Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
9. jún 2012

@jakelina dík 🙂 mám z ikei také malé priemer 12 http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008... oni vyzerajú malinké ale keď sa naplnia tak je to dosť velké jedna tortička má cca pol kila....mám ich doma 5 a pečiem naraz ak potrebujem viac, tak šupnem nejakú tú misku k inému korpusu do trúby 🙂

jakelina
9. jún 2012

@dadka212 děkuji, no já mám právě různé, ale žádných víc kusů, tak si koupím až se někam dostanu. Líbí se mi ty barevné housenky a kolikrát mám nějaké zbytky potahovek, tak bych to použila. Jenom jestli někdo takový dort bude chtít 😀 😀 Věčně dělám Kittyny, vrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

lokalistin
9. jún 2012

@vecernicci jezis ta ovocna ma neuveritelne zvadza, drzim dietu ale asi sa neovladnem ostatne tiez super

lokalistin
9. jún 2012

@salonka1981 tie postavicky su perfektne

dadka212
9. jún 2012

@jakelina 😀 no to ja som tiež mala rôzne velkosti ale všetky len po jednom kuse...toto som kúpila lebo som vedela, že budem robiť húsenicu a nechcelo sa mi to piecť po jednom...to si kamoška vymyslela takú húsenicu ako robila alionuska ale bez spodku, samozrejme som to úplne zmenila, nech nie je rovnaká 😅 a odvtedy som ich robila už dosť je to fajn hlavne na tie zbytky zafarbené 🙂 ono ludia kým to nevidia tak ich to nenapadne 😅

jakelina
9. jún 2012

@dadka212 no přesně, já jsem dělala Matyášovi linecké kolečka nahoru zdobené zbytkama PDT, něco byl mléčný marcipán a něco MMF. Měla jsem tu spoustu kuliček a všechno skoro zmizelo a nemusím to skladovat. Děcka se na to vrhly a jenom to do nich padalo. Hráli předtím zápas na ukončení sezony, tak jim vytrávilo 😀 😀 😀

florentina
9. jún 2012

@veronka ahoj, děkuji moc za radu. Jsi zlato. Ale bohužel takto mi to nejde tak, jak si představuji. Takto jsem to zkoušela právě ještě před svým dotazem sem a sice dokážu na tu fotku napsat text, ale vždy mi pod tím textem zůstane bílé okénko a to nevypadá hezky. Prostě nejde mi tam napsat jen text, aby jeho pozadím byla jen ta fotka. Nevím, zda to píšu srozumitelně. Ale to nevadí, nebudu se s tím trápit a počkám až dorazí na návštěvu nějaký počítačově zdatný kamarád a pořeším to s ním. ALe i tak děkuji za snahu 😉

lokalistin
9. jún 2012

@mia114 ja som robila z bielej cokolady bolo to ok

jakelina
9. jún 2012

@florentina já jsem to teď zkusila a v malování to jde v pohodě a nic bílého tam nezůstane.

jakelina
9. jún 2012

@florentina teda nehrála jsem si s tím, jenom jsem napsala jméno, zvolila typ písma a velikost a je to.

lokalistin
9. jún 2012

@florentina musis si zvolit bez farebneho okienka to celkom na spodu

florentina
9. jún 2012

@jakelina jé, já puzzle nesnáším, nemám na ně trpělivost, ale těch dílků není tolik, tak tohle bych snad zvládla. A děkuji za odpověď. 😉

florentina
9. jún 2012

@jakelina hele teď mi tak došlo, že jak jsem dělala ten třípatrový svatební, tak jsem potahovala normálně na stole a až pak dávala na podložky a žádný problém s tím nebyl....tak to jsem ráda, že s tím nebyl problém, když jsem to teda vůbec nedomyslela 😵

anibas
9. jún 2012

@danciacik jahody, tvaroh, kys. smotanu + želatinovy stužovač, broskyne+ želé, šľahačku s jogurtom, navrch ešte šľahačku v spray-i - proste co bolo v chladničke a čo už nevošlo do torty 😀 😀 😀

florentina
9. jún 2012

@dadka212 krásné dorty...holky jen tak pro zajímavost co je to za dort ten dobošovský, či zda to dobře skloňujem. Vždy píšete, jaká je s tím práce a já to vůbec neznám, dá se to nějak popsat?

aduskatt
9. jún 2012

@florentina to pecies viac tenkych platov, ktore sa rozvalkavaju na plech a ostavaju tenke..na jednu tortu aj 8, proste babracka je s tym a zozere viac casu ako klasicky korpus, resp rozotieraju, to je asi lepsie povdane. Proste masu kydnes na plech a rozotries tak, aby bola rovnomerne

lokalistin
9. jún 2012

@florentina taketo len na tortu potrebujes viac platov

florentina
9. jún 2012

@mishulle podle mě nemusí být stejně dlouhá, ale jde o to, že nesmí být delší, pak by to čučelo přes.

larah
9. jún 2012

@lokalistin no to je super nápad a ušetrené éčka 🙂 a aku to malo velkost a nerozišlo sa ti to?

lokalistin
9. jún 2012

@larah nie pekne to spijis plnkou a potom maslom zakryjes spoj ja som to mala velke pretoze oni chceli velku tortu ,ale spravis si aku potrebujes. ja som mala normalnu 26 okruhlu formu

bambula1307
9. jún 2012

@vecernicci no jo, tak aspon, ze sa netopili.
ja som dnes odovzdala knihu jednej susedke. Pytala som len za material 18e..ale som jej nepovedala,ze tolko stal a dostala soom 2 e za robotu. Tak premyslam, ci si mysli,ze som nieco trhla. Niektori ludia nemaju predstavu co stoji material, mozno si mysli, ze bola este aj draha.
No tak mi treba 😒

Na zalievanie ovocia je super tortove zele, este sa mi nestalo,ze by nestuhlo. ale agar je tiez super som si polkila kupila 😉

artepf
9. jún 2012

@bambula1307 díky, už je to snad dobré 🙂 . Jinak lístečky k růži jsem dělala klasickým vykrajovátkem na lístky růží, ale kraje jsem ztenčila a lístky jsem vystínovala. Měla jsem jako předlohu utržené listy od růží ze zahrady, tak jsem se snažila, aby byly co nejreálnější 🙂 .

heni79
9. jún 2012

@pristela
To bola tá torta s dovozom na zámok? resp. do Bojníc, či si to pletiem? Lebo nestíham čítať.

Ja som dnes zožala úspech s ovocnou. 😀 Nepoťahovanou. 😀 Korpus falošná piškóta (@abriela - vďaka za jeho vytrvalú propagáciu 😀 ), pibinákový krém+ovocie. Inak ten korpus sa k tomu skvele hodí. Robila som už aj s mramorovým, ale tento je lepší. Nadýchanejší, ľahší. A rezla som ho na 2x, takže plnka 3x, tak torta bola super šťavnatá. 😉

heni79
9. jún 2012

@pristela Tak teraz som prišla k fotkám. Je to iná, ako som myslela. Ale ako vždy skvostná. 😀

florentina
9. jún 2012

@jakelina @lokalistin....holky, tak jste prostě šikovnější....no prostě mě to tam fakt nejde, žádnou možnost psaní bez pozadí okénka tam nemám, ale my máme nějakou šílenou verzi operačního systému a všech programů, byla to první Vista, která je dnes již dost zavrhovaná a prostě to tam asi fakt není, já vyzkoušela všechny možnosti. Ale moc děkuji za váš čas, prostě vím, že na to jdu dobře, jen to tady asi fakt neudělám, nevadí, zkusím to na jiném PC

aduskatt
9. jún 2012

@florentina ani mne to nejde, ale predpokladam, ze to je tym, ze fotky som stahovala z mobilu do kompu...........nebude to v tom?resp mne vobec nejde vlozit text k takym fotkam

florentina
9. jún 2012

@aduskatt @lokalistin....děkuji za vysvětlení....a je v tom chuťově tak velký rozdíl, jako stojí ta práce za to?

heni79
9. jún 2012

@idris
Pred časom som sem písala o predajnej akcii u nás v KD. Tam som kúpila presne tento valček za 2,50,-€ a vykrajovačky - každý druh do 2,-€. Viac som za to nedala. Takže tie ceny nie sú až tak super. Zisti, či k vám náhodou nechodí na predajné akcie aj firma, ktorá ponúka aj tieto veci. (Názov si nepamätám, boli z Čadce, no kamennú predajňu tam nemaljú, ako overili baby tu - na nete 😅 )
U mňa tá kúpa bola vec absolútnej náhody, presnejšie nízkej kapacity môjho mechúra. 😀 Ja na "akcie" nechodím, ale boli sme v meste a musela som ísť na WC. A "kulturák" bol poruke. 😀 Za 11,-€ som vyšla von s igelitkou do 2/3 plnou. 😀

aduskatt
9. jún 2012

@florentina tak ja osobne na objednavku dobos urcite robit nebudem🙂