Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika76
27. jún 2012

@katy1979
@jakelina Dievčatá práveže viem ako sa nám všetkým ťažko žije a ano som velmi hrdá .Takže len pekne pečte tortičky a držte palce a modlite sa za mojho drobčeka.Aj ked sa na toho hore hnevám že ma stále trestá a ja neviem za čo.Presne ste to trafili neskutocne a až teraz chápem toto všetko čo sa deje. Ja som za minuli tyžden nechala za lieky ,vyšetrenia a všetko čo trebalo 130e .Primátora to nezaujíma,starostku tiez ,nadacie nič. Ja naozaj som tu na tejto stránke našla oporu ked je mi smutno ked sa bojím čo bude alebo ked zakaznícka nebola spokojna s marcipánom 😀 ste ma podržali .

dajna11
27. jún 2012

@monika76 moja si silná žena a páči sa mi správa čo máš v statuse.držím tebe aj maličkemu palčeky a ak by som hociako mohla a vedela pomocť,budem rada....aj ja som bola dlho sama s dieťaťom a aj ked bolo zdravé bolo to o hubu a viem čo stoja leiky a vobec to behanie po lekároch,ešte ma aj znosia že nemám 2eu za pohotovosť v drobnom...namiesto narkozy kladivom po hlave som mala pocit že by mi dali 😀 ....len nech je malý ok a vobec,všetky detičky......

sisix
27. jún 2012

@katy1979 je to hmota jako fonfan ci jine potahovky, jen jde dat na jakoukoliv napln. Proste a jednoduse nemusis dortu potahovat maslovym kremem.

monika76
27. jún 2012

@dajna11 Ďakujem ,veru len to zdravie a ostatok sa nejak stále porieši .Už som sa stretla na urgentonom prijme s bosorkami ale boli aj take sestricky ze poplatky nechali tak .Lebo my ked pobehame vsetky mozne oddelenia a na kazdom musis nechat 2 e + CRP 6e no + nejake lieky nazad nemas narok na sanitku takze 3e taxi😒 20e minimum.No a kazdý sa tvári že je to OK...

lucula73
27. jún 2012

@vejka8 odkiaľ si?
lebo presne také isté ceny majú u nás v PD 🙂 ............som tam minulý mesiac minula cez 20 ečok a kooopec vecí kúpila........fakt za 2,50 vypichovačky a také menšie,ako tie srdiečka tu minule niekto zháňal,také stoja 2 eurá 😉
Som to chela odfotiť,ale predavačka mi stála za chrbtom a hrabali sa tam aj iné ženy v tom,tak mi to bolo blbé

katy1979
27. jún 2012

@monika76 joj monika prave preto ja neverim na toho hore. lebo nechat trpiet deti a zomierat by nemal dovolit ani lucifer. len to je iba moj nazor. viem ze vela ludom prinasa viera nadej. Ono to nikoho nezaujima ci ta posielaju odo dveri ku dveram a nic z toho. kasli na zakaznicku co nebola spokojna s marcipanom to sice zamrzi ale prezit sa to da. Hlavne nech sa da maly do poriadku

dajna11
27. jún 2012

@monika76 nič nieje ok,tu sa riešia samé somariny,a to čo je podstatne je asi tabu.ja viem ako človeka poteší ked naďabí na milého príjemného človeka v ambulancii či nemocnici,ked to potrebuješ,ked si na dne a nemá ti kto vysvetliť čo sa deje...aspon potlapkať po pleci že neboj,bude to dobré......ludskosť akosi vymizla čo je škoda....ako sa mne nechce vrátiť do práce,do toho hnusneho kolektívu,závisť a ohováranie...apatia....no nevyberiem si škoda.....nejako to prelusknem....ja stále tvrdím aj dcere ked chce to či ono,že veru život dáva iné lekcie a že može byť rada že je zdravá....lebo to si za nič nekúpi.....držím vám palce aby ste boli skoro ok,aby sa ti lepšie darilo....a aby ti už konečne niekto kto otvorí oči,pomohol 🙂

monika76
27. jún 2012

@katy1979 Aj ja sa burim a snažím sa zvalit na niekoho tu ťažobu čo sa nam deje. Tu zákazníčku už beriem s humorom .Však z tej varky mala tortu aj moja kamoška na krstiny a bolo tam pomali 20 ludi kazdý chválil.Potom som aj ja mala z nej ochutnávku bola výborná 😀 však moja práca 🙂 toto je už pre mňa nepodstatné su ľudia a ľudia.

monika76
27. jún 2012

@dajna11 však to závist je zlá vec 😒 ale aj ja som minula závidela alebo lepšie povedané nechápala.Idem z nemocnice domov v depke ,zadumana a idem okolo potravin hmm som si povedala a na to vysla z potravin jedna ale uplne ufulana kludne poviem zabrudena romka v obe ruky plne tasiek 😖 ja som len presla s kocikom a som sla domov bez nákupu .Tak kde som potom ja a mne podobne matky.

dajna11
27. jún 2012

@monika76 lenže oni nemavaju choré deti ,tí maju z tej špiny imuntiy až až 😀 😀 😀a kedaj maju choré,nejdu k lekárovi...a potom beru iné prídavky..mna šlo poraziť ked som žila s dcerou sama a romovia mali stravu a školku za korunu vtedy ešte lebo že soc.prípad....a ja som mala tú smolu že som robila a nebola som soc.prípad ako sama matka.hold!!!to je slovensko

monika76
27. jún 2012

@dajna11 Ano ti verím 😉 však ani ja nie som socialny prípad podla našich tabuliek 😒 a ani moje deti nemaju narok na nič.Tu je škoda slov a energie .Chcem len nech je Jakubko zdravy a nech mi zas idu objednavocky na torticky a stačí mi taký život skromný 🙂

dajna11
27. jún 2012

@monika76 tak tak 😀 😀 😀 😀 všetko sa dá preskákať len nech sme zdraví 😀

vlada111
27. jún 2012

@monika76 no veru držte sa kočka. Ja si takú situáciu neviem vôbec predstaviť, nikdy sme nemali problém s peniazmi a až sa hanbím keď to tu od teba čítam koľko zbytočností pokupujem a to si myslím aká som ešte šetrná ☹ Keby si potrebovala nejako pomôcť, napíš mi cez IP, myslím že by sa dalo, aj napriek tvojej hrdosti 😉

mrka2
27. jún 2012

@lucula73 ja som zhanala tie srdiecka... 😉 ale uz mam ine... ako sa hovori.. pomoz si clovece,aj Pan Boh ti pomoze 😅 🙂

mrka2
27. jún 2012

@monika76 joooj, drzim palce,nech je maly v poriadku a naozaj,ked potrebujes pomoct, neboj sa pytat o pomoc!!! ja viem,ze hrdost nepusti,ale ked ti to ma pomoct,tak preco nie? tento mesiac uz nemozem - prekrocila som limit 😝 ale na mesiac by som ti nieco mohla poslat,aj ked malo...ale predsa!!!

lucula73
27. jún 2012

@mrka2 už si zohnala?to som prehliadla....bola by som ti kúpila 😉

ladenka
27. jún 2012

Tak konečně jsem stáhla fotky s mými předvíkendovými dortíky, s kterými jste mi vydatně pomohly, hlavně s použitím lišt na písmenka. Světlý byl pro tchýni k sedmdesátinám a červený je punčák pro mého taťku k dnešnímu svátku. 🙂

mrka2
27. jún 2012

@lucula73 zohnala som ine, take klasicke ako na linecke,ale su take dost vacsie,ale take mi stacili na torticku. takze momentalne mi netreba, mozno sa ozvem o mesiac-dva 😝 ale dakujem 🙂

sisix
27. jún 2012

tak ta hmota se jmenuje White icing a snese slehackovy podklad

katy1979
27. jún 2012

@sisix no white icing vela veci znesie ale v tomto teple by som to veru neriskovala 😒 viem o ludoch ktorý to davaju priamo na slahacku len podla mna sa neda ten podklad tak vyrovnat a bat sa ci sa to nahodou nerozpusti dakujem neprosim.

monika76
27. jún 2012

@mrka2 Nie ďakujem ,nejak to zvládneme 🙂 😉

janula.h
27. jún 2012

@monika76 je mi veľmi ľúto čo sa vám deje ☹ tento štát je strašne úbohý čo sa týka pomoci ľuďom,ktorí si to zaslúžia ☹ ktorí poctivo platia čo majú a nie sú to pijavice štátu !! je to moc moc zlé čo sa tu deje prajem vám aby ste čím skôr boli fit

mojmacik
27. jún 2012

baby...ja amater mam otazocku....kolko kremu,aku vrstvu davate pod potahovku...leb oja to robim bajočko...len by som potrebovala opravit a neviem kolko to asi znesie...dik 😎

dm1
27. jún 2012

@mojmacik ja davam len taku min.aby to vyrovnalo nerovnosti korpusu

eliska22
27. jún 2012

@mojmacik ja pod poťahovku dávam maslo + odrezky a dávam tenkú vrstvu 😉 ale tak môžeš dať aj viac toho, aby si zakryla príp. nedostatky, ale neviem koľko to znesie 😅 keď to dobre v chladničke zatuhne pred poťahovaním, tak by to malo byť ok 😉

lamps
27. jún 2012

pridávam dnešnú tortičku, pre moju Terezku na rozlúčku so škôlkou a utekám plniť ďalšiu. Mám nenormálne hektický týždeň a musela som odmietnúť 3 torty na tento týždeň lebo už tri som mala zajednané, to sa mi ešte nestalo

aduskatt
27. jún 2012

@mojmacik kolko potrebujes, tolko znesie🙂 ja tym aj vyrovnavam, ked treba🙂

lucula73
27. jún 2012

@lamps to je prenádherná tortička,úžasná,to je škoda rozkrájať.......... 🙂

miciatko
27. jún 2012

baby moje potrebujem neaky recept na slanepecivo, kolaciky, pagaciky , take co mate odskusane a su dobre aj par dni po upeceni, prosim kuknite do tych mudrych knih a napiste dakujem Vam koceny

miciatko
27. jún 2012

@lamps nadherna