Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macicka84
9. jún 2012

@alenv To me taky zajimalo, ale bylo mi zenantni se ptat 😀

ajka82
9. jún 2012

baby je to mozne ze 2D obrazok mi trval dlhsie ako vymodelovat figurku? 🙄 este aj s tou lepiacou potahovkou 😖

ajka82
9. jún 2012

tady, tady 🙂 a ze 1,78 kg...a to ze oni len taku malicku do 1,5kg by chceli 😝

dajna11
10. jún 2012

@alenv tuto píšu že sú to želé diamanty...tak možno budu mať ten tvar ako treba ked je to želatina odliata podla tvaru...ja som si kupila tie cukrové diamanty...na foto krásne...prišla mi zlepená gula roztopených cukríkov,nedalo sa to použiť....zlákala som sa cenou,tieto boli za dobru cenu,u nás v meste v obchode som potom videla síce drahšie,balené po kuse ale aspon boli krásne ako diamanty....tak som lutovala....mala to zvlášt pobelané,tak sa to nemalo ako polepiť dokopy....

danciacik
10. jún 2012

@anibas ďakujem určite vyskúšam 😉

jakelina
10. jún 2012

@pristela a co ty lilie??? Nakonec je tam nechtěli???

artepf
10. jún 2012

@alenv myslím, že si budeš muset vybrat buď mezi chutí nebo dokonale bílou barvou potahovky 😒 . Já jsem loni dělala svatební potahovaný Smartflexem a i když má mandlové aroma, chutná fakt jako samý cukr, ale je krásně bílý. Já za dva týdny dělám taky svatební dort a budu ho potahovat mléčným marcipánem, když do něj přidáš víc běloby, tak bych řekla, že je taky pěkně bílý 😉 . A co jsem od koho slyšela, tak chuť mléčného marcipánu má jen ten domácí nebo ta kupovaná směs. Tyhle dorty jsem potahovala vyběleným domácím marcipánem a myslím, že ta bílá je docela OK 🙂 .

vecernicci
10. jún 2012

@bambula1307 my už to snědli i bez želatiny, mám doma kobylky 😀 jenže mě právě do dortový želé došlo 😝

simasa
10. jún 2012

@florentina Docitavam diskusiu - a k tomu podpisovaniu fotiek - tak ako Ti baby pisali - kliknes na subor pravym tlacitkom, das upravit, otvori sa Ti to v programe malovanie, tam kliknes na to pismenko (vlozi Ti to tam obdlznik, kde mozes pisat) a potom na lavej strane, kde su ikony pre volbu nastrojov - celkom na spodu su dve farebne ikony s geometrickymi tvarmi - a to je to prepinanie medzi bielym pozadim a "ziadnym" pozadim. Mas to tam?

pristela
10. jún 2012

@jakelina ne , lalie som tam nedala bo ked som rano vstala jedna mala zlomeny jeden lupienok , tak som sa bala kedze mi to tu vsetko vlhlo a maklo aby mi minutu pred predanim nepopadali lupene ako hnile hrusky ☹ ☹ to by bol iny trapas ☹

jakelina
10. jún 2012

@pristela tak to jo 😉 😉

adul67
10. jún 2012

ahojte krasne tortičky ste pridali som tu dlho nebola idem ešte kuk a polajkovat tu su moje dielka 🙂

dadka212
10. jún 2012

@ucitelka70 ako recept myslíš? robila som mramorové cesto do misky z ikei priemer 12 cm http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008... .....jedna miska cesto z jedného vajca....plnka akú chceš, potrela som maslom vyšlahaným s cukrom a potiahla....neviem čo konkrétne myslíš 😉 ak by chcela postup tak na piatok robím ďalšiu môžem nafotiť 😀

wera.g
10. jún 2012

krásnu nedeľu vám prajem 😉 vždy za tých pár dní čo tu nie som pribudne toľko nových strán a nááádherných tortičiek, že ani nestíham sledovať - no idem sa ja popozerať 🙂 a pridávam moju v poradí 4.poťahovanú tortičku, včera ráno dokončenú...
@artepf wow, nááádhera ! Smiem sa spýtať, ako robíte také prenádherné ružičky? 😉

dadka212
10. jún 2012
irriss
10. jún 2012

Prejeme krasnou nedeli vsem 🙂
Toto je 1. DORT, ktery udelaly me DETI 🙂 " Ctyrlistek na nedeli pro stesti" 😉
Posilane Stesti i Vam 🙂

dadka212
10. jún 2012

@irriss super šikulky 😵

mishulle
10. jún 2012

pommoc, v bytě 46% vlhkost, chtěla jsem udělat růže a orchideje aby tchán vybral co babičce na dort a všechno se mi topí

jakelina
10. jún 2012

@adul67 já teda neumím slovensky, ale co tu holky dávaly fotky, tak měly napsané prijímanie, nemáš v tom nápise chybu???,

lucula73
10. jún 2012

@adul67 ano,@jakelina má pravdu 😒 😉

adul67
10. jún 2012

@jakelina no možno aj hej to ma ani nenapadlo ale už je neskoro už je zjedená dávno ale ked si pre nu boli a nehovorily veru nič možno sami na to neprišli lebo odkázali mi že bola vyborná takže mi to prešlo
😕

larah
10. jún 2012

@mishulle ja som rada ked mám 46%, momentálne mám 61% 😖

ajka82
10. jún 2012

@mishulle to mas este v pohode, my mavame stale okolo 50% vlhkost v byte a (20-21°)... a teraz mame 64% to uz je dost a 23° v byte... takze mne sa vsetko lepi asi aj takouto kombinaciou vlhkosti a teploty 😖
ked to das na chvilu do chladnicky tak nepomoze?

zuzana124
10. jún 2012

ahojte, tak pridávam moju prvú tortu s čokotransferom, týmto ďakujem @maca77 za rady 🙂

irriss
10. jún 2012

@dadka212
Holky se tu stydlive usmivaji na monitor a dekuji.. 🙂 🙂 🙂

irriss
10. jún 2012

@mishulle
my mame nekdy i pres 80% vlhkosti.. ☹ ☹ ☹

dadka212
10. jún 2012

@irriss že nemajú začo, je fakt krásna, nech pokračujú 😉

larah
10. jún 2012

dievčence sladké potrebujem poradit, asi budem robit tortu pre 3 surodencov, dievčatá 12 a 9 r. a chlapec 7 r.
dali by ste to do jednej torty alebo pre každého zvlášt malu? to by asi vyzeralo krajšie, ale bolo by to zrejme viac roboty a aj by to vyšlo drahšie ako spoločná, no neviem ako by som to ozdobila a aby nebol ani jeden ukrátený
poradte prosím

adrianai
10. jún 2012

žienky moje, tie ľalie mi asi niesú súdené ☹
konečne som si myslela, že niečo z toho bude, no už pri viazaní sa mi nalamovali lupene - to som ešte ako tak zachránila, ale ako som to napichla na tortu - 3 sa mi úplne odlomili 🙄 do plaču mi bolo...nejak som to popodkladala, ale no...
neviem, kde stále robím chybu...drôtiky som mala v lupeni len asi 2cm - treba viac? alebo hrubšie lupene?
a inak v tom teple sa mi vôbec nedalo žehliť, stále sa mi mmf lepilo na žehličku....ako to riešite v horkách?

adrianai
10. jún 2012

@pristela táto torta je prenádherná 🙂 klobúk dole 🙂