Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
bianca
16. jún 2012
cafte decka zasa po 100 rokoch.Mam v chladnicke slahackovu tortu dvojposchodovu a uz od rana sa dokopavam ist to potiahnut.Mam strach to vobec vytiahnut z chladnicky ach jaj
vlada111
16. jún 2012
@daducha tá ruža je úžasné, ako si ju robila, že je taká rozvinutá?
mates22
16. jún 2012
@dadka212 absolutně nechápu to množství, ale jsou nádherný a úžasný všechny
vlada111
16. jún 2012
@pristela presne tak, ja som len čítala túto diskusiu od začiatku a ani som nebola na MK registrovaná. Pripojila som sa až svojou prvou tortou ako výsledok týchto tu vzácnych príspevkov.
dm1
16. jún 2012
@dadka212 krasne vsetky by ma odviezli ale pri tom mnozstve :-p
zani2877
16. jún 2012
@79zuzana jááj 😃 😃 😃 to ma nenapadlo. :-N Vieš, teplo :-p :-p :-p
A formičky sú v pieskovisku? 😃 😃 😃
vlada111
16. jún 2012
@lokalistin a prečo by nemohla mať ružovú, veď podľa mňa práve takým treba dať niečo optimistické, čo mala byť fialová?
dm1
16. jún 2012
pridavam svoje tohtotyzdnove 🙂. na tej s orchidejkami to nieje 100% vidiet ale ten stencil vysiel celkom dobre vsade rovnaky tak som bola rada. len je tam perlet na tom tak to skresluje
vlada111
16. jún 2012
@daducha nádhera, tvoju dokonalú prácu milujem, aj my to bude chýbať 😉
mamina1978
16. jún 2012
Moja 13. torticka s mottom ,, MYSKY MAJU PARTY, KOCUR NIE JE DOMA`` je konecne hotova. Dnes mame 11. rok svadobny den s manzelom, a preto ze toto cislo 11 mi prinieslo posledne roky viac nestastia ako trinastka , tak som sa rozhodla urobit na nase vyrocie torticku pre moje deturence s totalne od veci motivom. Tak uz sa tesime ako ju o chvilku nakrojime........ 😉 x-)
dadka212
16. jún 2012
@vlada111 na čo? my bývame teraz u otca v dome kým si prerobíme svoje, oni sú celý deň vonku ja by som sa nudila, keby som nepiekla 😃 teraz máme aj tatina doma, takže je všetko naporiadku 😎 no ale toto je posledný perný víkend inak už budú len rekreačné 2-3 😃
lamps
16. jún 2012
@pristela aaaaaaaaaaaaaaale veď ty už také robíš :-N :-N :-N, veď tie tvoje výtvory sú jedna nádhera za druhou 😉
anibas
16. jún 2012
@daducha kurz s Juliou ? x-) x-) x-) x-)
lamps
16. jún 2012
@anibas Sabinka, to bula super objednávka - torta s pomarančovým kvetom je pre pani, ktorá mi povedala, že torta má byť veselá a jedinou podmienkou bolo, že na nej nesmú byť modré kvety 😃 😃 😃, tá so zeleným kvietkom je ako darček, takže tam som si mohla urobiť, čo mi prišlo na rozum.
anibas
16. jún 2012
@lamps 😃 😃 😃 ja som práve odovzdala pre známeho tortu s kúrením :-p :-p
lamps
16. jún 2012
@pristela krásna tortička a vidím, že aj ty si podľahla margarétkovej mánii :-N :-N :-N
lamps
16. jún 2012
@anibas a načo mu bola torta s kúrením, veď vonku je teplooooo 😃 😃 😃
monikad1
16. jún 2012
aduskatt
16. jún 2012
@dm1
@pristela tak pozriem doma nejaku foliu a uvidime, co vymyslim🙂
pralinka25
16. jún 2012
nadherne torticky mate dievcata. radost tuto temu pozerat. len teda potom vzdy musim vyjedat skrinku co mi sliny tecu 😃 ste veeeeeelke sikulky vsetky do jednej. aj super rady tu nachadzam. ja sa k prvej marcipanovej len chystam tak studujeeeeeem 😃

@dadka212 prosim ta pises ze miesas farby aby si mala peknu zelenu. to miesas gelovky? a akym sposobom sa to miesa? nejako to neviem nikde najst. teda viem aku farbu dosiahnem miesanim urcitych farieb ale neviem tu technicku stranku veci. ci to niekam dat a rozmiesat ten gel alebo dat na hmotu a miesenim sa to zmiesa alebo ako vlastne. neviem ci som sa vyjadrila zrozumitelne :-N som sa akosi zamotala
79zuzana
16. jún 2012
@zani2877 haha... si ma pobavila 😃 😃 😃 Ale fakt, poslite toho tepla kus aj k nam... my tu mame asi tak 10 stupnov, vkuse prsi a este aj fuka vietor... je to tu fakt ze na hlavu :-p :-p :-p Zase vela neposielajte, lebo o 10 dni letime s celou rodinkou na Slovensko, tak nech si uzijeme trosku slniecka 😎 😎 😎 Inak formicky nemozem dat ani malej do piesku, lebo tie boky su strasne ostre, tak by si porezala rucky, ako ja pri ich umyvani :-N
ajka82
16. jún 2012
ja som dnes len pekar a potahovac torticky... potom vam hodim vysledok ozdobovania... teda este pismenka-napis TATA robim ja, inak si valka aj vykrajuje a modeluje sama x-)
vecernicci
16. jún 2012
holčičky, krásný dílka jste popřidávaly, hlavně v tomhle teple všechno teče pod rukama, bléé :-p a to jsem měla tenhle víkend z 10 dortů 8 s jogurtovým krémem, to je radost dělat v tomhle teple a jestě 3D :-x
tak mám hotovo 😉 ale nemůžu přidat fotečky, rozbil se mi foťák ]-( dělala jsem toho pitbula a rotvajlera a zase jsem nemohla nafotit postup, tak snad příště, příští týden mám dělat pro změnu yorkšíra 😃
ajka82
16. jún 2012
ja vam to sem hodim aj s mojimi detmi s dovolenim x-) starsia si vybrala zo zbytkovych farieb doma co som mala,aj vykrajovacky si sama vybrala, jedine napis tata som vyykrojila ja...mladsia sa snazila modelovat, ale nakoniec zostalo jej dielo v brusku 😃 skoda ze video sem neide pridat 😎 torta sa nam zavtedy skoro roztopila na stole, tak sa hadam pozviecha teraz v chladnicke :-N
maca77
16. jún 2012
@ajka82 jéj krásnu tortičku urobili dievčatá x-) moja Tamarka tiež dnes zdobila, takú mala radosť 🙂
.... a ešte sa chcem opýtať čo je to za super sedačku na stoličke? :-N 😉 kde sa dá kúpiť? díky vopred
zani2877
16. jún 2012
@79zuzana 😉 😉 😉 až potom som si všimlakde bývaš, lebo také dosť netypické meno by to bolo u nás =-)
mima1311
16. jún 2012
@janula.h prosim ta pri tej piskotovo zelatinovej torticke si to ako robila ? si najskor dala vo forme zelatinu a po stuhnuti prilozila piskoty , ci dala piskoty a vyliala zelatinu ...diiiik 🙂

Alebo babenky ktore viete odpoved , mozte aj vy prezradit , suuuuurne rychlo to potrebujem vediet 😃 😃 😃
dadka212
16. jún 2012
@pralinka25 normálne si urobím do hmoty jamôčku prstom tam dám trochu žltej farby trochu zelenej a miesim a miesim kým to nie je poriadne premiesené na krásnu zelenú 🙂
toto by ti mohlo trocha pomôcť čo s čím miešať aby si nemusela kupovať všetky farby 😉 http://www.pevnost.eu/index.php?option=com_cont...
pralinka25
16. jún 2012
@dadka212 velmi pekne dakujeeeeeem 🙂 za radu
jaja555
16. jún 2012
@mamina1978 nádherná tortička, si šikulka ... tak nech sa vám darííííííí ... a tú 11-ku hoď za hlavu

Začni písať odpoveď...

Odošli