Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
28. jún 2012

babuľky mám požiadavku urobiť tortu s krémom ako do bielkových pusiniek, úplne má byť horký bez cukru a korpus má byť riadne sladký 😖. Robili ste už niektorá takúto tortu? Ja ani neviem, ako chutia bielkové pusinky 😀, asi tete tento výmysel vyhovorím 😀

aduskatt
28. jún 2012

@andrejecka my nemame cas sa hadat🙂

schatzinkaschatzinko
28. jún 2012

@andrejecka a ja doplnim, ze baby su ochotne poradit a prediskutovat a nemusis sa bat cosi spytat, aj !banalitu! a pekne slusne poradia, baby je rozhodnute, kupujem Milku🙂 dakujem este raz ak by som narazila na technicke problemy, zreferujem hhh

dajna11
28. jún 2012

@lamps to bude asi ako penová torta nie,sladký penový plát a ten siuper čoko krém...myslím tie pusinky...neviem ako urobiť takú tortu že riadne sladký korpus

aduskatt
28. jún 2012

@schatzinkaschatzinko to bude asi tym, ze kazdy raz zacinal a pytal sa a bolo mu poradene🙂) a tak ked vieme, radime dalej🙂

lamps
28. jún 2012

@dajna11 aj mne to príde, že takto sa robia penové torty a nie poťahované, neviem si to predstaviť ako by som to robila

dajna11
28. jún 2012

@lamps no to ani ja nie....nech si dá urobiť penovú 😀 😀

erinka83
28. jún 2012

sorry, že sem tak lezu, ale ptřebuju rychle radu 🙂 Jak z gelovek namíchat hnědou? Mám tu už část marcipánu do oranžova, tak třeba trochu zelené? 😅 nebo se to barví i kakaem?

aduskatt
28. jún 2012

@erinka83 najistejsie je kakao🙂

anibas
28. jún 2012

@erinka83 najlepšie s kakaom - alebo ako hovoríš - oranžová + zelená + možno aj modrá 😅

florentina
28. jún 2012

@erinka83 můžeš obarvit i kakaem....jen někdo si stěžuje, že to mění chuť a taky může trochu vysušovat, tedy měnit strukturu, tak já přidám vždy trošku vody. Teda jen tak, že si třeba navlhčím ruce.

anibas
28. jún 2012

moje tortičky na rozlúčku deviatakov :

dadka212
28. jún 2012

@erinka83 kakaom alebo ak nechceš aby sa zmenila chuť marcipánu tak červená+zelená=hnedá 😉

mamina1978
28. jún 2012

@erinka83 kuk tu 😉 🙂 na tejto stranke o nieco nizsie...😉

http://www.pevnost.eu/index.php?option=com_cont...

erinka83
28. jún 2012

holky, děkuju 🙂 tak zkusím tu zelenou a třeba trochu kakaa a uvidíme 🙂

erinka83
28. jún 2012

@mamina1978 tý jo, tak modrá, jo? Máš to odzkoušené?

mamina1978
28. jún 2012

@erinka83 niektore farby som podla toho uz miesala a vyslo to, tak skus 😉 🙂

dadka212
28. jún 2012

@erinka83 žltá+modrá = zelená ....a.... žltá+modrá+červená = hnedá čiže zelená + červená = hnedá 😉

dm1
28. jún 2012

@erinka83 cervena + zelena je normalne pekna hneda

abriela
28. jún 2012

@schatzinkaschatzinko ja pouzivam bielu Lidlovsku

jakelina
28. jún 2012

@lamps takový krém neznám, ale dá se udělat šlehaný nad parou, jenom místo celých vajec dáš jenom bílky a pak to toho zašleháš máslo. Ale neřeknu ti přesně poměry, nedělala jsem ho.

katulkaaaaaa
28. jún 2012

muffinky pre dcerku do skoly a narodeninova na dnesnu oslavu 8rokov...vsetko narychlo aj to tak vyzera...sak to poznate ked to je pre rodinu nieje cas 😝

anibas
28. jún 2012

@dajna11 fantastické muffinky - si sa vyšantila !!!!!!!!! 😅 😅 😅 😅 😅 😅

dm1
28. jún 2012

@lamps veru netusim nerobim take

artepf
28. jún 2012

@lamps prosím tě můžeš mi prozradit, jakou barvu používáš na ty lístky a stonky, co maluješ ke kopretinám, teda margarétkám? Zkoušela jsem namíchat z kapky alkoholu + gelovku zelenou, potom zelenou prachovou, ale nemůžu docílit tak krásně jemně zelené 😝 . Máš nějakou spešl zelenou nebo to mícháš z několika různých? Moc moc díky, protože ty tvoje malované dorty jsou fakt bezkonkurenční 😵 !

monika76
28. jún 2012

@dajna11 krásne mufiny 😉

bambula1307
28. jún 2012

@mrka2 ja som dala cerstve,ale iste mozes aj mrazene dat 😉

lucinka
28. jún 2012

ahojte žienky... vás prečítať za cca týždeň je nemožné... 😅 v prvom rade ďakujem za všetky "pači sa mi"... a @vlada11 ďakujem za super recept na bešamelovú plnku... je božská... práve som vopchala chladiť svadobnú s touto plnkou... ešte bud. týždeň mám 3 torty a končím... teda teraz v lete... práve, keď som sa rozbehla... 😀

lucinka
28. jún 2012

a chcem vás poprosiť o nejakú inšpiráciu pre pána Ing. bývalého chemika k 70-tke... a robila niektorá z vás chipmunkov? nemáte postup? ďakujeeem... 🙂

bambula1307
28. jún 2012

@lamps to ozaj vyzera na penovu tortu? nepovedala, ze chce penovu?