Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
13. jún 2012

@aduskatt nebude to v elektrike.......aký je odber v ostatných rodinách.....vieš, nejak ovplyvnené vysokým odberom v okolí......či ty máš plyn?

aduskatt
13. jún 2012

@dada2007 mam elektrinu, ale ved vcerajsich 160 je tych istych ako 160 dnes, nie? 😉 ci sa mylim?

aduskatt
13. jún 2012

@dada2007 ale uplne ma to stve🙂 lebo neviem, ci nebudem musiet este dopekat jeden plat, akurat ze vobec neviem, z kolkych vajec ho mam urobit na 30x30 cm..............sak ked urobim z troch, to sa mi ani nerozlezie po dne formy...vrrrrrrrrrrr

mia114
13. jún 2012

@ferinka ja robim postavicky som sonmartflex velvet a kvetinky dakedy som smartflex velvet ked nemam smartflex flower tak s velvet 😉

mia114
13. jún 2012

babulky, ja sa tu uz po dna hram s kvetin kami 😝

mia114
13. jún 2012

A to som chora, beriem antibiotika a vobec neropravam, uplne mi vypadol hlas ☹ to zas bude pooobedie s detmi, ked nemozem rozpravat 😅

jakelina
13. jún 2012

@mia114 to si to děti užijou, maminka ani nebude moct mluvit a nebudou muset uklízet atd.... 😀 😀 😀

dada2007
13. jún 2012

@aduskatt no mne mamina so susedkou(45rokov piekla torty a zákusky) povedali, že nie je.......záleží od odberu ostatných domácností.......napr. že ked prídu ludia domov z práce, začínajú variť, ohrievať jedlo atd., že vtedy-čiže poobede-navečer nech nepečiem.....že bud večer, v noci, ráno.......ja ti neviem......fakt......

jakelina
13. jún 2012

Hledala jsem nějakou inspiraci na dort s motýlky a vybafl na mě tento a tak cena, je teda boží. 😀 😀 😀
http://svatba-stylove.cz/produkty/svatebni-dort...

aduskatt
13. jún 2012

@dada2007 zaujimave.to som este nepocula.ani by ma nenapadlo, lebo 160 je proste 160🙂.ale je fakt, ze vcera som piekla vecer o osmej a dnes teraz o stvrt na dvanast.

aduskatt
13. jún 2012

@jakelina no celkom fajn sa zda byt🙂

daniz
13. jún 2012

Kočky, vás dočítať, to je snáď nemožné 🙂

dada2007
13. jún 2012

@aduskatt áno, že to je normál, to je ako s netom......ty síce máš nastavenú vysokú rýchlosť.....ale ked je vela užívatelov, tak rýchlosť netu klesa...........to je len príklad 😉

vecernicci
13. jún 2012

holky, mně dneska přišel mail, že u nás ve městě otevřeli novou kavárnu a že budou pořádat párty pro dětičky, tak jestli bych jim nedodávala dorty na oslavy 😝 😕 tak vůbec nevím, jak na mě přišli 😨
a aby toho nebylo málo, tak jsem si včera tak narazila loket, že jsem ho měla celý oteklý a červeno fialový, dneska už je to trochu lepší, už splaskává, ale já prostě nemůžu být marod, protože mám na víkend 10 dortů a kdo je za mě udělá, že? 😀 😝
nic, jdu modelovat večerníčka, asi jim tam šoupnu jednoho našeho živýho, ať si taky užijou 😀

aduskatt
13. jún 2012

@dada2007 no zasa som mudrejsia🙂

aduskatt
13. jún 2012

@vecernicci len 10? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
13. jún 2012

@vecernicci to si si dobre musela rachnut, co si robila?

mizulienka
13. jún 2012

@aduskatt ja som bohusov piekla cely minuly rok a nedala som nanho dopustit, krasny nadychany perfektny, kazdy chvalil, potom som raz skusila mramorovy a uz som ostala pri nom, ale mam jednych zakaznikov,ktori chcu iba tento bohusov, teraz som ho robila a cista placka...a ak sa aj dvihne, tak vobec nie je taky vlacny, lahucky ako predtym...netuism, ci niekde robim chybu ale uz s nim nie som kamaratka 😕 🤐

vecernicci
13. jún 2012

@aduskatt jsem se otočila ve futrech, ale netrefila jsem se a zinkla jsem do tý hrany loktem, ale už je to lepší, manža mě chtěl vézt k dr, ale já nechci, když tak až v pondělí, až budu mít hotovo 😀 😀

dada2007
13. jún 2012

@mizulienka @aduskatt kurna baby.......tak robíme všetky 3 chybu????? to je ako čistá loteria......nikdy neviem, či to spravím z 5 alebo 15 vajec......kurna

aduskatt
13. jún 2012

@mizulienka aj ja ho robievam a vzdy v pohode.vcera akurat sa mi nedvihol a fakt netusim preco, lebo dnes v pohode a robila som z tych istych surovin, dokonca z rovnakych otvorenych baleni muky, cukru.vajicka rovnake.tak fakt nechapem.

dada2007
13. jún 2012

@vecernicci no super ponuka.......aj príjmeš? 😎

aduskatt
13. jún 2012

@vecernicci no to muselo riadne boliet........☹

aduskatt
13. jún 2012

@dada2007 ved to.a teraz mam dilemu, ze este dopeciem plat, ale neviem, kolko vajec mam dat...ci budu stracit dve, alebo tri, alebo co

janula.h
13. jún 2012

@mizulienka a nieje to v múke? alebo v PDP?

lucka_o
13. jún 2012

@vlada111 ano robila som s cerou 3 lyzicky rztopenej+ 6 preosiatych lyz. prask. cukru a farba🙂

reruna
13. jún 2012

@mizulienka @dada2007 @aduskatt já mám tyhle problémy taky, ale ne s bohušovým, ten jsem nikdy nepekla, ale s mramorovým korpusem - loterie, nikdy nevím, jestli se povede nebo ne, zatím jsme nevysledovala čím to může být
@dada2007 moje tchýně taky neustále přesvědčuje tchána, že jí trouba pokaždé peče jinak - mají elektriku, říká to, co ty, že záleží na odběru proudu, že je jednou slabší a jedno silnější, ona to má za léta tak vyzkoušené, ale tchán jí na to pořád říká, že je to blbost a přijde s nějakým věděckým vysvětlením, že to tak nemůže být 😀

mizulienka
13. jún 2012

@aduskatt a som naposledy do formy 28.x28 robila zo 16 vajec 😕 😕 😕 😕 najprv z 10 placka a potom zo 6

reruna
13. jún 2012

@vecernicci ach jo, naražené bolí často víc jak zlomené, tak snad budeš moct péct, když toho máš tolik....a to s tou kavárnou je super ne? Budeš se živit dortíkama, bezva🙂

aduskatt
13. jún 2012

@mizulienka ja som robila 30x30 11 vajec a mam 3 cm korpus, mavam 4.takze este asi prirobim z dvoch........teraz som dopiekla 22x22 z 5 vajec a mam 4,5 cm