Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
8. júl 2012

baby konecne dokoncena ta krstinova, tak to bolo o hubu pri tomto teple a idem si uzivat vikendik

miciatko
8. júl 2012

ta podlozka vobec nebola tak velmi pokrcena ako je na obrazku, fotak robi cary - mary 😒 😒 😒

jakelina
8. júl 2012

@misa1982 já neporadím, ještě jsem s ní nepracovala. 😒

katuskad
8. júl 2012

@miciatko ahoj, chcem sa spýtať ako robíš tie guličky okolo torty? to je klieštikmi? ak ano tak akými? dakujem

a chcem sa spýtať, z akej stránky objednávate cukrárske pomôcky, kde majú najlepšie ceny? dakujem

aduskatt
8. júl 2012

@katuskad ja si pozriem za vecer aj 10 eshopov a s papierom v ruke porovnavam ceny a objednam tam, kde je to prave najvyhodnejsie🙂....a na tie gulicky je formicka🙂.alebo to mozes sulat aj rucne🙂

miciatko
8. júl 2012

@katuskad ja mam taku silikonovu formu a su tam aj tie gulicky plus kopec inych co som mnohokrat aj vyuzila
inak su potom formy len na tie gulicky tusim ze perly to volaju ,ale su drahe .. .
A najcastejsie objednavam z cukrardekor alebo pecenie hrou

lifinka
8. júl 2012

@florentina jééé, to jsem ráda, že se líbil, byl můj první, tak ať ti někdy poslouží jako inspirace🙂
@dadka212 ty housenky nemaj chybu, jak se dělají?

lifinka
8. júl 2012

@ajka82 teda to je povedený dortík, to bych chtěla někdy zklusit, ale asi na to nemám🙂)) jaký je potah barvy?Prosím a to jsi pekla na plechu?

mizulienka
8. júl 2012

ahojte dievcata, robili ste uz niektora ten vanilkovy krem od @daducha? nie je tam vela tej tekutiny? krem sa mi krasne vyslahal a je fantasticky chutovo, len mi nejako nechce poriadne stuhnut v chladnicke...mam ho tam asi 2 hodky ale je uplne rozotieratelny, bojim sa, aby mi nevytekal...
vanilkový krém:
250 ml 33% slahacky
300 ml mlieka
2 smotanovo-vanilkove pudingy
2 van.cukry
1 prava vanilka - nemusi byt
1-2 biele cokolady
500 g masla
praskovy cukor podla chuti

V slahacke, mlieku s 2 van. cukrami uvarim puding,po odstaveni vmiesam bielu cokoladu.Pravu vanilku davam ked puding varim.Vyslaham maslo s praskovym cukrom a po lyziciach pridavam vychladeny puding.A hotovo

jakelina
8. júl 2012

@lifinka ve dvojce je na ty housenky postup

aduskatt
8. júl 2012

@mizulienka podla ingrediencii sa mi nezda, ze by tam bolo vela tekutiny..............a znie to dost dobre, asi ho skusim najblizsie.............inak, mne ked sa zda plnka riedka, tak zachranujem Creme Ole🙂

mizulienka
8. júl 2012

@aduskatt tiez ma napadlo, ze tomu pomozem s creme ole 😀 😀 a bude to este vanilkovejsie...inac ten krem je fakt vyborny, taky nadychany, mnam 😉

lifinka
8. júl 2012

@jakelina děkujíííííí.A když tě tu mám, prosím tě iglů bys dělala jak? v tom teple? Potřebuji na čt dort s tučňáky a iglů, mám si teď dát na misku potah a nechat zatvrdnout? Nebo upést z misky radši korpusy?To bych musela vystužit, co?Byl by v zadu trošku položen, tak teď nevím, co myslíš?

aduskatt
8. júl 2012

@mizulienka ja ho mam poruke pri kazdom kreme, bud vanikovy alebo cokoladovy, niekedy nepouzijem cely, pre vlastnu istotu obcas vsypem.a hlavne ked je takto teplo🙂
ja vanilku milujem, takze ten krem isto vyskusam...len teraz mam neviem akym zazrakom dost puncovych🙂 aj teraz mam v rure🙂

aduskatt
8. júl 2012

tak toto som este nezazila........cesto v rure, krasne vyliezlo, som myslela, ze hadam aj utecie z formy a zachvilku padlo..a to som neotvarala ruru ani teplotu nemenila............☹

mariann2
8. júl 2012

@mizulienka ja robím podobný krém, ale nedávam puding do mlieko+šľahačka, ale iba 2 zlaté klasy, príp. pudingy do 500ml mlieka, v uvarenom pudingu roztopím bielu čoko a potom vychladnuté primiešavam do masla s cukrom, je tam približne rovnaké množstvo tekutín a vždy je tuhý, nechaj ešte v chlade, určite stuhne

lifinka
8. júl 2012

@aduskatt neměl tam být o pár minut déle?

holky, myslíte, když potahnu misku hmotou a nechát zatvrdnout, že mi to vydrží na dortě jako iglů? Budu dělat na čt s tučňákama, tak nevím, zda dutý iglů vydrží???

lauraaaaaa
8. júl 2012

@miciatko pozrite aj pravá cokoláda stránku tam su super akcie

mamina1978
8. júl 2012

@lifinka Mne vydrzal ,ale to bol november, takze neviem, ci v tychto horucavach nasplasne, asi by som pod neho dala radsej korpus teraz v lete ..... 😉 🙂

aduskatt
8. júl 2012

@lifinka no to neviem, ci by znova vyrastol, alebo zhorel......bol tam 45 minut.......a tak hadam, ked ho prekrojim, bude dost...........a dufam, ze tento ruzovy, co je v rure mi nepadne...............ak hej, este budem pripekat, co sa mi vobec nechce

jakelina
8. júl 2012

@lifinka já jsem iglů nedělala tak ani nevím. 😒

janulkamartinko
8. júl 2012

@lifinka ano je to silikonova forma černice to volaju 🙂

mamina1978
8. júl 2012

@lifinka Alebo urob to iglu z burizonovej hmoty, tam sa nema co prepadnut, kedze by bol vyplneny a ta hmota je lahka, tak nemusela by si ani vystuzovat............. 😉 🙂

levandulka3
8. júl 2012

@mizulienka ja som ho robila je vynikajúci ale tiež som ho musela dať najskôr stuhnuť ale potom držal dobre 😉

pipka
8. júl 2012

@mizulienka ano ano moja, dakujem, uz mi tusim danka odpisala, uz som aj objednala a uz ich aj mam doma 😀 a uz sa z nich vytesujem 😵 😵 😵
aj mi bude luto ich capnut na tortu 😅 😀

pipka
8. júl 2012

@lucula73 moje No.1 je citron a pripadne visna 😉

pipka
8. júl 2012

@dadka212 co to moje oci vidia 😕 ..zeby husenica? 😀 😀 😀 kooonecne!!! 😅 😀 😀 😀

mariann2
8. júl 2012

@lifinka vydrží, javsom robila v tých teplách 2x iglu z smartflexu velvet a vydržalo http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=34816..., z inej hmoty neviem

monika76
8. júl 2012

@pipka si mi to zobrala z ust 😀 😀 😀 že pre zmenu húsenička 🙂 ale aj tak sa mi páči ,super nápad 😉 stále v novom šate 😀

aduskatt
8. júl 2012

@lifinka tento druhy som robiula presne tak isto a ostal vysoky, tak tomu fakt nerozumiem☹