Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. jún 2012

@lucinka no chémia je široký pojem🙂) namaluj mu periodickú sustavu na tortu🙂

lailaveve
28. jún 2012

Babulky prosim poradte, ako docielim aby potahova hmota alebo K2 boli leskle? Mam to natriet cukrovou hmotou alebo olejom(aj to som niekde citala)? Idme robit kosik z jahodami,tak chcem aby ten kosik mal taky lesk(ako klasicky pruteny).a este jedna otazka,ako docielim aby hmota na listky bola taka realne tmavozelena? Pouzivam wilton gelovky ale mozem dat kolko chcem zelenej a farba je taka obyc. zelena skor do pastelova a ked som pridala hnedu alebo ciernu tak to skor tiahlo do šeda 😒 ..diky moc za rady 🙂

florentina
28. jún 2012

@lailaveve ahoj, já dorty natírám vždy olejem, lesknou se a zmizí stopy po cukru na kterém vyvaluji. Ten olej na tom nezanechává žádnou chuť. Ale samozřejmě úplně obyčejný olej, né olivový. Někdo i natírá alkoholem a prý to nic nedělá, ale já s tím nemám dobrou zkušenost, zkoušela jsem tedy jen jednou a úplně se mi to pod tím alkohlem rozleptalo, nevím v čem to bylo, ale od té doby bojim, bojim...

florentina
28. jún 2012

@lailaveve alkohol se doporučuje čistá vodka

lailaveve
28. jún 2012

Flerentina diky mooc vyskusam a dam vediet ako to dopadlo 🙂

vlada111
28. jún 2012

@monika76 tak šup ku mne do IP číslo účtu, ďakujem 🙂

vlada111
28. jún 2012

@dajna11 tie sú krásne, ako vyšívané 🙂

vlada111
28. jún 2012

@lucinka to som rada, ja som s ňou veľmi spokojná a už nie som ochotná šľahať nad parou a pod. Len ma mrzí, je tá plnka je nejaká zabudnutá, nejak sa jej kočky boja. 😉

katy1979
28. jún 2012

@vlada111 ja tiez nerobim besamel asi preto ze moja mama taku robieva dlhe roky 😅 ale mala by som ju vyskusat aj ja.

katy1979
28. jún 2012

@lucinka skumavky popr. nejaku banku mu urobit. sklenenu tycinku. ci hoci len maziarik zavisi s cim sa ujo zaoberal

maca77
28. jún 2012

@mrka2 mne tam tiež nič moc nejde na chuť...ale dávala som broskyne kompotované ... a nedávno aj čerstvé jahody a si to všetci pochvaľovali ...

luciahromadkova
28. jún 2012

prosim nemate niekto foto tortu- svadobne srdce pre inspiraciu 😝 ? dakujem.

vlada111
28. jún 2012

@katy1979 to veru hej, je veeeľmi chutná, opýtaj sa @jakelina 😀

mrka2
28. jún 2012

caute, pridavam svoju svadobnu...no poziadavka bola,aby nevesta citala knihu a manzel ju tahal za nohu, plus televizor, kaktus, fut.lopta a tenisova raketa a este aj prstienky... no ale to sa mi zdalo strasne prehnane.. tak hadam to takto staci 😝 inak to je moja prva svadobna a uz taka prkotina 😝 😀

mamina1978
29. jún 2012

@lucinka tu je par inspiracii z internetu........ 😉 🙂
http://www.flickr.com/photos/jennywenny/6408195...

florentina
29. jún 2012

@mamina1978 co tu děláš v tuhle noční dobu 😀 ?

mamina1978
29. jún 2012

@florentina no to iste, co ty...... 😉 😀 😀 😀 😀 😀
Ja si uzivam ticha, lebo moje deturence sladko spinkaju 😉 🙂

florentina
29. jún 2012

@mamina1978 😀 to chápu ....ale jinak já tu koukám v mezičase mezi tím, když se mi tiskne účetní závěrka za minulý rok. Zítra to musím mít hotové ....konečně už finišuji na přiznáních....jak já se těším na zítra. Ale asi se nevyspím ani pak, protože v sobotu mám dort....ale to nevadí, to už bude to příjemné ponocování....

florentina
29. jún 2012

Huráááááááá....mám hotovo....se omlouvám, to je mimo téma, ale já mám takovou radost! Dobrou

dajna11
29. jún 2012

@anibas dakujem,to bolo tak na rýchlo.....

dajna11
29. jún 2012

@vlada111 dakujem moc...nemala som na to velmi vela času.....

jakelina
29. jún 2012

@dajna11 no na to, že jsi neměla moc času jsou úžasné 😀 😀 😀

jakelina
29. jún 2012

@mrka2 je krásná, postavičky máš nádherné. Zadání zvláštní, ale když to tak chtěli, asi je to nějaká recese. 😉 😀 😉

dajna11
29. jún 2012

@jakelina nejako sa mi donich nechcelo.dovečera sombehala po meste a potom som už nemala na to chuti

maca77
29. jún 2012

@bambula1307 krásna torta a tie kvetyyy 😵

@monika76 veľmi veľmi držím palce aby bol Jakubko zdravučký ... a naozaj neboj sa napísať, ak budeš potrebovať pomoc .... 😉 ak sa bude dať rada pomôžem, aj keby nejako inak ako priamo finančne ... sama mám 3deti a neviem si predstaviť byť na ne sama a nie ešte s toľkými starosťami 😔

@miciatko biele cukríky v kauflande... 100g balenie... mali ich chvíľu po 49 centov, no teraz sú á 75 centov 🙄
@lamps tie tvoje čerešničky nádherné sú 😵 ale tá reakcia učiteliek? no nemám slov ... tak ak sa chceli aj učitelia najesť, nech tiež aspoň smiešnym eurom prispejú 😠

@anibas ja som takto šla spať dnes v noci... asi si doprajem obedňajší spánok 😀

janula.h
29. jún 2012

žienky krásny posledný školský deň 🙂 užite si a nech sa vám darí 🙂

maca77
29. jún 2012

@mrka2 super tortička ! môžem sa opýtať kde si kupovala obrúčky? sú ako skutočné, ja som mala iné, ale tie sa mi viac páčia 😉

evvina
29. jún 2012

moje včerejší výtvory

maca77
29. jún 2012

.. ešte prosba ... nemáme nejaké inšpirácie na tortu s menšími meracími prístrojmi, pravítkami, súčiastkami a pod? najhoršie že to má byť pre ženskú 😕 😝 😖

jakelina
29. jún 2012

Moje dnešní, dávám ji jako dárek synovci k 20 narozeninám, tak proto ta mince dvacetikoruna. A ještě předloha, podle které jsem minci dělala.