Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

monika76
4. júl 2012

Prosím Vás žienky kto je tu pani Eliašová alebo Eliáš Peter ? prosím nech mi napíše IP. Ďakujem

dm1
4. júl 2012

@monika76 to je vlada111 😉

monika76
4. júl 2012

@dm1 ĎAkujem už som jej napísala 🙂

levandulka3
4. júl 2012

@njonja teda fakt parádne, a ako si dosiahla aby ti tie cípy na tej " trave" stáli tak rovno ked hovoríš, že ste mali teplo, teda mimochodom čo by som ja dala za 25 st. u nás je 36 a ja na piatok 3 torty asi budem mať nočnú 😝 😝

monika76
4. júl 2012

Kočky ešte raz Ďakujem za pomoc ja ani neviem ako sa Vám poďakovať 🙂 nikdy by som nepovedala že kompetentny nám nepomožu a baby pekárky 🙂 😉 😀 budú pomáhať a stáť pri nás .Jakubkov tatik by si mal brať príklad .

pipka
4. júl 2012

jeeej mne dnes uz dorazili tie perličky cerveneeee, jaaaj sa tu vytesujem, lebo su presne take malinove ako som chcela 😵 😵 😵
som trosku trpla, ci nebudu moc svetle..ale su fajnoveeee 🙂 🙂 🙂

mariann2
4. júl 2012

kočky, pridávam ešte svoje víkendové, nemala som doteraz čas, to žlté čudo malo byť lesný kolesový traktor - lkt, no nejak sa nepodaril, ale oslávencovi sa páčil, ja neznášam robiť autá a podobné veci ☹

vlada111
4. júl 2012

@njonja to je úúúžasnéééé

dadka212
4. júl 2012

@njonja woooow super 😵

dadka212
4. júl 2012

no a pridávam svoje, nervy som mala jak hovado na tie zgrcnuté šlahačky, dúfam, že torty budú držať a chutiť 😝

pipka
4. júl 2012

@dadka212 pre zmenu zase husenicka? 😕 😀 😀 😀

prenaadherneee su obe 🙂

mamina1978
4. júl 2012

@dadka212 zase nadherna stonozka... 😵 😵 😵 😵 😵 a teraz ma aj hviedicky v ockach.......dostala tlcikom po hlavke alebo jej je teplucko ???? 😀 😀 😀 😀 😀 Krasna ukladam 😵 😵 😵 😵

pipka
4. júl 2012

@dadka212 ozik, a ten baliaci papier travovy..to kde kupujes? 😕 😉

mariann2
4. júl 2012

@pipka u nás ho majú v tescu, ten papier

dm1
4. júl 2012

@pipka u nas ho maju v kiku 😉

dadka212
4. júl 2012

@pipka no tento víkend ešte 3 moje kamošky sa zbláznili 😀 a ďakujem 🙂

@mamina1978 😀 no troška zmena, chceli úplne rovnakú akú som už robila, no ale ja to neviem úplne rovnako, tak musím zmeniť aspoň niečo...chcela som zmeniť oči našla som nádherné ale to som sa neodvážila ale tento víkend ich vyskúšam 😀 tí nepovedali že musí byť rovnaká 😀

dadka212
4. júl 2012

@pipka v kiku v rači, aj v PK v kiku ho majú takže asi aj na zlatých 🙂

mima1311
4. júl 2012

@dadka212 nezabudla si na mna ? 😀 😝

pipka
4. júl 2012

@dadka212 super, ja mam KiK tu v Dubravke, tak nabehnem 😉

dadka212
4. júl 2012

@mima1311 jéjda nerobila som toho psa, ale idem ti rýchlo urobiť nejaký postup 😀

mima1311
4. júl 2012

@dadka212 tak kasli na to moja 😀 nem vadi , v postupoch som nasla , ja len ci nepridas nejaky este lahsi a krajsi 😝 😀

eliska22
4. júl 2012

@mamina1978 díky asi urobím tak, to bude najjednoduchšie, tie oreo tu máme aj disco kekse 🙂

dadka212
4. júl 2012

@mima1311 už mám hotový 😀 idem ti to tam dať do témy o postupoch 😉 ale je to taká rýchlovka 🙂

mima1311
4. júl 2012

@dadka212 som nevedela ze si carodejnica 😲 😲 😲 😲 este keby ze ho budem mat aj ja tak rychlo hotoveho 😀 😀 😀 chcem tobit TVOJU stonozku , ako prekvapko pre deti , kazde bude mat jednu svoju gulicku , dcera je maniak do psov , syn traktory a ten najmensi este neviem , asi mu tam dam ovladacku od Tv to je jeho najmilsie 😝 a to im prilozim ku tomu ... 😉

dadka212
4. júl 2012

@mima1311 ja som to už spomínala, že mám rýchlo hotové figúrky 😀 už je tam postup aj s popisom 😉

miciatko
4. júl 2012

@peroli ja to mam tiez doma a jedine co som z toho pouzila boli tie sacky na zdobenie medovnikov, su pevne, ale ostatne som nepouzila

ajka82
4. júl 2012

som bola dnes v meste a na kriznej, tak ze pojdem kuk do trznice a stanok s domacimi potrebami ma do 15teho dovolenku... tak neviem ci sa mam tesit, ze som usetrila na niecom alebo smutit, ze som prisla domov s prazdnymi rukami 😅 😎

chanella
4. júl 2012

Ahojte, prosim vas, ako upravim suroviny na mramorovy korpus do formy velke srdce? Dakujem 🙂

dadka212
4. júl 2012

@chanella ja pečiem na 2x...1x korpus z 3 vajec a 1x korpus zo 6 vajec a ten 1x prekrojím 🙂

lamps
4. júl 2012

@chanella odmeraj si koľko ti má to srdce litrov a ak máš formu, v ktorej piekavaš si ich porovnaj a podľa toho pridáš alebo uberieš suroviny 😅. Ja som mala požičané veľké srce od kamošky a piekla som v ňom mramorový z 8 vajíčok - prekrojila som na trikrát a ešte mi trošičku ostalo z neho na potretie torty