Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt ok, takže to půjde🙂 vemu šufan🙂 a z kolika to bylo vajec? na jeden díl? Potřebuji 3x.
@dadka212 super

simasa
2. júl 2012

@dm1 Dani, ale co s kuchynou? Nasackujeme sa pri predvadzani vsetky do toho apartmanu? A veceru a ranajky by sme tiez museli robit len v tom apartmane. Ci moze to takto byt?

dadka212
2. júl 2012

@lifinka ja na plech robím z 3-4 vajec podla toho aké hrubé chcem pláty

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka tak to si nepamatam....tusim 6, to bolo na plech 30x40

sisix
2. júl 2012

@lifinka tak ja ted koukam z okna a zene se to na nas. Vcera u Brna a dnes u Prahy. Parada. Taky tohle fakt nemusim 😖

lifinka
2. júl 2012

@dadka212 já měla představu, že je to z více vajec aspoň 8ks? 😀 no klasický tak slabě přes 1cm tloušťky...Já ještě na plechu nepekla 😅

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt a prokrajovala jsi ještě? nebo to byl 1 plát?

dadka212
2. júl 2012

@lifinka ja na plechu pečiem každý plát zvlášť 😉 tak to ti stačí z 3 vajec

lifinka
2. júl 2012

@sisix nenávidím bouřky a přívaláky, bylo to tu jako sněhová bouře.....uletěla i psí bouda 🤐 takže v Praze opět? Tak v noci u nááás

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka ja som to v tretinei plechu prekrojila a supla na seba, takze v podstate som mala tri obdlznikove korpusy na sebe...jaj, pisem jak tatar

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka poslite par kvapiek aj sem🙂

dm1
2. júl 2012

@simasa vidis to som si nevsimla ze nie je kuchyna tak to je o nicom 🤐

lifinka
2. júl 2012

@dadka212 super, já vždy peču korpusy zvlášť, takže díky za radu.Mám plech 32x37cm

sisix
2. júl 2012

@lifinka pekne to bouri, snad to rajcata preziji. le foufa festovne. A svetla jak za dne. Chjo. Kdy uz bude normalni pocasi? 😠

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt no já to upeču každé zvlášť, bude to pro dva chlapy jedna půlka pro DJ a druhá pro výpravčího, nevím, jak toto dopane, ale je to až na 28.7. Kolik tak váží dort z plechu? Chce se vejít do 900kč, vůbec nemám představu, teď dělám dorty kulaté 26cm za 650-680kč.

lifinka
2. júl 2012

@sisix je to děsný s počasím, dělá si co chce...je to čím dál horší, já se vždy dívám, jestli nejsme vytopeni 😨

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka jaaaj, ten vypravca s gramcom na rukach🙂.netusim kolko to vazilo, to somrobila len tak pre nas🙂

aduskatt
2. júl 2012

mne sa topi este aj natierkove maslo na rozku, vrrrr

dadka212
2. júl 2012

@lifinka okolo 5kg to môže byť keď budeš robiť jeden plat z 3 vajec

lifinka
2. júl 2012

@aduskatt přesně ten 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mě klepně ti řeknu, dneska jsem paní měla tu, tak mám zápisky 😅

aduskatt
2. júl 2012

@lifinka aj ja si zapiskujem🙂

lifinka
2. júl 2012

@dadka212 no bude to 2x krém, 3x pláty +marcoš, bude tam vlak, koleje, nádraží a na druhé straně-sluchátka a CD. nevím ani jak udělám to nádraží?

pristela
2. júl 2012

@lifinka ja mramorovy na plech robievam tak ze davkujem sice lyzicami ale nie na jedno miesto v strede ale na dve miesta , to sa mi tak same akurat rozlozi po celom plechu a mam na jednom plate teda dva mramory, snad chapes ako 😀 a tiez peciem kazdy plat samostatne, a ako bude tazka zalezi aku vysoku ku budes mat , moja prva na objednavku mala 7,5kg https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1782390... aj tato kniha vlastne bola pecena na plechu ale takom to strednom tiez mala 7kg ,a le ja robim vysoke torty 😅 sa mi viac take pacia, tak ked das nizsiu bude mat menej https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3258977...

dm1
2. júl 2012

@pristela ja robim tiez tak ze na 2 miesta 😉

lifinka
2. júl 2012

@pristela super nápad!!! a jinak teda já patřím také k těm vyšším dortům 😎. odkazy No Comment-jedinečnéééé
@dm1 super nápad!!! tak to udělám a mám to vyřešené.A z jaké dávky si pamatuješ?

lifinka
2. júl 2012

@pristela jen nevím zda se do 900kč vejde 🤐

dm1
2. júl 2012

@lifinka netusim veru si nepamatam ale to som robila tak ze som prekrajovala a bolo to tusim do rafika 25x40. Ja nerobim casto mramorak tak si to nepamatam

sisix
2. júl 2012

A je to tu. V plne krase. A ja se fakt bojim, rany hend za domem. FUUUUJ ☹

pralinka25
2. júl 2012

@lifinka ja som robila teraz tortu a cesto bolo na plechu. ja som robila z 5 vajec jedno cesto. robila som 2x cesto a prekrojila obe napoly. cize 2 velke platy. torta mala 4 kila aj s marcipanom. zalezi aky velky mas plech. ja mam taky vacsi. cesto bolo vysoke tak akurat mozno 1,5 cm.

sisix
2. júl 2012

@pristela ta kniha je uzasna