Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. jún 2012

@pristela no u Kamky som pozerala a nenašla som 😝 a u náš Kaufland ešte len stavajú 😝, v Lidli majú len ružové, teda aspoň dúfam, musím tam behnúť

maca77
22. jún 2012

@lamps Kamka ich mala, ale čo som nedávno pozerala tak ich nemala už v ponuke .... ja som kúpila v kauflande biele haribo 100g á 49centov ... už som aj vyskúšala, sú fajn 😉

mizulienka
22. jún 2012

@pristela ja robim vsetko zo smartflexu, u nas je celkom sucho, behol hodiny bola masla tvrda.

maca77
22. jún 2012

@lamps jáj teraz čítam že som ti asi veľmi neporadila 😒 u nás v lidli zas len šmolkov majú .... tak jedine že ti tu nakúpim a pošlem 😀

janula.h
22. jún 2012

hello žienky práve dokončená "malinká 8kg" lodička 🙂 pre moju Emušku na oslavu 🙂

maca77
22. jún 2012

@mizulienka pekná tortička ... možno trošku vidieť že je krivá ale tým že všetky tie ozdoby sú všelijako tak mi príde že takáto mala byť 😀 sa to úplne stratí... asi by som upozornila keď prídu pre tortu že teplo a torty sa nemajú radi 😉

janula.h
22. jún 2012

@lucula73 teraz som ju dokončila tu je 🙂

lucinka
22. jún 2012

tak baby ja končím... toto je nenormálne vlhko... večer som to nechala rozrobené, že veď ráno dokončím... to bol to des a hrôza teraz... torta hneď spotená po vytiahnutí z chladničky... 😠 a som zvedavá, či sa vám tá prvá podobá na nejakú inšpiráciu tu... 😅 známa chcela pre 14ročnú dcéru tortu so znakom FB, tak som ju prehovorila na túto... som zvedavá, čo povie... 🙂

lamps
22. jún 2012

aaach dievčence, keď vám tu tak čítam, mám strach ísť dokončiť tortu. Naplnila a opatlala som ju v pohode, ale má byť maľovaná a toho sa trochu (vlastne dosť) bojím, že sa mi to bude rozpýjať ☹

lamps
22. jún 2012

@lucinka áno podobá sa hneď som ju spoznala, super 😅

ladenka
22. jún 2012

Prosím potřebuji nutně radu! Právě se patlám pro tchýni s dortem k sedmdesátinám. Poradíte prosím, jak se používají patchwork vypichovače písmo kurzíva, nemůžu z toho pak ten marcipán dostat, budu vděčná za každou radu. Děkuji.

mariann2
22. jún 2012

tak kočky, hruza a des, všetko sa mi lepí, rosí, porazí ma, hádžem vám obrázok, ako som sa popasovala s tou päťkou, bol to masaker, ešteže to bola farma a dalo sa hocičím maskovať 🙂

eliska22
22. jún 2012

@mamina1978 požiarnicke auto je z horaliek 😉 a ďakujem 🙂

eliska22
22. jún 2012

@mariann2 tá 5 je super 😵

mizulienka
22. jún 2012

@lamps som zvedava aka bude malovana, urcite krasna, tesim sa 😉

@maca77 uz mam stiahnuty zaludok, lebo kazdu chvilu maju prist....

teraz som potahovala dalsiu a ta je uplne v pohode, paradne sa mi potiahla, som zvedava, co bude, ked ju vytiahnem...u nas je sparno a dusno a teplo 😕 😕

mizulienka
22. jún 2012

@mariann2 krasne su obidve aj ta 5 je super.

maca77
22. jún 2012

@mizulienka držím palce ... u nás bola ráno búrka ale stále dusno.... 😝

dm1
22. jún 2012

@lucinka jasne ze som ju hned spoznala moc sa ti podarila

dajna11
22. jún 2012

@mariann2 NO TO ja by som takú 5 ani neurobila.....mne všade pukala aj 1 a našťastie to tiež bolo ako lúka a tak,takže všade som dala stromy,včielky a kvety a maskvalo sa o dušu 😀

dajna11
22. jún 2012

@lucinka jeee ja viem ktorá t je,tá moja srdcovka....a náhodou je krásne...super farby,aj kvietok.....super

dajna11
22. jún 2012

@eliska22 wau krásne

maranat
22. jún 2012

baby tortarky 😀 kupila som si marcipan od dr. oetker, isto viete ktory, no nikdy som s nim nerobila. da sa zafarbit normalnym potr. farbivom?

monika76
22. jún 2012

Ahojte dievčence 🙂 pridávam svoje dnešné 2 ešte jednu na zajtra a asi dlchšie nepribudne ani jedna ☹ Aj tak ani neviem ako som ich upiekla v duchu som dakde veľmi ďaleko ...

dm1
22. jún 2012

@maranat ja som ho nemala ale viem ze kocky pisali ze sa im s nim nerobilo dobre. a ozaj isto ti nebude stacit jedno balenie na potiahnutie torty ako reklamuju 😠

stankapk
22. jún 2012

caute kocky. tak ja som tiez prave dorobila tortu pre kamoskinu dcerku. chcela ju veselu, farebnu. dufam ze nie je moc precackana. v tomto teple sa aj mne velmi zle robilo, ale hlavne som mala problem s potahovkou, neviem ci som na mmf nedala vela farby, tak sa mi akoby praskala. esteze som mala cim kryt... a este pridavam kitty pre kamosku.

lifinka
22. jún 2012

@pristela
@lamps
už je pozdě, dort je fuč... 😕 se jen modlit zbývá

ladenka
22. jún 2012

Maminky, vím že toho máme moc, ale prosím, mohly byste mi odpovědět. Jak s těmi písmenky, jak je dostat ven. Děkuji. 🙂

lifinka
22. jún 2012

tak čtu, že se nám to všem lepí a rosí no a bude hůřeee, já měla ty stejný problémy včera a dnes... a to ješte dva dorty před sebou.

maranat
22. jún 2012

@dm1 potahovat budem s marshmallow ale na detajli som chcela skusit. tak ho nemam radsej ani odbalit? 😖

dm1
22. jún 2012

@maranat a preco nechces zdobit s MMF? ved s tym sa dobre robi. a neviem veru nerobila som ved vyskusaj ho a uvidis 😉