Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
21. jún 2012

@reruna zapisujem do pisanky 😉 urcite pride na rasdu , u nas sa moze vsetko sladke v hojnom pocte 😀 , teraz chcem skusit ten krem rafaelo , uz mi sliny vopred tecu 😀
@aduskatt a odkial presne ? ci nahodou nie suseda 😀 😀 😀

reruna
21. jún 2012

@lifinka super šmoulíci!

reruna
21. jún 2012

@mizulienka to Midmachen salko je nějaké jiné, než Tatra salko?

reruna
21. jún 2012

@mima1311 jasně, já jen, že kokos a ananas opravdu k sobě perfektně pasují🙂

mamina1978
21. jún 2012

@reruna To sa vola Milchmädchen... 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 a je to to iste ako salko.....Ten recept mam z nemeckej stranky, tak som vam ho prelozila a dala do zatvorky nahradu.... SALKO..... alebo mozes pouzit aj TATRU 😉 🙂

mima1311
21. jún 2012

@mamina1978 aj nesladene a pridat cukor ? tak sa teraz ja chystam vyskusat ....

mamina1978
21. jún 2012

@mima1311 V originali recepte bolo, ze sa tam hodi ananas alebo mandarinky a ako uz som viac krat pisala, ja som dala nektarinky a bolo to bozske.... 😉 😵 😵

reruna
21. jún 2012

@mamina1978 aha, já tu značku právě neznám a v tom receptu je to tak zdůrazněné, že jsem myslela, že je to nějaké spešl 😀

mamina1978
21. jún 2012

@mima1311 to nemam vyskusane ale na ,,creme ole ´´by som sa nespoliehala, lebo florentina ho davala nechcela varit puding sama a dala jahody a vraj sa jej roztieklo. Ja sa drzim receptu a mam ho ako betonik 😉 🙂

mima1311
21. jún 2012

@mamina1978 super , deti miluju aj ananas aj , mandarinky , nektarinky ...snad im bude chutit a mozem dat teda to nesladene + cukor ?

mima1311
21. jún 2012

@mamina1978 ja teda vyskusam a dam vam vediet 😉

nikulqa
21. jún 2012

upiekla som dnes piskotove korpusy a oba mi po upeceni klesli dost velmi,neviete kde sa stala chyba?:(

mamina1978
21. jún 2012

@reruna to je dostat len u nas v Nemecku a mozno v nejakych obchodoch v Rakusku 😉 Na Slovensku nehladaj, tam urcite take nemaju. Ale je to naozaj to iste zlozenie ako ma Slovenske salko len ma tusim 5 g viacej.....to je ale minimalny rozdiel....... ale len v mnozstve 😉 🙂
Ja som to uz robila aj zo Salka asi pred 3 mesiacmi a chutilo tak isto ako u nas v nem.

79zuzana
21. jún 2012

@nikulqa nepiekla si to na velmi vysokej teplote. To sa moze stat, ked sa korpus piekol kratko na vysokom stupni 🙂

79zuzana
21. jún 2012

@mima1311 ahoj, uz si to skusala s tym nesladenym? Ja neviem ake su na Slovensku tie nesladene, ale co som kupila tu v irsku 9% nesladene, tak bolo uplne riedke a nie take huste ako normalne salko.

lifinka
21. jún 2012

@reruna děkujííí 😀

lifinka
21. jún 2012

@nikulqa možné je to těmi stupni, anebo jsi ho vytáhla o pár minut dříve a tím se srazil....to se mi stalo a vevnitř bylo vidět mírné nedopečení...

mima1311
21. jún 2012

@79zuzana este nie , az k veceru ...no nestras ma , tak potom neviem , nemam ho ani otvorene , ci je riedke ci ake ....a do coho si ho pouzila , netusim kde ho minut ....pojdem do obchodu ked maly zaspi , by som dokupila ....

pristela
21. jún 2012

@aduskatt ruze su v pohode , tym sa nema co lamat, ale trebars lalie v tomto pocasi ja nemam sancu urobit ☹ ☹ ☹ ted som robila slnecnicu ma ovela mensie lupienky ale aj tak katastrofa 😠 takze v takomto pocasi uz fakt len ruze a male kvietky u mna

pristela
21. jún 2012

@mima1311 do kaaavicky predsa, mnaaaaaaaaaam

levandulka3
21. jún 2012

@miciatko to by aj mňa zaujímalo už mi ide na ne ventilátor druhý deň a stále sú rovnaké a krídla na lietadlo suším od pondelka a nič asi budem musieť silno improvizovať 😝 😝 😝

79zuzana
21. jún 2012

@mima1311 ja som si ho potom nalievala do kavy 😀 😀 😀 vypijem tak 5 kav za den takze to slo rychlo 😀 😀 😀

chanella
21. jún 2012

@dadka212 dakujeeeem 🙂 hned som to vsetko objednala 😀

levandulka3
21. jún 2012

@miciatko to by aj mňa zaujímalo už mi ide na ne ventilátor druhý deň a stále sú rovnaké a krídla na lietadlo suším od pondelka a nič asi budem musieť silno improvizovať 😝 😝 😝
@janula.h nie je veľmi tuhý a mastný ked tam je to maslo ? všetci pýtajú len ľahké krémy 🙄 🙄

jakelina
21. jún 2012

@pristela já mám doma asi sucho, mně i spadl hotový květ na zem a nic se mu nestalo. Nechápu. Nikdy se mi nic ze SF nezlomilo. Je to jak kámen. 😝 😀

chanella
21. jún 2012

@ajka82 dakujem pekne 🙂

chanella
21. jún 2012

@lawli dakujem pekne 🙂 tolko ich je a rozne typy pisma, preto si je tazko vybrat 🙂

nikulqa
21. jún 2012

@79zuzana nie pieklo sa to na 150st a az 65minut

mima1311
21. jún 2012

@pristela
@79zuzana tak ste mi zrovna zrusili plnku 😀 😀 😀 hernajs a taku chut som mala , ak tu nebude u nas teda poctive salko , tak zrobim cokoplnku , mi davala tusim @vecernicci a @dadka212 receptik ...uz to vidim prudko zaujimave , este som ani nezacala a uz mam problemi 😀 😀 😀

aduskatt
21. jún 2012

@mima1311 vychylovka