Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. jún 2012

@simasa mně termín vyhovuje, nemám v tu dobu nic. 😀 😀

miciatko
26. jún 2012

@zeleny_cajik a co tak mu spravit truhlicu s pokladom u nas mala velky uspech ale zasa nieje gulata, alebo krabicu s vinom,ale ta tiez nieje gulata .. . 😉

jakelina
26. jún 2012

@florentina já bych strašně ráda viděla něco z čokolády, jestli by byla dm1 ochotná nám něco ukázat a dadka212 dělá postavičky za hodinu, tak to bych taky chtěla umět takhle rychle. Lamps by mohla namalovat nějaký její nádherný dortík, ať nám to ukáže a i ty její krásné kytičky. A ostatní holky nebudu jmenovat. Pristela ta umí všechno, tak ta se nezastaví.
Já nic ukazovat nemůžu, leda tak jak se mákem posypují housky. Jednak nic neumím a i kdybych uměla, tak by se mi třepaly ruce. 😀 😀

miciatko
26. jún 2012

@pristela aka to kocena z teba v tom kroji, moooja ty by si mala len v kroji chodit, taky smrnc ti to dodava 😀 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
26. jún 2012

@jakelina tak to by bylo super, to bych také moc ráda viděla 😉 ...no já jsem úplný začátečník, tak to bych mohla tak akorát ukázat, jak se třeba co nejrychleji jí dort 😀

bzucinka2
26. jún 2012

@simasa super, lebo my mame cely september nejaku oslavu alebo oberacku...

florentina
26. jún 2012

@reruna tak to chápu, budete si muset nejprve zaběhnout nějaký režim, až se vrátíš do práce....ale tak třeba to bude úplně v pohodě, což bych ti přála a rozhodneš se ještě na poslední chvilku 😵

jinak já jednou v práci organizovala akci pro x lidí a taky jsme se nemohli pořád dohodnout a tak jsme to nakonec udělali tak, že každý v požadovaném období (u nás by to mohlo být třeba září a říjen) napsal kdy nemůže a já to hodila do grafu a udělala průnik a místečko se našlo. Tak pokud by jste to chtěly zkusit, tak bych to viděla tak, že by jste mi napsaly do IP víkendy kdy NEmůžete od 1.9. do 31.10. a já bych to dala dohromady /ale můžu se tomu případně věnovat až v neděli večer, do té doby tu musím dodělat daně a o víkendu peču/....

miciatko
26. jún 2012

Babenky mate neaky postup na slnecnice??

sisix
26. jún 2012

@florentina to je jak ten muj, DELEJ SI CO CHCES!!! boze jak ja tuto vetu nesnasim 😀

pristela
26. jún 2012

@jakelina trdlo 😀 😀 😀 😀 😀 ja vam mozem ukazat ako sa je a pije 😀 aaalebo vam ukazem modelovanie toho xsichtíku 😉

@miciatko 😀 😀 😀 😀 😀 noo, stacilo mi 😝 ale teda bol to zazitok,by som nikdy nepovedala, že budem raz oblecena v kroji a takom kraaasnom 😅

janula.h
26. jún 2012

@pristela ale ako Ti to sekloooooo

jakelina
26. jún 2012

@pristela tak to teda ne, jak se jí a pije budu ukazovat já 😀 😀 😀 😀

dadka212
26. jún 2012

@florentina no ja som povedala, že pojdem na tortové stretko
a moj: a čo tam budeš robiť?
ja: no torty čo asi 😀
moj: a nestačia ti tie čo robíš doma?
ja: chcem sa naučiť niečo nové
moj: ROB SI ČO CHES 😀 😀

jakelina
26. jún 2012

@dadka212 😀 😀 😀 prý nestačí ti ty co děláš doma 😀 😀 Já z něho nemůžu 😀 😀 😀

dadka212
26. jún 2012

@jakelina na všetko má odpoveď 😀 😀

jakelina
26. jún 2012

@dadka212 až se bude někdy dívat na fotbal nebo hokej, tak mu řekni, jeslti mu nestačil ten zápas co viděl minule, na co se dívat na další ne??? 😀 😀 😀 😀

dadka212
26. jún 2012

@jakelina no vidíš 😀 dobrý nápad 😀 😀

ajka82
26. jún 2012

😀 dobrych chlapov mate doma... moj mi povedal, zed dobre chod... a po chvilke sa zhacil, ze co bude robit cez noc s mladsou, ked ju nahodou dovtedy neodstavim od mlieka, lebo byva posledne noci ako upir a ked nedostane mlieko tak vresti na cely barak 😅

dm1
26. jún 2012

@pristela ano ano prosim ukazat ksichtik ako sa modeluje 🙂

dm1
26. jún 2012

baby a moj to este ani nevie ze bude nejake stretko 😀

ajka82
26. jún 2012

inak, ze ja neviem povedat nie...vcera vecer som este dala rychlovku ale len ozdoby, volala mi jedna starsia pani, mamina jednej baby co som im robila tortu, ze ona pecie pre nejaku jej kolegynu dobosku pre syna k promocii, a nevedia nic na ozdobu zohnat v obchode, co by sa hodilo, tak ma prosila, ze ak mam cas, ci by som nieco neurobila... tak pomedzi zvierata som cosi zbuchla, hadam to bude moct byt

adka_praha
26. jún 2012

@florentina 😀 😀 😀 prepac, ale palec hore... 😀 😀 😀 tvoj muzik to krasne zhrnul... 😀

inak ahojte...
ach vyfasovala som tortu na promocie, tak mam na piatok torty dve, ale take mensie, tak pohoda... 🙂 ale lamem si hlavu- pani mi povedala, ze na tortu nejaku disney princeznu, ze ok... a otovrim obrazky a je ich uz akosi privela... 😅 a teraz ktoruuuuuu? 😅

mia114
26. jún 2012

ahojte
akurat som dorobila torticku na promocie, voobec som nevedela ako ju mam ozdobit, podmienka bola aby tam bol tucniak.

florentina
26. jún 2012

@mia114 to se ti skvěle podařilo, zakomponovat tučňáka do dortu z promoce, je skvělej...

holky, tak se loučím, nakouknu možná večer, ale neměla bych, práce mě honí....každopádně příští týden na vás zase budu mít spoustu času....jé to mi toho zase uteče😨

anibas
26. jún 2012

Tak ja tiež idem 10.9. do práce - ale víkendy nerobím, aj Filip má 25.9. narodeniny -3 roky - ale to sa dá presunúť, my nerobíme oslavy - len tak symbolicky, určite nemôžem 25.10. - mama má 65 r., a neplánujem nič robiť - len mať nôžky vyložené a vínko v ruke 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simasa
26. jún 2012

@janula.h @reruna baby mna to fakt mrzi. Uvidime, co este ostatne, zatial je nas 10, co by islo isto.
No a @florentina ja dufam, ze @dm1 aj s @pristela by nam ukazali napr. tie cokoladove kreacie 😀
Lamps bohuzial nejde, tak mozno by sme Zanetku ukecali aj na malovanie na tortu 😅
@anibas robi nadherne kvety (ruze, orchidea, frezie aj horteznie) - tak ak by mala chut... 😀
@dadka212 - teda postavicky?
Nooo a je to - ako sme to dobre vymysleli 😀 😀 😀
Rozmyslala som, ze ak tam bude kotlik, tak by sme si navarili gulas (nech je ta atmosfera chatova) a na ranajky nejake parky, chleba a obed uz asi nestihneme (vacsinou sa do tej 11tej treba vystahovat).
@jakelina @aduskatt @ajka82 @daducha @eliska22 @dajna11 @mariann2 @pipka @mia111 @dada2007

simasa
26. jún 2012

@lamps Este aby som Ta neurazila - pochopila som spravne, ze nejdes? Alebo aspon na ten 1 den by si prisla? Ved ak sa Ti da, tak aspon na ten prvy pridi.

mia114
26. jún 2012

Babulky, este som vas nemama kedy precitat, ake stretko tu organizijete?? 😕

simasa
26. jún 2012

@anibas Ja mam tiez 18teho narodky a myslela som, ze ten vikend bude oslava. No tak nebude, no 😀