Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maya30
8. jún 2012

@jakelina presne toto mi povedal syn 😀 tak uz som mojmu svalnacovi zakryla didiky, dufam ze uz nevyzera ako transsexual 😀

jakelina
8. jún 2012

@maya30 s tím ručníkem je to perfetní, postavička je super, já jsem na to kopyto, já dělám postavičky, co vypadají jak mimozemšťani co ještě při přistání dostali pořádnou pecku do obličeje. 😀 😀 😀

bambula1307
8. jún 2012

@maya30 vyzera to uplne super 😉

makinka2
8. jún 2012

@maya30 je krásnej 😵 😵

florentina
8. jún 2012

@alenv chápu, že z něj máš radost, je moc pěkný. Taky se na něco podobného chystám, chtěla jsem se zeptat, ty zelené stonky kolem do kola, to je vyválený každý zvlášť a nalepený, nebo je na to nějaký jiný fígl? Děkuji

makinka2
8. jún 2012

Holky mohl byste mi poradit něco na ty spodní lišty, já pořád dělám jen kuličky 😀 😉 děkuji

jakelina
8. jún 2012

@florentina jestli nevadí, tak odpovím. Jsou to válečky hmoty a lepí se každý zvlášť. 😉

florentina
8. jún 2012

@monika76 teda to je kouzelník s tou čokoládou 😎

florentina
8. jún 2012

@jakelina no jasně že nevadí, naopak děkuji moc....no já jsem si to myslela, že to bez práce nepůjde 😀

mamina1978
8. jún 2012

@vecernicci inspiracie z internetu............... 😉 🙂

makinka2
8. jún 2012

@florentina promin že odpovídám za alenv, ale já tu kytici dělala taky a je to vyválený a nalepený každý zvlášť 😝 😉 🙂 🙂

jakelina
8. jún 2012

@makinka2 stuhu, otlačit kosticí vzor, udělat proužek z hmoty a kleštičkama na marcipán udělat vzor a nebo jsou různé vzory, propletený provaz atd...

makinka2
8. jún 2012

@florentina než to napíšu, tak už to víš 😀

jakelina
8. jún 2012

Mně se ty motýlí dorty nějak extra nelíbí, ty panenky vypadají tak divně na ležato, ale některé jsou fakt krásné. Ten první dort se mi líbí, až na tu panenku 😀 😀 😀

makinka2
8. jún 2012

@jakelina děkuji 😉 no asi budu muset vykrást nějakej e-shop, nic z toho nemám 😀 😎

jakelina
8. jún 2012

@makinka2 nemáš kostice??? Tam je jedna s takovým mušličkovým vzorem, já jsem ji taky neměla, kupovala jsem všechno postupně, tak jsem místo toho použila lžičku s takovým jemným vzorem a šlo to i s tím.

aduskatt
8. jún 2012

@jakelina akurat som sa chcela spytat, ako naspodu urobit vzor kliestikmi..🙂))tu su odpovede skor ako otazky:🙂

makinka2
8. jún 2012

@jakelina to já donedávna vůbec nevěděla, že existuje taková babie ve skutečnost, dokud jsem neviděla leták z hračkářství. jsem si myslela, že je to jenom tady Váš výmysl 😀 😀 😀 aby jste nedělalai barbie jen v šatičkách 😀 😀 😉

vecernicci
8. jún 2012

@mamina1978 díky moc, něco stvořím a uvidím 😝 a budu dělat bez panenky, už jsem se rozhodla, stejně ji doma nemám, tak buď něco vymodeluju, anebo udělám bez 😉

makinka2
8. jún 2012

@jakelina jestli je to takový to nářadí, tak to mám, ale vůbec to nepoužívám, si vystačím z párátkem 😀 Aha tak tu mám příště zkusím. 😉

jakelina
8. jún 2012

@aduskatt dělala jsem to třeba tady na tom dortu. Váleček hmoty a kleštičkama jako nahoře na dortu.

alenv
8. jún 2012

@florentina nevím jeslti na to je nějaký figl, ale já to válela každé zvlášt.. ale šlo to rychle.. vždcyky jsem si vyválela dlouhou žižalu a tu nakrájela podle potřebné velikost.. šlo to dobře.. moc velká práce s tím není🙂

aduskatt
8. jún 2012

@jakelina presne🙂) toto som chcela, len ten vacek z hmoty v mojej hlave chybal🙂) a ja som si lamala hlavu, ze ako naspodu narvat kliestiky🙂.a ta torta je uzasna............

jakelina
8. jún 2012

@makinka2 ona není v každé sadě, http://www.obchudekudubinky.cz/ochudekudubinky/...

Tady v té je nahoře, taková mušlička.

florentina
8. jún 2012

@reruna @jakelina @monika76 holky já byla v lednu na exkurzi v čokoládovém muzeu a byla tam malá přednáška o čokoládě a vyrobila jsem si tam asi 6 pralinek, byla to spíš taková legrace, nikoli kurz, ale říkali tam, to co říká reruna, že na práci s čoko, šlo tam o ty pralinky, ale myslím, že toto bude na stejném principu, je potřeba přesných teplot. Já si je bohužel nepamatuji, vím, že pro hořkou čokoládu byla teplota o něco vyšší než pro mléčnou, mám pocit, že to bylo něco 45, něco 55 stupňů. Nevím, to bych kecala, ale na netu to určitě někde bude. Měřili jsme to tam teploměrem, paní cukrářka říkala, že ona už to má v oku, ale že ten rozdíl musí být maximálně 1-2 stupně, jinak už to pak nejde. Taky říkala, že je velký problém, když se to přehřeje, pak už se s tou čokoládou pracuje hůř i po vychladnutí na požadovanou teplotu. Rozehřívali jsem to tam v mikrovlnce a vždy po pár sekundách a měřili průběžně. Do čokolády jsme žádný tuk nepřidávali, ale pointou prý je kvalita čokolády, nejde jen o známý podíl kakaa, který se uvádí na obalech, ale hlavně o podíl kakaového másla, jehož podíl se většinou na čoko neuvádí /jen jestli tam je, či ne/. A taky tam používali ty čokopecky...

no a jsem v háji....už zase tááák dlouhý příspěvek 😀

aduskatt
8. jún 2012

babyyyy.ja som asi zavislaaa...nemam v chladnicke ziadnu tortu ani krem na maskrtenie a som na nervy🙂)fakt mam chut na nieco sladke..

mamina1978
8. jún 2012

@vecernicci viac nemam, nedostatok dievcenskych motivov 😖 ale ty urcite vykuzlis nieco krasne aj bez predlohy......... a zvlast, ked ostavas verna 3 D zvieratkam. 😉 😵 😵 😵 😵 😵
A ked by si robila nabuduce tu kravicku, odfot nam sem postup prosiiiim......myslim , ze nie som jedina, komu sa tak velmi pacila 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
8. jún 2012

@aduskatt dá se to dělat i ze dvou barev, jak máš zkombinovaný dort, uděláš jeden váleček - okleštičkuješ, dáš na to další a taky okleštičkuješ a na některé dorty se to hodí. Já jsem to teda ještě nedělala.

jakelina
8. jún 2012

@florentina jo jo, to máš asi pravdu, některé holky mají na to takové ty rozehřívače, kde to udržuje stejnou teplotu a neztuhne to. Známá mi to ukazovala, ale stojí to šílené peníze, ona hodně peče i vánoční cukroví a tak to používá fakt hodně.

aduskatt
8. jún 2012

@jakelina super🙂)toto by bol moztno napad pre tu babenku, co chcela poradit, ako robit spodky🙂