Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
21. jún 2012

@lifinka mozu sediet niektory aj vedla torty 😀 a su kraaaasnucky ...

lifinka
21. jún 2012

@ajka82 už mám hotovo🙂

aduskatt
21. jún 2012

baby, ta minnie ma vyhradne ruzovu kolekciu, alebo jak kazda zena to ma v skrini pestrofarebne?🙂

lifinka
21. jún 2012

@mima1311 chcihci, děkujiii, nechtějte vidět prvního šmoulu, byl asi tak 9cm vysoký a mamka mi říká a to je jaký "obr", tak jsem je zmešila🙂

dm1
21. jún 2012

@lifinka no zalezi aky krem do puncoviny davas. ak slahajdovy pripadne taky co nemoze pod potah tak rovnako aj puncovinu potom musis omazat niecim inym. Ak davas do puncoviny maslove kremy v pohode moze ist marcos na to

ajka82
21. jún 2012

@aduskatt myslim, ze najviac ruzovu a cervenu s bielymi alebo ciernymi bodkami

lifinka
21. jún 2012

@dm1 tak tak, dala jsem máslový s pudinkem, zbyl mi z obmazání dorty, takže je tam marmeláda, vanilkový krém a odřezky🙂

mima1311
21. jún 2012

@aduskatt 😀 zeby baba vyskusala ? 😀 ja som mala zalusk na rafaelo , to asi tam prasknut nemozem ze ? 😝 ci ? 😝 😀

janula.h
21. jún 2012

@anibas ešte ma napadlo na rozlúčku že GAME OVER 😀

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 skus, daj vediet🙂

aduskatt
21. jún 2012

@ajka82 dakujem🙂) dufam, ze sa do tej jej ruzovej trafim🙂

mishulle
21. jún 2012

holky prosím, teď jsem si všimla, že na tom menším mi chytla potahovka od válečku trochu do růžova, co s tim, sundat potahovku a dát novou nebo dát potahovku na potahovku? POMOOOC

mima1311
21. jún 2012

@aduskatt no pocuvaj moja , ked si uz taka ochotna odpovedat , tak ta tu trosku ,, zneuzijem ,, 😀 ze nevadiiii???? 😝 klasika salko a toto 9 % salko je aky v nich rozdiel ? teda okrem toho ze salko je sladke , ma aj viac tuku ? nemas nahodicko doma jednu plechovku ? ze by si tak nenapadne na nu mrkla ? by ti bola mooooc vdacna 😵 😵 😵

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 moja, plechovku doma sice mam, ale kedze uz varenu, tak etiketa zliezla, tym padom ti asi neodpoveim...jedine, ze by sisi pockala do poobedia, ked sa vratim z obchodu🙂)....ale to co mas proste neuvaris na karamel, kedze tam nie je cukor, ale to isto vies🙂

mima1311
21. jún 2012

@aduskatt si zlata , dik , jasne ze viem , len ma tak napadlo ze ked do rafaela nejde varene salko, zeby som ho tam mohla prasknut a samoska pridat cukor ....no zrejme budem vyskumnicit 😅

Som pozerala na nete a salko je vlastne kondenzovane mlieko min . 8 % tuku + cukor ....tak to teda vyskusam :O)

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 to by si sice mohla, ale kedze je tam menej tuku, krem nebude tak pevny a moze sa roztekat.si myslim

mima1311
21. jún 2012

@aduskatt hm , tak teda neviem ....dam vediet ako som dopadla 😀 prinajhorsom to niecim ,, zahustim ,, 😅 😅 😅

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 sak si daj po ruke Creme Ole kokosovy este jeden a pripadne to nim zabetonuj🙂

mima1311
21. jún 2012

@aduskatt presne to som mala v umysle 😀

lifinka
21. jún 2012

@mima1311 já mám doma plechovku, co potřebuješ vědět?Mám kupovanou už zkaramelizovanou...

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 super🙂 tak to asi nie je zly napad🙂

laura033
21. jún 2012

@levandulka3 ja som ten sprej mala len ked som to striekla mne toneuveritelne smrdelo ako nejaka fest chemia tak som to nedavala ja som jednu tiez raz potrela olejom bolo to sice leskle ale ta chut oleja mi tam vadila 😅 a ked to natier alkoholom tak to tam necitit ani vonu nic?

mima1311
21. jún 2012

@lifinka kolko percent tuku ma ...ale uz som hladala na nete a tam to na mna vyplulo ze 8 % , ja mam doma nesladene zahustene 9 % mlieko , tak ci nim mozem nahradit salko , ked k nemu pridam cukor a pouzit ho do rafaela kremu 🙂

lifinka
21. jún 2012

@mima1311 6% mám já...no jinak ti neporadím, nemám s tím zkušenost.

pristela
21. jún 2012

holky som v utorok urobila lupienky na drotikoch zo sm.flower v stredu dala dokopy a dnes po dnesnej noci a v tomto vlhku pekne krasne uz štyri lupienky zlomene, a ostatne uplne makke 😠 sice drzia ale tak je to presne to iste ako čo mi robila mmf ☹ a to som tie lupienky uz mala uplne vytvrdnute 😝
este ze ted nepeciem a toto ide len kamoske ako "darcek" bo by ma porantalo

mima1311
21. jún 2012

@lifinka nevadi 😀 ja to risknem 🙂

laura033
21. jún 2012

mozem sa vas este nieco spytat kde najdem nejaky dobry navod na postavicky z marcipanu?

mima1311
21. jún 2012

@pristela jeeej nasa sikovna 18 tka tu je , si mi prisla do rany , ty nebudes vediet poradit ? prispevok o dve okienka vyssie od tvojeho 😀
No a tie lupienky ma teda mrzia , toto pocasie je teda neprajne k peceniu , ale ty aj tak vykuzlis priam zaaaazrak a nie tortu 😵

mima1311
21. jún 2012

@laura033 pozri si tuto temu len cislo 2 , tam su same postupy 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

jakelina
21. jún 2012

@pristela asi máte hodně vlhko 😝