Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
6. júl 2012

@symoona - nemám skúsenosť, nepoznám túto hmotu 😒

symoona
6. júl 2012

@mia1111 ☹ skoda...nikde nemozem najst nic..len ze je to skvela hmota na modelovanie a potahovanie, ale tak to pisu skoro pri vsetkych hmotaach...

nikulqa
6. júl 2012

zienky kto skusal uz duhovy kolac?

janula.h
6. júl 2012

@jakelina ďakujem 😵 😵 veľmi ma to teší 🙂

@mia1111 moja ani sa nedivím mne našťastie teraz objednávajú torty obdeň resp dva tzn. nemám veľa naraz ale poviem Ti 22 hod a ja začínam robiť 😝

janula.h
6. júl 2012

@symoona nepoznám a ani som o nej nepočula ☹

aduskatt
6. júl 2012

@symoona nepocula som, nepoznam☹

aduskatt
6. júl 2012

@nikulqa mam to v plane v blizkej buducnosti piest🙂

aduskatt
6. júl 2012

@vecernicci vy tam mate tiez radost s tym pocasim....my sme vcera zdrhali z kupaliska, ale nakoniec ani kvapka nepadla

anibas
6. júl 2012

@vlada111 to je v albume Moje hobby III. skôr ku koncu torta cca č. 110 😉

anibas
6. júl 2012

@janula.h úžasná tortičk 😵 😵

anibas
6. júl 2012

Tak už sme doma - tu je horúúúúúúúúúúúúúco - 😝 😝 😝 😝 😝 😝

huxy
6. júl 2012

ahojte.chcem skúsiť upiecť 2 torty.chcela by som poradiť,aký korpus alebo plnka by sa hodila.jedna má byť klasická okrúhla.rozmýšľala som nad obyčajným bielym korpusom,citronovym kremom a nasekane mandarinky.podla vas by to bolo chutovo ok?
a druha ma byt barbie babika.rozmyslam,ze spravim 2 korpusy v babovkovej forme.jeden čokoládový a druhý orechový.na orechový by som dala aj džem-neviem aký by ste odporučili a neviem akú plnku.pribináková alebo taká nejaká by bola dobrá?netuším,keďže som zatiaľ robila len jednu tortu.budem vďačná za každú radu 😉

anibas
6. júl 2012

@vecernicci ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 to sú extrémy tento rok !!!!!!!!!!!!!! U nás tiež -od začiatku roka silné mrazy, tak silné vetry, tak horúco ....

janula.h
6. júl 2012

@anibas vitaaaaaaaaaaaaaaaaj drahááááááááááááááááááááááááááááá 😵 😵 no no poď k nám sa topiť 😀

jakelina
6. júl 2012

@huxy k ořechovému korpusu je výborný i karamelový krém, 😉 nebo nějaký čokoládový

dajna11
6. júl 2012

@huxy ja som na orechový dávala marhulový džem a plnku kávovočokoládovu a vraj to bolo mnamky,aj mne chutila,ale tak radšej čakám čo na to druhí...a oni si chválili velmi

dajna11
6. júl 2012

@janula.h krásna,vidím že máme v inšpiráciách uloženu asi tu istu tortičku 😀 😀

janula.h
6. júl 2012

žienky práve ma napadlo pistáciovú by ste ako robili???

janula.h
6. júl 2012

@dajna11 máme a ja ju robím už druhý krát vybrali si ju páčila sa im prvá 🙂

dajna11
6. júl 2012

@mia1111 juj moja krásna a veru idem robiť aj ja kittinku takže sa asi dovolím inšpirovať 😀 😀

nikulqa
6. júl 2012

@aduskatt akurat sa mi pecie tak som zvedava:D

zizala79
6. júl 2012

ahoj ženy, můžu se vás zase na něco zeptat? strašně se mi líbí ty vaše housenky 😵 a píšete o miskách z ikey, to jsou skleněné? já mám nerezové, dalo by s v tom péct? bohužel na tom není žádný symbol a mám je už dlouho, tak obal se symbolama není.
díky moc

@huxy ty jova, to je dobrý s tou bábovkou a barbie (to určitě místní cukrářky znají, ale pro mě je to novinka 😅 )

a dovolím si teda ještě jeden dotaz. na mramorový korpus byste puřili jakou náplň, čoko by byla dobrá, že? minule jsem dělala bebe řezy a udělala do toho tu pudingovou (puding, máslo, cukr a pak do půlky kakao), to by taky šlo, že?

huxy
6. júl 2012

@jakelina
@dajna11ďakujem

mates22
6. júl 2012

@symoona taky nevím, nezkoušela jsem a ani nebudu, definitivně zůstávám u smartflexu

aduskatt
6. júl 2012

@zizala79 mozes aj nerezove a k mramoraku akakolvek plnka.aj cokoladova je fajn🙂

symoona
6. júl 2012

@mates22
no ja ako zaciatocnik, neviem poriadne ofarbit hmotu..pouzivam vacsinou mmf..a nikdy ju neofarbim tako ako by som chcela...tak som skusila tie RENSHAW..su pekne farebne..tak som zvedava ako to s nimi pojde 😕

mates22
6. júl 2012

@symoona tak nám sem pak hoď zkušenosti, třeba černá by se mi šikla, tu úplně nesnáším barvit 😉

pipka
6. júl 2012

@pristela a co tak spravit im torzo s janosikovskym opaskom? 😅 😀 😀

dadka212
6. júl 2012

ahojte kočky, tak pre zmenu si dáme húsenicu keby vám náhodou chýbala 😀

levandulka3
6. júl 2012

takto som vyriešila tú tortu na 60 pre milovníka historie a kvetín 😅 😅 😅