Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dm1
25. jún 2012
@misa1982 zalezi ci je pani konzervativna alebo nie :-p kuk mozno si vyberies. mozno aj podla zalub ak zahradka, hubarcenie , alebo kosik kvetov....je toho ozaj moc co moze byt pre zenu
lawli
25. jún 2012
@pipka ahoj ,tak som videla super postup na krásnu húseničku na FB od @dadka212 a tiež sa chcem spýtať na priemer tej misky ,ale budú asi malé...tak kuk ak ju maš na FB medzi priateľmi 😉
maca77
25. jún 2012
@pipka no foto misky ti asi nepomôže ... skôr rozmer 😃 ja som misky kupovala za pár centov u číňana 😃
pipka
25. jún 2012
@dadka212 no toooto som ja potrebovala moooja, dakujem ti dobra vila 😎 konecne fotka, kde je aj misku vidiet 😉

take mam dve, len sa mi zdali male..ale vidim, ze stacia..tak dokupim este a vybavene 🙂 🙂 🙂
dakujeeeeeeeem
wera.g
25. jún 2012
@aduskatt akože len tak "nasucho" ? 🙂 Ďakujem, no už som nemaľovala okrem seba nič veľmi dlho, tak uvidíme ako to dopadne :-N a veď to, že s tou fixkou som si myslela, že to bude jednoduchšie, štetcom by som to isto pototo 😃

@dm1 Ďakujem moc za radu, ja by som to miešala s alkoholom a bolo by po paráde 😞 raz som tak chcela farbiť takou striebornou gelovkou a to neviem čo za farbu som si kúpila, lebo "ževraj" jedlá a to taká sviňa, že ani zo štetca ani z podložky nešla nijako umyť.. a farbiť s ňou už vôbec nie 🙂 hmotu mám PDTšpeciál (dnes prišla) a WI na postavičky.. tak asi skúsim, snáď to pôjde 🙂
anibas
25. jún 2012
@simasa len nie Duchonku - tam sme boli na školení a 3x sme prestupovali 😃 😃 😃
aduskatt
25. jún 2012
@wera.g no normalne strcis suchy stetec do sucheho prasku a napatlas kam chces🙂 teda ak chces mat vytienovane kvietky.samozrejme, ak chces klasikuš malovat, tak zriedis podla navodu a patlas tak🙂
dadka212
25. jún 2012
@lawli priemer je 12 cm jedna naplnená potiahnutá gulka je cca 500-600gramov podla plnky prekrajujem 2x
@pipka 😉
lawli
25. jún 2012
@pipka jaaaj tak už si sa dopracovala ,asi musím čítať odzadu a nie tam kde skončííím 😃 😃 😃 😃 😃
lawli
25. jún 2012
@dadka212 ďakujeeeeem si zlata ,inak moooc sa mi ta tvoja húsenička ľúbi ,len musím najsť na ňu obeť 😃 😃
aduskatt
25. jún 2012
@pristela sak ani my este neviem kam a kedy, ale ideme🙂
dadka212
25. jún 2012
@lawli ja mám tých obetí až moc 😃 skoro každý víkend ju robím aj tento ma čaká a budúci asi 2 😃 keby si bola poblíž tak ti darujem zákazku 😃
pipka
25. jún 2012
@lawli v pohode moja, aj tak dakujem 😉

toto preesne aj ja takto...ze torta...a potom hladam obet, ze komu 😃 😃 😃
florentina
25. jún 2012
@dm1 tak to bude tím, ta moje je oboustranná :-S
@jakelina a můžu se také přidat.?..akorát ja na FB nic moc nemám, mě to nějak nepřirostlo k srdci, vlastně jen kvůli dortům jsem tam teď dala první fotky...no a to podstatné, jak tu skupinu najdu?
aduskatt
25. jún 2012
@dadka212 aj ja scem obete🙂.ja idem mojej obeti mickeyho aj s frajerkou robit.........a uz som videla nazivo ako na tooo:-))a hladam obet na rafaello krem, kedze mm nema rad kokos🙂
lawli
25. jún 2012
@dadka212 tak to už aj po slepiačky robíš...potešila by si ma s tou zákazkou ,možno keby som aj ja spravila jednu ,tak ich mám viac ...na mňa sa zas lepia same prsááá a postele (tento piatok mam z oboch) =-) =-) :-N :-N ...minule sa tu niekto sťažoval zas na Kitty ,že ich už robí skoro každý víkend a ja som dnes modelovala svoju prvú ,tiež som sa na ňu tešila ako mala 😃 😃 😃
dadka212
25. jún 2012
@florentina https://www.facebook.com/#!/groups/130327943673...
@pipka
toto je skupina na FB ale neviem ako to funguje či vám to pojde otvoriť alebo čo :-N
lawli
25. jún 2012
@pipka nie je začo aj nabudúce 😉

no niekedy sa hľadá obeť ľahko a niekedy zas nie a nie a nakoniec ...sama sa ponúkne... 😃
dadka212
25. jún 2012
@aduskatt ja som robila teraz domov ocovi rafaelo s ananasom ale čojaviem predstavovala som si ho lelpší :-N ale všetkým velmi chutil 😉 len mne nie asi som čakala viac 😃
@lawli no veru, je to tak, ja samé húsenice robím 😃 na každého sa niečo iné nalepilo čo robí viac ako často :-p
pipka
25. jún 2012
@dadka212 super, da sa to otvorit aj ziadost o priatelstvo ...a kto to potvrdi? kto je adminka? by sme tam mali aj MK nicky mat :-N sak ja ja mam vediet kto ste kto? :-N :-N :-N 😃
simasa
25. jún 2012
@florentina @jakelina @dm1 @aduskatt @anibas @janula.h @eliska22 @dajna11 @dadka212 @mariann2 @ajka82 @reruna @daducha @pipka @lamps @mia111 @dada2007 @pristela
Taaakze! Na termin 22. az 23. septembra mam isto napisanu florentinu, jakelinu, dm1, anibas. Ostatne prosim, aby potvrdili, ze im termin vyhovuje. Co sa tyka miesta - tak nasla som toto - pozrite linky a napiste, ci by to mohlo byt. Pripadne, ak viete o niecom lepsom, co nie je daleko od hranic a mozno aspon priblizne v strede Slovenska - dajte vediet.
http://www.limba.com/sk/ubytovanie_slovensko/ch...
http://www.ubytujsa.sk/sk/ubytovanie/lysa-pod-m...
http://www.ubytujsa.sk/sk/ubytovanie/lysa-pod-m...
maca77
25. jún 2012
... mne húsenka odštartovala tortovú "kariéru" 😃 a odvtedy som ich nepiekla :-N
aduskatt
25. jún 2012
@simasa mne zatial vyhovuje
dadka212
25. jún 2012
@pipka neviem ja som kukla a nevidím, že tam niekto žiada, takže ja nemôžem potvrdiť,ale Janka určite môže 😉
lifinka
25. jún 2012
@bambula1307 super tam to zkusím taky jen mám 31% to vadí?
dadka212
25. jún 2012
@simasa ja prídem 😉 a kam mne je jedno 😃 ja sa prispôsobím väčšine, vyspím sa bársde
florentina
25. jún 2012
@dadka212 já jsem teď zažádala a nik jsem napsala do zprávy správci skupiny, co tam byl uveden...tak uvidíme zda to projde....
pipka
25. jún 2012
@simasa hlasim sa dobrovolne 😃 😎 ak by aj muz nemohol strazit decka, obstastnim babku s dedom, ti vdacne povaruju jednu noc 😉 a miesto...mne je jedno..len nie niekde kam netrafim :-N 😃 nemam navigaciu a moj orientacny zmysel nie vzdy funguje :-p :-N :-N :-N
pipka
25. jún 2012
@dadka212 teba som poziadala aj sukromne, tak mi mozes potvrdit to 😃 zatial 😉
lifinka
25. jún 2012
@dajna11 jasně hezky si receptík opiš, já jen doufám, že bude dobrý, je vychválený tak uvidíme🙂

Jinak hoky všem velké díky za inspirace🙂 ještě musím přijít na to, jak to skloubit pro dvě osoby na jeden dort větší...chtěla otevřenou knihu🙂

Začni písať odpoveď...

Odošli