Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
29. jún 2012

@eliska22 máš moc roboty na budúci piatok ? 😀

dadka212
29. jún 2012

no ja práve začína s tortami 😀 som sa nechala ukecať na koncert Michala Davida a utieklo mi 5 hodín čo som to tu už mohla mať aj upratané 😀

lokalistin
29. jún 2012

@ajka82 velmi sa mi paci nooo ulozila som si ju 😉

lokalistin
29. jún 2012

@anibas svadobna nadherna a ten znak nooo vymakany

lokalistin
29. jún 2012

@mizulienka krasna ja milujem tuto temu morsky svet, ale nikto nechce ☹
@eliska22 perfektna ta orieskova 😵
@mariann2 krasne srdiecko s povolenim? ulozene 😉
@zuziq zlate
@aduskatt ta minnie je dobra vyzera jak po veceri a este si aj brusko hladka ci je tehu? 😉

lokalistin
29. jún 2012

@simasa strasne sa mi pacia torty s kalami

lokalistin
29. jún 2012

tak o tom teple a roseni by som tu mohla pisat cele litanie tak ma to dneska sr..., uz jak som ju vytiahla z chladnicky, ze ju idem potiahnut jak som na nu dala marcipan bol hned mokry nemohla som ju ani vyhladit tak som ju len trochu uplacala rukami. potom som ju viezla ja v mojom aute do roboty a v aute 36°C tak si viete predstavit a ked som ju odovzdavala , ze super v auguste chcem dalsiu-a ja hned nie radsej v novembri.vybraka som fotku,kde sa moc neleskne, ale asi vam ho pridam aj spoteneho 😀 a jednu originalku lebo neviem ci niekto z vas pozna PEPPEHO je to nejaka postavicka z kresleneho tureckeho serialu,alebo co.
Vanilkovy korpus,broskyne,marhulova frutina, tvarohovo-vanilkovy krem.
Trochu som ho vytocila do inej strany aby sa mi zmestila futbalka,tu som narychlo dorobila co mi zostal korpus ,lebo sa mi zdalo,ze im to bude malo.

ajka82
30. jún 2012

😖 😢 rozpadlo sa mi prasa...som vedela ze dnes nebudem spat...odteraz take torty robim rovno na podlozke s ktorou odovzdavam 😒

simasa
30. jún 2012

@dm1 Dani, no je to dost piplacka, lebo to ide blbo z tej formy von - pomaham si sparadlom. Je na to lepsie pouzivat hmoty na kvety, prip. aspon zmiesat gum pastu s velvetom. Ked chcem ozaj taku poctivu s dierkami, tak to treba este na tej formicke oskrabkat. Ale tuto som to nerobila a aj tak to vypada dobre. http://www.tortyodmamy.sk/content/ako-pouzit-kr...

mizulienka
30. jún 2012

@simasa ja mam podobnu a ani som nevedela, ze to je RVO 😉
tu je vidno
a ja to robim tak, ze napcham tam tu hmotu, na chvilku dam do chladnicky a potom odtial vyberam...koncem odchylim bud sparatkom alebo rukou a potom si tu listu otocim dolehlavou a jemnunko iba taham krajku von.
chcem sa spytat, na co sa pouziva ta gumena krajka, co je k tomu pribalena?

nechce mi nahrat tu fotku, pridam neskor

mizulienka
30. jún 2012

@larah krasna je, nadherne kvietky na drotiku 😉
@lucinka nadherne torty, vsetky, mas ich uplne hladucke, rovne, nadherne.
@vlada111 Vladi dakujem 😉 a ten travnik, to je muzova srdcovka 😉
@pristela nadherne vsetky, vobec nevidno, zeby sa potili 😉
@pipka perfektne 😉
a dakujem za komentare s plnkami 😉 juj som sa naranajkovlaa 😉

reruna
30. jún 2012

@ajka82 já vždy dort plním a potahuju už na podložce, na které má být, jednou jsem přenášela už potažený a nebylo to dobré

reruna
30. jún 2012

A všechny vás obdivuju v tomto horku péct. nádherné dorty!
Já budu nejdřív dělat dort až v srpnu, to mám 4 a pak 3 v září, teď budu péct jenom ovocné koláče a bublaniny🙂

dajna11
30. jún 2012

@pristela ten kon je boží 😀

simasa
30. jún 2012

@mizulienka ked chces mat ten vzor otlaceny na obidvoch stranach - ze to potrebujes nejako priestorovo umiestnit. Mne sa to vcera dost tahalo.

simasa
30. jún 2012

@mizulienka A link sa Ti tiez neda pridat?

ajka82
30. jún 2012

@reruna ono doteraz som vsetky preniesla v pohode...ale boli aj lahsie...a v tomto mramorovy a coko a slahacka plnka...aj ked to bolo pred obedom naplnene a do vecera v chladnicke, akosi nepomohlo v tomto teple 😒
nejak som ho podavala dokopy, tak sa hadam nenahnevaju na mna, ked ho zorkroja 😅 mm povedal, ze si nemali taku blbost vymysliet pre deti na oslavu, ze som mala robiet barbie 🤐

ajka82
30. jún 2012

a dcera starsia ma potesila, povedala, ze to je prasiatko...a mladsia prasa povedat nevie, najnovsie videla v zoo hrocha, co sa jej velmi pacil, tak povedala ze je to "hoch" 😵

janula.h
30. jún 2012

žienky moja víkendovka 🙂 že aká pohoda jedna torta 🙂 no nedá sa pridať fotka 😀

vecernicci
30. jún 2012

@dm1 tak já mám na příští týden dělat paříž s čoko ozdobama a všude zdobená čokoládou, už se na to taky těším 😝 😝
jinak děvčata, dneska mi odjeli kluci se švagrovou do Itálie, takže jsem sama doma, manža bude skoro celý týden v práci a já mám na příští víkend jen jeden dort, co já budu dělat 😨 se asi unudím anebo udělám generální úklid domu 😀 😀 😀

eliska22
30. jún 2012

@dadka212 ja som tiež bola na Davidovi 😀 😀 😀 😀 všetko ma bolí ako som tam skákala 😀 😀 😀
v piatok mám len jednu tortu, čo by si rada 😝 🙂

zuzkaamato
30. jún 2012

ahojte kocky. ja sice nerobim torty, ale mam na vas otazku. strasne by ma zaujimalo, kde ich skladujete 🙂??? ved niektore sa nemozu zmestit do chladnicky... asi blba otazka, ale fakt som zvedava 🙂

eliska22
30. jún 2012

@zuzkaamato v chladničke 😀 😀 😀 vždy sa zmestia 😉

zuzkaamato
30. jún 2012

@eliska22 neveriiim 😀 😀 my mame vacsinou dost napratanu chladnicku, niekedy mam problem tam dat aj nakup. preto si neviem predstavit, ako sa skladuje taka 2, 3 poshodova torta 😀

eliska22
30. jún 2012

@zuzkaamato tak tomuver, normálka vtedy nevarím, takže žiadne hrnce a vieš koľko sa toho zmestí do spodných dvoch šuflíkov? 😀 a torty robím priebežne, takže najviac ich mám v chladničke tak 3 -4 ks 😉 kuk foto mojej chladničky 😉 nedá sa pridať foto škoda,lebo mám jednu fotku ako tam mám torty uložené 😝

eliska22
30. jún 2012

@zuzkaamato a keď neveríš, tak načo sa pýtaš 😕 😕 😕

micu13
30. jún 2012

Tak zajtra mame oslavu prvych narodenin a dnes mi holka oznamila ze nam nemoze urobit tortu :( neviete mi niekto poradit niekoho kto by mi na zajtra vedel urobit tortu v okoli BA? Som strasne nestastna... :(

zuzkaamato
30. jún 2012

@eliska22 sranda 🙂 ja si to len neviem vo svojej chladnicke predstavit. a 3, 4 kusy, to je sila... asi treba mat zmysel pre organizaciu 🙂 musim niekedy aj ja uz skusit nejaku upiect.. strasne rada citam tuto temu a vase vytvory tu su uzasne 🙂

dm1
30. jún 2012

@micu13 uff tak to je prusvih ale vselico sa stava... co ochorela ci ako?

mne akurat vcera jedna pisala co jej mam robit na piatok tortu ze ked mame kiahne tak to radsej rusi 😝

dadka212
30. jún 2012

@micu13 tak to je smola ☹ ja keby som mala poťahovku tak by som ti vedela rýchlu spraviť, len teraz sa modlím aby mi vystačila na svadobnú 😝