životní zakázka, byť v rodině 😉

jakelina
7. jún 2012

@artepf děkuju, nic na tom není, je to jenom trochu pracnější s těmi spodními listy na drátkách. 😉

jakelina
7. jún 2012

@artepf ty máš ty lilie naprosto luxusní, tak nějaká růže tě nemůže rozházet, určitě bude perfektní.
Mně už z těch kvítek šibe, na zahradě otrhám co kvete a rozdělávám po lístkách, jak to k sobě drží a zkoumám jak to udělat z marcipánu 😀 😀 😀

abriela
7. jún 2012

@florentina dosticku siroku asi 4-5 cm si polozim vedla korpusu, vezmem dlhsi noz a taham po dosticke. Dosticka sluzi ako podlozka, ktora podopiera noz. Takto rozrezem cesto pekne rovno a nemam tam ziadne kopce. Kedze noz neprejde cez cely korpus lebo sa podopiera o dosticku, tak cesto len otacam.
POhladam link, kde som to nasla.

mishulle
7. jún 2012
levandulka3
7. jún 2012

@artepf ano tie som myslela ďakujem 🙂

anibas
7. jún 2012

@artepf ešte podľa akej formičky si robila ľalie ??

reruna
7. jún 2012

@irriss udělala bych obdélník a trochu ho ořezala do podoby té otevřené knihy, pak potáhla a po krajích udělala vidličkou vrypy, aby to vypadalo jako stránky...jestli máš jedlý černý fix, tak tím bych tam napsala ty texty, ale to razítko nevím, foto jedině jedlý papír, jestli to u vás jde někde objednat.....

zuvinka102
7. jún 2012

skusali ste uz zafarbit krem praskovou farbou??

reruna
7. jún 2012

@zuvinka102 ano, jde to, ale lepší je gelovka

mates22
7. jún 2012

@zuvinka102 jde to, ale třeba šlehačkový krém se sice obarví, ale postupem času začne jakoby dělat takovou mramorovou strukturu, jako ta barva se začne nějak nerovnoměrně rozkládat v krému - toť teda moje zkušenost (bylo to napovrchu krémového dortu)

florentina
7. jún 2012

@irriss pokud neseženeš nic než máslo, tak bych to viděla tak, že udělej vše jak jsi zvyklá, jen prostě na poslední korpus a okolo celého dortu pod potah dej to vyšlehané máslo s cukrem, případně kakaem, nutelou či čím chceš. Tím se nemusíš stresovat tím, že vše budeš dělat nové, zvlášť když to máš na zítra. Já pečení miluji a těším se na něj, ale když je to na rychlo a člověk neví co a jak, tak je to únavné a stresující a to je škoda si to zošklivit. Myslím, že problém bude opravdu hlavně v tom co jde pod potah.

Korpusy můžeš zkusit také jiné, ale to bych nechala fakt až na jindy, ty tvoje vypadají dobře.

Jinak ti sem dávám recept na krém, který lze dát přímo pod potah /pokud nechceš jen to máslo s cukrem/ a i do dortu. Jednoduše jsou možné jeho obměny, podle toho co dotoho přidáš, napíšu níže. Problém bych ovšem viděla v tom, zda seženeš nějaký 100%tuk u vás, nevím zda by to šlo i bez něj. Teoreticky si asi myslím, že jo, ale nebude to asi takový držák:

Krém nastavovaný kaší:
250ml mléka
2 vrchovaté lžíce polohrubé mouky
1 vanilkový cukr
50g Omegy - to je ten 100%tuk, na slovenku tuším Cera, ale u vás teda nevím
moučkový cukr dle chuti
250g másla
plus dle chuti cokoli čokoláda mléčná, na vaření, bílá, různé čokopochoutky - u nás Milena, Ledové kaštany atd. u vás cokoli jiného....

ohřeji mléko, přes sítko nasypu mouku a míchám, dokud z toho není kaše. Do horké hotové kaše dám ten vanilkový cukr a Omegu a tu vybranou čokoládu nebo třeba troje ledové kaštany a míchám do rozpuštění tuku. Ty čokolády dávat nemusíš, pak je to prostě jen základní krém. Pokud čokolády dáš, nemusíš dávat vanilkový cukr. Dle barvy čokolády a její příchuti máš i takovovu náplň. Na tuto hotovou teplou směs položíš igelitový sáček a necháš vychladnout. Ten sáček je tam pro to, že zabrání vzniku škraloupu. Pak si máslo (bude mít pokojovou teplotu) vyšleháš s cukrem a postupně zašleháš do té hotové kaše. Vše v tu chvíli bude mít pokojovou teplotu. Pak to dáš na dort. Když bys to chtěla použít až později, dej do lednice, ale před použitím vyndej, pěkně to vytuhne.

lokalistin
7. jún 2012

@pristela no ved ,ze som kukala na tu tvoju dobosku na FB mne sa tiez pacia vysoke, ale je to fakt makacka ja som robila tu krstinovu spodny diel a mala som 17 platov a bolo to len 7-8cm