Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
9. júl 2012

@jakelina přesně vystiženo 😀
@sisix moc se ti povedl....doma měl určitě velký úspěch....

mia1111
9. júl 2012

babulkyyyyyyyyyyyyyyy, PROSÍM, ak máte, hoďte mi tu nejaké inšpirácie na tortu pre chlapa na 30-ku. Záujmy netuším, koníčky nemá vpodstate žiadne, lebo furt len maká v práci, tak asi niečo neutrálne 😅 . Ešte neviem, či tortičku budem robiť lebo vychádza to na víkend, čo sa máme vrátiť z dovči, ale keď by náhodou, tak nech mám aspoň niečo vymyslené 😉 . Vopred ďakujeeeeeeeeeeem 🙂

pipka
9. júl 2012

@makinka2 ze hňup 😀 😀 😀 milujem toto české slovo 😀 😀 😀
chudatko, ved je zlatyyyyy 😅 😵

lucula73
9. júl 2012

dievčatá prosím.............čo ste robili BASKETBALKU......ako dostanem tú tmavšiu oranžovú farbu???mám práškovú oranžovú a čo mám k nej pridať???????????

ďakujem.... 🙂 🙂

pipka
9. júl 2012

@lucula73 ze by ciernu? 😉

eliska22
9. júl 2012

@lucula73 ja by som dala hnedú asi 😝

ajka82
9. júl 2012

@lucula73 hnedu pridat

ajka82
9. júl 2012

@makinka2 paradne pomenovanie 😀 😀 😀 som sa musela krotit nech sa nahlas nerozosmejem, nech deti nezobudim 😀

lucula73
9. júl 2012

@eliska22
@ajka82
@pipka no asi budem musieť vyskúšať na kusku....volala mi kamoška pred chvílou že chce na štvrtok loptu a ja tu nervačim 😠 😠 😀

ajka82
9. júl 2012

@lucula73 joooj, sak to nemusis nervacit, pohodicka ... mam to odskusane, aj ked oranzovu som si miesala...cize ja som davala nie oranzovu a hnedu ale cervenu, zltu a hnedu... len s hnedou radsej pomalsie a uvidis ako moc to chces mat tmavsie 😉

ajka82
9. júl 2012

baby rozmyslam, ze bratovi k promociam urobim, taku trosku "inu" tortu k promociam, nie take decentus, ze diplom, kvietok, pecat, a neviec co...ale plosak s jeho vyjadrenim co si dal do statusu ked spravil statnice 😅 hadam ma neposle niekam 🤐 😝 co myslite?

lucula73
9. júl 2012

@ajka82 no vieš,ja nerada takto narýchlo.....ešte som nerobila basketbalku,len futbalku ,tak tu snorím obrázky 😀

florentina
9. júl 2012

@ajka82 že je to super nápad. Já mám ráda neotřelé dorty a nápady....

mariann2
9. júl 2012

@mia1111 ja robím chlapom, o ktorých nič neviem kufor s peniazmi, alebo mešec s dukátmi, to je také všeobecné http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=35897...

battole
9. júl 2012

Moje vecerna mafinky pre dcerku do skoly na narodeniny 🙂

miika
9. júl 2012

Ahojte, tuto tortu som robila pre mojho draheho, kedze miluje biliard. Vyroba tych guli bola tazsia ako som na zaciatku myslela. Nakoniec boli tak malicke, ze som ich urobila z cisteho marcipanu, formicky na gule som vobec nepouzila.

mamina1978
10. júl 2012

@vecernicci To je super s tou pracou 🙂 , aj ked torticky by boli asi lepsie, dufam , ze sem zavitas casto a pridas i nadalej svoje krasne 3D zvieratka , ale aj ine torty. Drzim ti palce, nech sa ti v praci dari ..... 😉 🙂

daniz
10. júl 2012

Dobré ránko, kočky nemáte niekto recept na citrónovú plnku?

pipka
10. júl 2012

@ajka82 podla mna dobry napad...lepsie ako okukana klasika 😎

mamina1978
10. júl 2012

@lucula73 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, inspiracie z internetu.................................. 😉 🙂

pipka
10. júl 2012

@lucula73 na inspiraciu 😉

lucula73
10. júl 2012

@pipka
@mamina1978 jej ďakujem ,také pekné som nenašla................a myslíte že by som mohla spraviť aj celú alebo len polku lopty?aby sa mi to nerozpadlo,keď to bude vyššie........lebo tam ide pribináčik s mandarinkami 😉 😕 😕

dada2007
10. júl 2012

ahojte baby, neviem ako sa volajú tie vykrajovačky.......ale ten kvet vyzerá podobne ako tu na tomto linku......na torte vyzerajú tie kvietky velmi pekne-elegantne........a tuším stoja okolo 7-8eur.......neviete ako sa volajú? kde by som ich našla???
dakovalaaaaaaaaaa
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/oct-a-calyx/

janula.h
10. júl 2012

no ženy a tortu že do kila ste už robili???

dada2007
10. júl 2012

@janula.h ak zakazka, tak by som odmietla...............ale áno, jednu som robila.........pre nás v rodine 😉

janula.h
10. júl 2012

@dada2007 Dadi zákazka ☹ a ďalšia mi napíše že si upečie a či jej ju ja ozdobím 😠

jakelina
10. júl 2012

@dada2007 to nevím, pět lístků má frézie, ale co je tohle nevím. Hledej v plastových vypichovačích, tam to určitě najdeš.

misa1982
10. júl 2012

Ahoj vsem tak jdu pro radu budu si pect 3 patrovy dort kulaty a mam tri kruhy chci se zeptat z kolika vajicek mam delat korpusy? jsou to formy bez dna....chci si udelat kazde patro jine .....nebo s kolika vajec udelat testo do vsech trech a pak to rozdelit? od odka?

dada2007
10. júl 2012

@janula.h mne ked niekto hovorí objednávku.......a začne vetou, ved nás bude málo.....stačí maličká......tak poviem, ok-2,5-3 kg......menšia sa mi nedá spraviť .......a nenamietajú.....čo im iné zostáva. A to teda fakt nechápem, na čo im je kilová torta.
A ak ozdobiť len? tak by som si dala 5eur na hodinu.......a podla toho si vypýtala prachy. Chystanie si vecí, miesenie hmoty, farbenie hmoty, valkanie, potiahnutie, dokončovanie......plus ozdoby všetky-ak tam nejakú chcú......prípadne postavičky......no neviem......možno by som to tak spravila, že vypýtala si bud na hodinu, alebo paušálne dopredu povedať nejakú sumu. Ale za takú, že sa ti to oplatí robiť........

jakelina
10. júl 2012

@misa1982 já do 24 dělám z 5 vajíček a podle toho přizpůsobuju počet vajíček podle velikostí. Do malé formy stačí i ze 3 vajec, ale nevím jak velké máš ty.