Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
9. jún 2012

@jakelina to je zdobený takovým tim bílým udělátkem s fialovýma násadama, myslím ta kytička a tak, je to dobrý? taky jsem na to koukala

pristela
9. jún 2012

tak konecne foto, len dufam ze takuto istu si uz nikto neobjedna 😠

lawli
9. jún 2012

na dnes dobojované ....a už iba oddychujem 😀 😀 😀

pristela
9. jún 2012

ach to preco dalo takto tie foto 😠 😠 teda holky absolut sa mi nepaci ako zmenili tie foto 😠 rolujem aj pol hodiny ked su tu fotky 😠

mariann2
9. jún 2012

@pristela WOW, ďalšie umelecké dielo

lamps
9. jún 2012

@pristela Žanetka, tá je nádherná, určite ju bude o teba ešte niekto chcieť, keď ti ju uvidí v albume

eliska22
9. jún 2012

moje včerajšie 😉 toho sumca som chcela celého nafarbiť aby bol ako ozaj, ale už po prvom prenose farby som videla, že proste som antitalent 😀 tak som to nechala radšej takto 😝

pristela
9. jún 2012

@lawli jemine to je sladkeeeeeee 😵 😵 mozem si to ulozit? 😵
Holky mooooc dakujem , mne sa moc nepaci , ale to bude asi tou farbou ☹ ☹
@lamps neblázni ☹ ☹ ☹ ja uz som alergicka na fialovu ☹ ☹ ☹

artepf
9. jún 2012

@pristela teda to je nááádhera, takový dort dostat, tak ho ani nedovolím rozkrájet 😅 , viděla jsem včera ten fotopostup, co jsi sem vkládala a chtěla jsem se tě zeptat, jak to děláš, že máš tak dokonale rovný naplněný dort - myslím boky a vrch, jako když střelí 🤐 . Ořezáváš nějak ještě po naplnění celý dort 😨 ? Takhle bych to chtěla taky umět, fakt poklona 🙂 .

artepf
9. jún 2012

@lawli teda ten je roztomilý, ukládám si ho jako inspiraci, je zlatý 😵

artepf
9. jún 2012

@eliska22 krásné dokonalé dortíky 🙂

artepf
9. jún 2012

a přidávám svoje dva včerejší, i když jsem myslela, že ani nedopadnou. V úterý jsem si "odskočila" do nemocnice s močovým kamenem, ale naštěstí to bylo jen na otočku 😀 . Ale bolesti srovnatelný snad s těma porodníma ☹ .

mishulle
9. jún 2012

holky dejte mi recept na dobrej piškotovej korpus, mám recept, ale poslední dobou se mi na vrchu dělá taková krusta, která se pak začne drobit, což není pod potahovku dobrý

mates22
9. jún 2012

@mishulle to mi piškotový poslední dobou dělá taky a i okolo je to křehký, takže se to při krájení vydroluje - přitom mouku mám pořád stejnou, vůbec nevím, čím to je...a ještě mi někdy vyběhne a někdy ne a to sem to minule dělala dvojnásobek těsta, pečeno nadvakrát v různejch formách a jeden vyběhl skoro z formy ven a druhej zůstal placka ☹

maca77
9. jún 2012

@mrka2 @pristela jéjda jasné že si obrázok uložte... ja som taká rada že sa páči 🙂 inak s inšpiráciami na motýľa toho veru na nete nejak nebolo 😝
.. mňa dnes ešte jedna torta čaká ...

maca77
9. jún 2012

@artepf krásne torty.... juj a tie topánočky sa mi veľmi páčia 😵

maca77
9. jún 2012

@pristela wauuuuu tá je nááááááááádhernáááááááááááá 😲 😲 😲 😵 😵 😵

dadka212
9. jún 2012

@pristela perfektnáááá!!!
@artepf jéééj to sú nádherné torty 😵

idris
9. jún 2012

Ahojte kočky dnes som u nás v obchode objavila super veci za super ceny pridám foto tak ak by ste chceli vedela by som Vám kúpiť ;) vypichovačky po4 € a valček po 11 € ešte kostice a tie sú po 7 € boli aj klieštiky ale neviem po koľko :/ nejako ma nenapadlo na čo sú
píšte mi do IP ak by ste mali záujem

dadka212
9. jún 2012

@mariann2 no ja keby som poťahovala s PDT tak sa asi zbláznim....smartflex mám mäkký jak riť, normálne mi ide ruka doň zaboriť a odtrhovať kusy 😔 a predtým som ho ledva odrezala....

dadka212
9. jún 2012

@lamps prekrásna margarétková 😵 ako už sme zvyknutí 😉

vecernicci
9. jún 2012

teda zase tady přibyly nádhery, @pristela, ty krabice jsou teda luxusní, ty by ses tím mohla holka živit 😀 😀 😀

a tady jsou moje tenhletýdenní dortíky 😉

salonka1981
9. jún 2012

Pridávam aj ja moje tohto týždňové 🙂

dajna11
9. jún 2012

@artepf kráááááááásne

mishulle
9. jún 2012

@mates22 na to jsem vyčetla v kuchařce trik píct 20 minut normálně a pak dalších cca 10 minut prudčeji, vyběhne a už nespadne nebo dát na chvíli vařečku mezi dveře trouby, aby "větrala" pak nemusíš zvedat teplotu, jen vařečku vyndáš

mia114
9. jún 2012

@pristela kraaaasna torta, aj ja chcem robit nejaku taku torticku, ja stale robim detske torticky 😅
prosim ta kolko vayila ta torticka a ake roymer korpusov si mala? vyzera dost velka.

mia114
9. jún 2012

@salonka1981 kraaasne torticky 😵 😵

mia114
9. jún 2012

@vecernicci krasne torticky 😵 ta s ovocim mnaaam 😝

dajna11
9. jún 2012

@pristela no sedím tu ako u zubára,......ústa dokorán 😀 😀 😀 😀

mishulle
9. jún 2012

Holky furt mi leží v hlavě ta krabice k 80, přijdou mi ty barvy takový smutný, nevíte, jak to rozveselit, taťka MM mi nechal volnou ruku, nebo nějakej pěknej hranatej dort, kterej by se k 80 hodil, přemýšlím, že se na krabidi vykašlu, uvidim, tak dávejte návrhy 😉