Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
6. júl 2012

@pipka na susenie mam papierove obaly od vajicok🙂)) ja to scem na pecenie🙂

aduskatt
6. júl 2012

@pipka no ved ja si spravim vylet do ikey niekedy v najblizsej dobe a dokladne sa tam poprehadzam🙂

dadka212
6. júl 2012

@aduskatt tak ak pojdeš do ikei ak nemáš otočný stojan tak tam majú taký drevený za nejakých 5eur je super, máme ho tu skoro všekty 😀

pipka
6. júl 2012

@aduskatt teraz ikeu prerabaju za chodu..tak je tam bozie dopustenie 😝 😠 🙄 aj parkovisko zvacsuju aj budovu...nic nie je tam kde ma byt, vsetko som musela hladat 🙄
ja tam pojdem az ked to bude hotove...lebo ten prach a spinu s detmi uz nemienim absolvovat 😅 😝

pipka
6. júl 2012

ja susim tiez v papierovych od vajicok..ale myslim, ze nieco nizsie by asi bolo lepise..ako toffifee, to by bolo fajn, musim kupit, zjest a odlozit 😀

aduskatt
6. júl 2012

@dadka212 ved aj ja budem mat, len sa musim do tej ikey dopracovat🙂.ale budeme teraz chvilu bez maleho tak si pochodime🙂

aduskatt
6. júl 2012

@pipka vzhladom k tomu, ze ja aj tak neviem, kde co maju, je mi to jedno🙂)naspoledy som bola hadam pred dvoma rokmi

aduskatt
6. júl 2012

@pipka som si vsimla, ze prerabaju, boli sme v poslednej dobe niekolkokrat u nasich v BA, tak sme sli okolo

pipka
6. júl 2012

@aduskatt no to ano 😀
ale mne sa zdalo, ze skoro polovicu veci nemali 😝 alebo mozno mali, ale niekde v skladoch pozasivane 😒
jedine ich stastie, ze tam maju teraz dost brigadnikov, tak sa mozes pytat na kazdom druhom kroku 😅 😝

aduskatt
6. júl 2012

@pipka no, ved ked tam uz budem, vyhradim si dost casu na pobehanie, lebo ja nakupy uuuuplne ze neznasam, tak radsej raz a nadlho ako potom kazdu chvilu🙂

zizala79
6. júl 2012

@misky já mám něco jako tohle, nejsou tak hluboké, ale pro domácí dort mi právě přijdou dobré 🙂 já nepeču nějak zvlášť, ale MM má moc rád sladké, tak se chci naučit i něco jiného než perník z pytlíku na prdoper a bublaninu 🙂

http://www.vetroshop.cz/5d-sada-nerezovych-mise...

lailaveve
6. júl 2012

pipka diky moc si zlata, a robi sa ti dobre s tou silikon.formou na perly? to ako robis, natlacis tam hmotu a ono ti to ostane taketo pekne? nic ti netrci?

pipka
6. júl 2012

@lailaveve asi si chcela napisat @dadka212 ale nahodou aj ja mam silikonovu formu na perly a robi sa mi s nou super 😉 natlacim uzky pasik, poriadne to zatlacim ak nahodou nieco precnieva, tak zrezem a dam na 10 min do mrazaku a krasne sa mi to vyklopi..to este nie je take zmrznute, zeby sa to zlomilo, takze v pohode to ide a obtacam okolo torty 😉

aduskatt
6. júl 2012

@pipka @lailaveve ja najskor vnutro formy trosku prejdem stetcom namoceným v solamyle, potom tam natlacim hmotu a mozem hned vyklopit🙂 nedavam ani do mrazaku

pipka
6. júl 2012

@aduskatt dobre vediet, mozem najblizsie skusit 😉
a nezostane ti to potom z toho solamylu take biele? ci len stetcom opucujes potom?

ajka82
6. júl 2012

@pipka mne minule kamos doniesol zdobicku na torty a toffifee a rovno ze...sak otvor zjeme, nech mas obal 😀
...zas peklo v kuchyni..este ze len jedna torta aj ked na 2x lebo bude vacsia 🙄 ...rano peknych 24,5 stupnov doma(lebo som zaspala s dokoran oknami rozcapenymi a teraz ze 27,7 🙄

pipka
6. júl 2012

@ajka82 ty sa maaaaas 😎 hod kamosa aj ku mne 😀 😀 😀

ja tu mam teraz 32 🙄 🙄 🙄 mna tu slak triafa uz v tejto vyhni 😝 🙄 😝
vcera sa po tom dazdi krasne schladilo, tiez som rozcapila vsetko dokoran, nech to tu prefuka..a dnes jak peče, zas tu mam saunu 😠 🙄 🙄
ja nechcem vidiet, jak ja budem buduci tyzden tu svadobnu robit...ja tu budem inak penit 😅 😝

iwulka23
6. júl 2012

Moje dve na tento víkend 🙂) s čokoládou som robila 1x 😀

larah
6. júl 2012

@pristela
@dada2007 kočky,ked máte záujem,tak v Maxime maju lacné vypichovačky za 1.50 aj kostice

mia1111
6. júl 2012

babyyyyyyyyyyyy,
tak písala mi kámoška pred chvíľou sms, že celá rodina mi vraj dáva poklonu za vynikajúca a krásnu tortičku - už je vraj aj zjedená 😀 😀 😀 😵 😵 😵. Skoro som odpadla 😅, juj, ale sa teším 😵

jakelina
6. júl 2012

Moje zoufalství, včera jsme ve 14 hodin přijeli z dovolené a za chvilku si přijdou pro dort. Je to pro známé, tak mi to snad nehodí na hlavu. Jak to není vychlazené, tak mi to tálo pod rukama. 😝 A to má být až do večera 33 stupňů, teploměr mi ukazuje ještě víc. Celá rodina je u bazénu a já blbka peču a dělám dort. Kdybych to neslíbila, tak se nakopu do řiti. Ještě navíc je to zadarmo. 😝

jakelina
6. júl 2012

@mia1111 mám radost s tebou 😉

aduskatt
6. júl 2012

@pipka nedavam vela a ak trosicku ostane, je to len sem tam a to sa lahko da dolu🙂

aduskatt
6. júl 2012

@pipka ja penim teraz, v kuchyni 30, som zvedava ako bude skladat tie tri poschodia:🙂

dada2007
6. júl 2012

@larah Maximo je kde????.......hm..........

dadka212
6. júl 2012

@jakelina je nádherná 😉

mia1111
6. júl 2012

@jakelina - absolútne Ťa chápem, som si povedala, že do konca leta nepečiem žiadnu tortu, lebo včera som ju síce chladila nejakých 6 hodín pred poťahovaním, vytiahla som ju 10 sekúnd pred prenesením poťahovky a to maslo s odrezkami sa za ten čas normálne začalo v tom horku topiť 😠 😠 😠 . Takže som aj rada, že torta prežila a že je už aj zjedená, aspoň sa nepokazí 😀 . Ale tá Tvoja je super, krásne sa Ti podarila 😉 😵 A teraz šup do bazénu 😉

aduskatt
6. júl 2012

@mia1111 ja teraz robim a lepi sa ta torta straasne.som ju dala teraz do chladnicky v polke zdobenia, nech sa chudera spamata z tej horucavy, tak ju tam necham nejaku hodinku...........snad jej to pomoze

jakelina
6. júl 2012

@dadka212
@mia1111 jste hodné, já mám z toho trochu divný pocit, nerada dělám něco takhle narychlo a je to takové odfláknuté. Jdu ven, vlezu do vody a vylezu až večer 😀 😀

adrika202
6. júl 2012

včerajšia práca...samovražda v tomto teple 🙂 dufam že prežije prevoz :O