Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
3. júl 2012

@aduskatt no ak by mi toto povedali tak ich pošlem tam 😉 😀 a prečo by som vyzerala ako trúba, im len tak z hlavy začnem súkať ceny a spamätajú sa a ak nie tak nech si upečú sami, jedna torta začiatočníkovi trvá aj celý deň možno aj viac, potom si začne ceniť prácu....u kaderníčky vysolia za účes 60eur, alebo prezutie auta čo trvá 15minút je 20eur....ja sa viem niekedy na toto tak naštvať, keď niekto ide mudrovať o cenách 😀 ale my vieme o čom to je, preto už neustúpim, teraz cez víkend robila som punčové prsia kamoškinej neteri a tá koza príde, že ale ona chcela aj s korzetom, ja že to mi ale nepovedala, a ona ma presvieča že mi to povedala, ale jej hovorím, že aj keby tak to by bola raz taká cena tak na mňa kukla ako keby to malo byť zadarmo....ešte chcela 5 eur dolu....no kukám, že nie radšej tú tortu zjem sama, tak ju zobrala a odišla ani bu ani mú no čo som ja ?? kašlem na ňu aj som mala chuť na takú parádnu punčovú 😀

aduskatt
3. júl 2012

@dadka212 no mohla si si pred nou do nej kusnut?🙂 😀 😀 ja som neriesila, povedala som sumu, aku chcem ja a hotovo🙂

dadka212
3. júl 2012

@aduskatt 😀 veď aj ja poviem sumu a aj dopredu nech sa vedia pripraviť ale povedala že chce prsia to s korzetom som nepočula, hovorila, že zavolá večer nezavolala iba poslala sms-ku že má byť punčová a že príde v sobotu okolo 17-tej to je všetko...

aduskatt
3. júl 2012

@dadka212 odkladam vsetku komunikaciu az do odvzdania torty, asi aj dobre robim🙂

dm1
3. júl 2012

@aduskatt no ked sa dohodne telefonicky tak nic nenarobis 😉

aduskatt
3. júl 2012

@dm1 poslem sms alebo mail s poziadavkou a poprosim a spätné potvrdenie🙂 aspon ja to tak robim🙂

dm1
3. júl 2012

@aduskatt ja veru nie nechce sa mi 😝 . ono vacsinu mam cez FB ale ked volaju tak si to len zapisem. Alebo sa dohadujeme osobne a to mi pride tiez zbytocne to pootm este aj pisat...

dadka212
3. júl 2012

@aduskatt ja si z toho nič nerobím, ak nechce no vždy ju má kto zjesť 😉 ja si ani nepamätám ako s ludmi komunikujem, či cez sms, mail, FB, telefón 😀 tak to je ťažko kým by som to našla, vieš, ja už mám teraz potvrdené objednávky na september, oktober a dokonca aj na november, len aby som mala čas im spraviť tortu tak si ju objednajú vopred 😀

dadka212
3. júl 2012

@dm1 presne ani mne sa nechce 😀

aduskatt
3. júl 2012

@dadka212 🙂 ja toho zatial nemam vela, takze sa da🙂

dm1
3. júl 2012

@dadka212 ja si to pisem do komku do kalendara ked odide ten som nahrana 😝. mam tam aj fotky co chcu a tak. Ja mam uz dokonca aj na rok 2013 par a rekord je na jun 2013 😀

dadka212
3. júl 2012

@aduskatt to sa dá potom....
@dm1 ja nosím so sebou diár a tam to mám všetko a fotky mám v kompe tiež ale to už by bola aj maličkosť nech mi pošlú znova fotku keby som to zapatrošila 😀 a super, teda tak dopredu ja ani neberiem 😀

dm1
3. júl 2012

@dadka212 ani ja som nebrala ale parkrat som tym ludom odmietla ze neskoro volaju tak radsej istia dopredu 😀. ja vzdy poviem ze vobec nevadi aj keby to 1-2 tyzdne predtym zrusili

vecernicci
3. júl 2012

@dm1 teda to máš dobrý, takovýhle objednávky rok dopředu, já už zase beru pořadník na perníkový adventní věnce 😀

jinak teď tady před chvílí byla taková bouřka a průtž mračen, že ani kanalizace to nebrala a jak z fontány z ní stříkala voda až zdedla poklop a ten tancoval 10 cm nad kanálem, no hrůza, co se tady dělo, mm je navíc ještě i dobrovolný hasič, tak jeli odčerpávat vodu lidem ze sklepů

mima1311
3. júl 2012

Ta kocka tam dolozila dalsiu torticku za 7 eur 😉 by som rada vedela adresu tetusky cukrarky , to by chcelo vyskusat 🙂 ...tiez si neviem predstavit taketo sumy hadzat , verim ze uzakaznik je stastny , ale ako sa do toho vojde ona este aj zo ziskom , to teda netusim ...

vlada111
3. júl 2012

@dadka212 tak to je ono, takto sa mi to páči, lebo žienky tu sú všetky veľmi skromné a dajú si aj po hlave loziť ☹

aduskatt
3. júl 2012

@mima1311 podla pasu na MK je niekde z vychodu........tam asi maju ine ceny za suroviny.ja si to fakt neviem predstavit za 7 eur tortu urobit.....bud som ja neschopna, alebo teta caruje

abriela
3. júl 2012

@mima1311 @aduskatt a o kom to klebetite? 😕 🙂

aduskatt
3. júl 2012

@mima1311 tie torty su uz aj tu, ma ich v albumoch

peroli
3. júl 2012

@vecernicci @jakelina @reruna ...a spol.. 🙂
holky co myslíte? 😕 😅
http://www.slevoveprasatko.cz/team.php?id=1199

battole
3. júl 2012

@dadka212 ja som isla do toho obchodu poziet co maju. Vobec sa v tom nevyznam a dufala som, ze ked bude specializovany obchod, tak mi aj dobre poradia. A mozno aj spominali, to druhe, ale asi to bolo dost drahe....neviem. nevadi, nejak zacat treba 🙂)

aduskatt
3. júl 2012

@battole jj, treba, len na leto si si s tou K2kou zvolila brutalne tazky zaciatok🙂 tak drzim palce

pipka
3. júl 2012

@vlada111 moze byt..ale teda chceli klasicke ruzicky...tak sme sa dohodli 😉

pristela
3. júl 2012

@peroli rozhodne nie!!!!! mam to doma, dostala som ako darcek od svagrinky, pouzivam z toho iba tu nadobku v ktorej to bolo cele zabalene 😀 😀 😀 a neviem ci som to uz aj nevyhodila , stalo to nejake 4€ , ale isto nieeeeee, su to somariny nepouzitelne

aduskatt
3. júl 2012

ci PDT si kupovala? to je jedno, na leto aj tak brutal🙂
@battole

aduskatt
3. júl 2012

@pristela aspon nieco ze si zuzitkovala🙂

battole
3. júl 2012

@aduskatt vola sa to damatop

battole
3. júl 2012

@aduskatt a preco je to vlastne brutal? trochu ma uvad do tajov tortovych hmot....

aduskatt
3. júl 2012

@battole damatop sa v teple strasne lepi a topi