Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
25. jún 2012

baby díkes moc.....tak zakazničke je jedno, či to budú pichliače tak ako som dala na foto(tie kuželky).....alebo šulky z lisu......alebo tak ako mi dala na foto @mamina1978 ako má ten ježko s na pníku s menom Julko.......to sa mi páči celkom......mica, čo myslíš, je to robené cez lis na cesnak????

luciahromadkova
25. jún 2012

@dm1 dakujem

aduskatt
25. jún 2012

@dada2007 vyzera to byt robene tym lisom na cesnak

dm1
25. jún 2012

@dada2007 je to bud lisom alebo extruderom to je jedno urcite to spravis aj cez lis 😉

dm1
25. jún 2012

@aduskatt a to robis teraz tu promocnu ci inu torticku?

aduskatt
25. jún 2012

@dm1 hej hej, tu na promocie.....korpus je ako tak zachraneny🙂) krem pod potah sa mi poondil, ale uz je v pohode🙂) nastastie aspon ten krem do torty je fajnovucky🙂).ale ja to dobojujem do zdarneho konca🙂

lifinka
25. jún 2012

@aduskatt držím pěsti, ať Tě už dneska nic nepřekvapí 😉 a vše jde jako po másle 🙂

aduskatt
25. jún 2012

@lifinka dakujem🙂) no, musi sa vydarit🙂) je to prva pre brata a on je viac ako kriticky🙂

aduskatt
25. jún 2012

@lifinka idem skusit na boky stencils.tak to este uvidime....dufam, ze sa mi to nerozmaze kade tade🙂aj ked dnes by ma to asi neprekvapkalo🙂

lifinka
25. jún 2012

@dm1 nemáš náhodou zkušenost se šlehačkou Rama Cremefine?To je jako rostlinná?Ptám s eprotože jsem našla Hříšný šlehačkový krém a je v něm tahle šlehajda🙂 Zda by se dala nahradit šlehačkou s 31%?

dajna11
25. jún 2012

@lifinka ja sa ju práve chystám kupiť na víkend na torty...podla mna je to niečo asi ako rastlinná,má menej tuku,bude asi lepšie držať tvar,si myslím

lifinka
25. jún 2012

@aduskatt zvládneš to🙂 už se těším na fotku🙂

dada2007
25. jún 2012

@dm1 @aduskatt lebo ona nechce tortu a na nej ježka.....ale 3D velkého ježka....cca 2,5-3kg.......tak neviem či ked spravím tie pichliače cez lis, či to nebude vyzerať divno na takom velkom ježkovi 😕

aduskatt
25. jún 2012

@lifinka ver, ze ked budem spokojna, dam ju sem v plnej parade🙂

aduskatt
25. jún 2012

@dada2007 no ved tie pichliaciky urob dlhsie🙂

zuul
25. jún 2012

ahojte maminky, tak chystam sa na moju prvu svadobnu poschodovu.
mozem sa vas popytat? treba dat vystuze? docitala som ze asi ano, slamky po celej vyske torty a tym padom sa nepoklada kazde poschodie zvlast na podnos?

a prosim aky je parizsky krem?
a myslite ze je blbost dat kazde poschodie ine aj korpus aj plnku?
a korpusy su len coko, vanilkove a orechove? ine asi nie su vsak?
dakujem

a ceska objednavka ma napisane "od 18.06.2012 vyrizuje se"

aj ja cakam a cakam

lifinka
25. jún 2012

@dajna11 díky a myslíš, že by se to mohlo vyměnit v tom receptě za 31% živočišnou?

aduskatt
25. jún 2012

@zuul bezne davam na kazde poschodie inu plnku🙂 receptov na parizsky krem je plny internet, dokonca aj tu je na Konikovi, treba hladat............inak je to prevarena slahacka s cokoladou, alebo cukrom a kakaom, na druhy den vyslahat a prislahat tuk.......trebars maslo, korpusy su rozne...ale najcastejsie sa pouzivaju tie, co si napisala, svadobnu by som vystuzila urcite, na slamky dat kartonik obaleny potrav foliou a na to polozit dalsie poschodie

florentina
25. jún 2012

@simasa jelikož jsi, tímto myslím již oficiálně 😀, "dobrovolně" jmenovaná za organizátora našeho dortového setkání, adresuji tento příspěvek tobě, ale o vyjádřením prosím i všechny případné zájemkyně. Jak to tady čtu, tak přes léto je hodně dovolených, každý má už na nejbližší týdny nějaké plány, zakázky....tak já bych si dovolina navrhnout termín toho našeho setkání na 22.-23.9. ...myslím, že na počasí nám zas až tak nezáleží, tou dobou už budou pravděpodobně všichni po dovolených, je po letní sezóně, takže by se mělo i lépe shánět ubytování, je to dost daleko, aby si to mohl každý naplánovat, ale zase né tak daleko, aby jsme se už nemohly konkrétně dohodnout a těšit....pokud má někdo nějaké výhrady, tak rovnou prosím o nějaký protinávrh....

dajna11
25. jún 2012

@lifinka podla mna určite,je to kombinácia rastliného a živočíšneho tuku...ten živočíšny má nižší obsah,to akože aby bola asi lahšia na šaláty a tak...ale videla som ako nou zdobili vrch torty cez gumový obrus,je krásna biela,ja ju kupim a použijem na potretie celej torty.

dm1
25. jún 2012

@lifinka je to tusim rastlinna skusenost ale nemam mala som inu hopla a teda mne tie rastlinne ale ze vobec nechutia 🤐

dajna11
25. jún 2012

@lifinka takže oprava 😀 😀 je to čisto rastlinná šlhačka....super sa našlaha a dlho drží tvar,chceš ju do krému?

blcha
25. jún 2012

caute baby chcem vam podakovat za rady moja amaterska torticka sa celkom podaril ale bola fakt vyborna ten rafaelo krem nema chybu fakt je vyborny chutovo bola ta torta fakt super aj ked to moje zdobenie nic moc neskor prihodim fotecku ked stiahnem ale zacina ma to bavit tak asi budem zatial len po rodine robit nech sa to troska naucim 🙂 🙂 nech tu mozem aj ja potom machrovat s takymi krasnymi tortami co tu pridavate 😉

ajka82
25. jún 2012

@florentina a rovno mozem povedat, ze ten termin sa mi crta termin na svadbu...teda tak, ze budem piect 😅

aduskatt
25. jún 2012

@dm1 suhlas.rastlinne slahacky mi voooobec nechutia..dokonca by som povedala, ze mi vadia v zakuskoch☹

eliska22
25. jún 2012

@ajka82 to by bolo super 🙂

aduskatt
25. jún 2012

no, baby, torta naplnena, v chladnicke, zatial prezila, pojdem ju obtriet maslom a potom by to uz hadam aj mohlo byt v pohode🙂 este si pojdem nastudovat, ako si mam pripravit hmotu na stencils a budem spokojna🙂 pripadne uvitam vase dobre rady a vychytavky🙂

zuziq
25. jún 2012

dakujem @artepf za inspiraciu a uz teraz sa vooobec netesim na piatok a moju husenicu pre 30 ludi... bola to jedna obrovska hroza. Potahujem s K2 a teda v tomto teple otras ☹ Objednala som si aj na skusku smartflex velvet, tak som zvedava... Este ze to robim v podstate zadarmo, inak by som asi neprezila tie nervy pri kazdej torte, ci sa mi podari a ci budu spokojni 😀

dadka212
25. jún 2012

@zuziq tak ak poťahuješ s K2 a ideš teraz so smartflexom, tak sa budeš cítiť ako v raji 😀 s tým sa poťahuje úplne, že super 😉 aj tie horká som zvládla, aj keď sa lepilo trocha, ale tak solamyl je furt po ruke 😎 už sa teším na výtvor 🙂

daducha
25. jún 2012

@simasa jupi, super, rada by som prisla, ale ja nemam cez leto ani jeden vikend bez torty alebo dovolenky ☹ , môzem az v septembri 😉