Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
29. jún 2012

@dm1 ahaaaaaa🙂) ja som videla pracu s dvoma kusmi🙂) len to baba dobre pritlacila, nozom orezala, aby sa jej dierky urobili a vytiahla...celkom sa mi to pozdavalo🙂

vlada111
29. jún 2012

@pristela máš ich krásne, rosenie - nerosenie 😉

vlada111
29. jún 2012

@lucinka krásne tortičky, pekná práca

luciahromadkova
29. jún 2012

@aduskatt
@dm1 dakujem

luciahromadkova
29. jún 2012

@janula.h dakujem

aduskatt
29. jún 2012

@dm1 po takomto som este ani nepozerala.najnovsie mam zalusk na nejake spiace babatko, porovnavam ceny🙂 v najblizsej dobe budem robit asi dve krstinove, tak nech mam.ale vyzera to nadherne

pristela
29. jún 2012

@pipka 😀 😀 😀 som na Danku tuhô myslela 😀 😀 😀 tie pismena som pisala zafarbenou bielkovou polevou

joj ani nevrav , ja vytiahla tortu z chladnicky a v momente mokra ako vecheť ☹ ☹ ☹ ono nemusis sa bat v chladnicke ti ta vlhkost zase zmizne a torta bude krasna sucha a pevna, problem je len ked sa vytiahne von 🙄

joj baby mooooc dakujem , ste moc sladke a mile , ale no absolut niesom spokojna ani s jednou este ze ted nemam ziadnu az neskor 🙄

pipka
29. jún 2012

@pristela no sak toto 🙄 😝
sak ja ju ani nemozem nafotit...ved teraz ked to bleskom fotim, by sa mi leskla jak psie gulky 😠 😅 😀

asi ju nafotim az rano za denneho svetla bez blesku 😅 😉

pipka
29. jún 2012

ja si ani nechcem a ani neviem predstavit, ako budem robit tu trojposchodku svadobnu ak bude taketo teplo 😝 🙄 sak ta sa mi cela rozleje 😅 🙄

larah
29. jún 2012

Tu je tá, na ktorej mi veľmi záležalo - to bolo stresov 😲 Zákazníci boli nadmieru spokojní aj s výzorom aj s chuťou ,taaak ma to tešíí 😵 😵 😵

pristela
29. jún 2012

@dm1 ta prva šeherezadka nemam chybu 😵 😵 😵 😵 aaach , ooooch 😵 😵 😵

Baby rozhodla som sa , že idem kupit smartflex na potahovanie 😔 a basta ma to v tomto pocasi nebavi , teda hlavne upratovat , zarabat je v pohode 😝

Holky ííím vas , uz zacinam premyslat nad tou africkou svadobkou, ta marlenka bez valkania musi byt v chladnicke ? ma vcul napadol iny dizajn torty a snad by to aj bolo lepsie 😕

dm1
29. jún 2012

@pipka a cim ju budes potahovat? ja ked som robila tu 3-poschodovu kamoske bolo tiez teplo a ked potahujes na bielo tak sa to da. potiahla som ruky som si fajne poprasila solamylom a uhladzala som tortu tak aj zehlickou ked som prechadzala tak som ju poprasila solamylom. na bielom to nevadi prebytocny ptoom stetcom das prec. a nerosila sa ani ked stala na svadbe som ju chodila stale okukavat ci prezila 😝

dm1
29. jún 2012

baby tu placeme ze sa nam rosia potahy ale ja robim na buduci piatok ked budu take horucavy tu coko tortu so srdieckom do zlata ma porazi pri tom asi. neviem ako v tomto teple urobim tie cokoruze 😝

pipka
29. jún 2012

@dm1 dani smartflexom 😉 ale vsetko robim smartflexom, aj dnes..aj figurky SF a tortu SV a rosiiia a rosiiii 😝

dm1
29. jún 2012

@pipka tak skus ten solamyl to ozaj pomaha a na bielom je to jedno nevidno to

pipka
29. jún 2012

@dm1 dani bez solamylu ani nedycham... 😅 😀 ten mam stale na stole 😝

ale tak uz mam hotovo..len ta figurka nestastna je orosena..ale dufam, ze do rana se to vsakne 😝 😅 lebo inak ma slak trafi 🙄

pipka
29. jún 2012

aha ho..ako sa mu riť leskne 😅

specialne pre @mizulienka 😀
cokokorpus, plnka z ladovych gastanov a banany 😉

pipka
29. jún 2012

a este moj krtko..pre braska s otcom..k dnesnym meninam 😉
obaja miluju rum-kokosky gulky..a dedo vaaasnivo poluje na krtkov v zahrade, ked mu ryju v travniku 😀 😀 😀
mramorovy korpus, banany cokokrem.

dm1
29. jún 2012

@pipka ja by som tu figurku dala dole nech este preshcne mimo ladnicku

pipka
29. jún 2012

@dm1 uz som ju dala..to len na fotku som ju pichla na tortu 😉

pipka
29. jún 2012

@aduskatt ja mam silikonove babatka dve...nechces? 😕 😉

aduskatt
29. jún 2012

@pipka no ak mas volne, tak rada kupim🙂

pipka
29. jún 2012

@aduskatt ano ja trubka som si v zapale objednavania neuvedomila, ze som si sucasne objednala babo z dvoch roznych e-shopov 😅

aduskatt
29. jún 2012

@pipka stava sa🙂

pipka
29. jún 2012

@aduskatt taketo je 😉

aduskatt
29. jún 2012

@pipka mooooze byt🙂

eliska22
29. jún 2012

@larah nádherná 😵

eliska22
29. jún 2012

@simasa krásna jemná waw 🙂

chanella
29. jún 2012

No tak ako som sa tesila ked sa mi prva torta vydarila, tak druha ma stala kopu nervov 😒 Najprv som neviem preco vysypala cely sacok farby do potahovky a samozrejme, ze skoncila v kosi, lebo sa lamala a drobila. Potom som skusila tekutu zelenu a odtien bol uplne na nic - taka hruskova farba, nechcem byt vulgarna 😀 Takze som muslela zmenit motiv. Potom sa mi potahovka trosku na 2 miestach rozthla uz na torte, no a o vykrajovani pismen (prvy pokus) uz ani nehovorim. Nedali sa mi vybrat, lamali sa... no dnes mi teda islo.