Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
10. júl 2012

@dada2007 baby ale pisali ze maju uz info ze sa to bude znovu vyrabat len treba chvilku pockat

dm1
10. júl 2012

@pipka
@dada2007 kaslem na nu len som nechapala... ona roky pecie a ma poprosila ze na oslavu pre jej svokru chce ozdobit cokortu ze donesie upecenu tak som spravila ja som si to dala do albumu a uviedla ze som to len zdobila a kto to piekol a ona nist 😝. a ked som tie ruze videla na dalsej torte skoro som odpadla 🤐

dm1
10. júl 2012

@anibas ked pises o tom rozmixovani pudingu - mne to proste nejde aj ked mixujjem samotny puding je uz moc husty a ztuhnuty a iba mi ho potrha na take kusky dost ma to stve. pudingove nemam moc rada ale tak ked to niekto chce tak neviem co s tym. jedine pudingovy kde bola cokolada mi to nespravil inak vanilkovy to robi. a pritom nemam vobec supku na vrchu nic lebo tam zaslaham trosicku masla do tepleho

pipka
10. júl 2012

@dm1 keby to boli nejake obycajne ruze z marcipanu co kupis v kazdej cukrarni...budiz..ale cokoruze evidentne tvoje...to je uz sila 😝 🙄

ale presne...su aj ludia bez chrbtovej kosti 😠 😝

janula.h
10. júl 2012

@dm1 akože toto je už aká drzosť???

pipka
10. júl 2012

baby...otazka...tie co mate deti male...ako a kedy peciete? ja mam decka stale nalepene na nohach a ja som uz na nervyyyyyy 😅 🙄 furt ma za nohy drzia, pistia, vsetko chytaju.... 😝 😝 😝

peciem tie korpusy na svadobnu...ale sto sedivych vlasov denne mi pribuda 😅 😀

zdobit budem ked budu spat..ale piect to musim, kym su hore, aby som s mixerom nehucala, ked spia 😒

janula.h
10. júl 2012

@pipka tak skús mixovať keď spia 😉 Mišo si zvykol 😀 a zdobím keď spia za prvé mám kľud za druhé je chladnejšie 😉

dm1
10. júl 2012

@pipka ja som mala vyhodu ze sa mi maly nebudil ked bol mensi na hucanie mixera. teraz uz mu to vadi. vacsinou peciem vsetko jeden den a to ide maly s tatom von. ked je skaredo tak su doma a hraju sa. ale v poslednej dobe mi maly stale chce pomahat krasne miesa cesto, vylizuje sterky 😀
inak kremy doteraz mixujem aj v noci alebo ked maly spi cze obed to nehuci tak ako ked zapnem 2 mixery naraz 😀. susedia ma musia milovat 😀

florentina
10. júl 2012

@janula.h já myslím, že takhle malé zakázky se opravdu nevyplatí brát a pokud ano, tak jedině za příplatek....jako cena za kg třeba 250Kč, ale minimální cena zakázky třeba 600Kč a pokud chtějí prostě dort 1kg, tak prostě holt cena bude pořád 600....já jako chápu, že někdo nechce dát tolik za dort, ale pak ať si upeče doma buchtu, nebo koupí nějaký obyč v cukrárně, bez potahu a zdobení ....protože když si pak spočítáš náklady na energie, čas aj., které jsou stejné při takovém dortu, jako při 5kg, tak prostě člověk nemůže dělat zadarmo....

pristela
10. júl 2012

holky kto to tu robil nedavno take tusin srdiecko pre sestricku , bol na nom na spodku 😀 taky len s ekg ci ako sa to vola 😅
saakra vsak na nete nic pekne pre lekarku nieje ☹ ☹ ☹ ☹

florentina
10. júl 2012

@dm1 tomu se tedy říká drzost. Někdy fakt nechápu, čím ty lidi přemýšlejí 😖

pipka
10. júl 2012

@janula.h ved toto...ze oni sa nezobudia len prvu polhodinu..potom uz spia slabo..a teda spavaju aj tri hodiny..ale ja tu ani nedycham 😅 som rada, ze mam kliiiiiid 😀 😝

pristela
10. júl 2012

@janula.h ja beriem male iba 2kg aj to len vtedy ak mam popri tom este nejaku inu tortu a zmestim to vsetko na jedno pecenie do rury 😉 niekedy ich nahovorim na vacsiu ze vsak sa da zmrazit ak nezjedia 😝 , ale to len zdobenie torty by som nebrala, zalezi na tebe ci to chces pre zabavu alebo pre peniaze s tym ze na tom isto nezarobis

katy1979
10. júl 2012

@pipka ja mam deti vycapene na stolickach popr, na kuchynskej linke a miesame spolu. Ta kuchyna potom podla toho aj vyzera. ak mladsi najde fixky ci pero na linke tak ma necha miesat ale vsetko kresli vratane seba. ozdobujem jedine v noci. vynimocne cez den

pipka
10. júl 2012

@dm1 no ved to preesne aj mne...len vylizovat by chceli 😅 do vsetkeho prsty pchat a vsetko chytat..no poraza ma 🙄
a mne teda mm v tomto nepomoze ani nahodou..on je rad, ze rano vypadne a vecer dojde ltt na kupanie a potom sa hned vyvegeti k telke alebo pc 😠 🙄 to nehrozi, ze on by dosiel niekedy, ze mi pomoze 🙄 a vezme ich von 😒

ja musim zvladat vsetko...a on potom ukazuje fotky, co jeho zena napiekla 😠 😠 😅 to ma vie tiez dojat 🙄

pipka
10. júl 2012

@katy1979 kati..hanka v pohode, ta by aj pomohla..aj by sa kukala..ale ten maly krpan..to je este taky truhlik 😅 a hlavne absolutne nerespektuje, ze toto nono, toto nemozes chytat..samozrejme ho laka vsetko co je zakazane 😝 😅

katy1979
10. júl 2012

@janula.h torta do kila? vies si to predstavit? tu velkost. lebo mam pocit ze ludia nemaju sajnu kolko potahovana vazi. . po mne chceli ze 1-1,5kg a este k tomu diabeticku. muz ich poslal k ludvikovi 😅 ako za 10eur a bez zaplatenej roboty ja robit nebudem. posledny mesiac ci dva boli pre mna ze full. snazila som sa kazdemu vyjst v ustrety. uz mam toho dost.

florentina
10. júl 2012

@pipka tak já mám jen jedno dítko /1apůl roku/ a asi takhle....přes den neudělám nic, když v poledne spí, tak něco poklidím či uvařím a když jde večer spát, tak buď účtuji a když dělám dort tak peču...takže jedině v noci. Jako s malou třeba udělám koláč, či něco rychlého, ale jinak se spíš snažím věnovat jí. No a kdy spím, na to se neptej 😀 ....taky moje představa o trávení volného času je jít spát 😀 a teď jedeme na pobyt maminek s dětmi a kamarádka mi říkala, jak se těší, že večer posedíme a budeme popíjet vínko a vůbec nechápe, že já mám v plánu tam chodit spát s malou, protože nebudu muset uklízet, vařit, pracovat aj...

katy1979
10. júl 2012

@pipka tak ani moj skrecok nerespektuje ale uci sa postupne. ja miesam a dookola opakujem nechaj to to je muka nechytaj nepapaj same nie a nie a nie.
jo ja piect uz vecer nemozem teda obcas sa stane ked nestiham ale ked muz pride domov tak som dopiekla. on je nervozny ze huci mixer ze je tu teplo lebo truba bezi ze je v kuchyni bordel . takze sa snazim vsetko urobit kym je v robote

florentina
10. júl 2012

@pipka....jo ale mám výhodu, že klidně v noci mixuji, šlehám, peru aj....nějak si nikdo nestěžuje a malou to nebudí...i když, když je v noci klid /třeba ve tři ráno/, tak je to docela hukot

pipka
10. júl 2012

@florentina no o spanku mi neco povidej 😅 😀 😀 😀 😀 napodobne 😝 😅

pipka
10. júl 2012

@katy1979 no mama ma tak ukludnila...ze vydrz este tak 15 rokov a bude klud 😅 😅 😅 😀 😀 😀

tak u nas je to tiez len o tom...toto nono, toto nesmies, pozor toto pali, toto je vajce, rozbije sa, pozor...vlastne na vsetko pozor 😝 😝 😝 😀

pipka
10. júl 2012

boze a uz sa nahanaju so spajlami 🙄 😅 musim ist... 😝 😅

dadka212
10. júl 2012

@dm1 no to je sila, ja som tiež raz iba zdobila a aj som to uviedla, nechápem ako si to niekto môže dovoliť 😠 😝

mne deti nespávajú poobede, ráno vstávajú okolo7-8 a večer idú spať okolo 22-23 hod 😀 ja robím všetko popri nich....našťastie ma nechajú, teda niekedy sa bijú ale nie sú na mne zavesení, vedia sa zabaviť aj sami 🙂 a miešam samozrejme niekedy aj o 1 vnoci 😀

daniz
10. júl 2012

@dm1 nevďačníci hnusní....
Danka, ty nemáš recept na citrónovú plnku?

dm1
10. júl 2012

@daniz veru na citronovu nemam recept :(. ale tusim som videal niekde aj citronovy puding tak mozno z toho 😕

florentina
10. júl 2012

@pipka no já myslím, že tu na tom budeme všechny s tím spánkem dost podobně...tedy dost bídně 😀

Já vždycky dám pár dnů, kdy spím tři čtyři hoďky a pak jdu třeba jednou spát s malou v osm, protože už nevládnu a pak jedu zase znovu....ale nestěžuji si....jen si říkám, že být doma na rodičovské s jednou holčičkou a nepracovat k tomu a nevymýšlet si ještě takové blbosti jako pečení 😀 ....to musí být hrozná pohoda...teda nechci se doknout nikoho, kdo to tak má....vím, že dítě dá pěkně zabrat, ale když si odmyslím všechen ten čas nad prací....co já bych jinak dělala 😀 ....a jinak všechny holky s více dětmi velmi obdivuji /zvlášt tady maminky co mají třeba 4 😉 /...my chceme za čas taky zkusit rozšířit řady, ale to se chci té práce zbavit....

mamina1978
10. júl 2012

@pristela ............................ inspiracie z internetu................... 😉 🙂

jakelina
10. júl 2012

@florentina mluvíš mi z duše. Já pracuju při mateřské a je to docela záhul. Malý se narodil 11.3., byla jsem v šestinedělí a musela udělat všechny daně a vůbec nechápu jak jsem to mohla vydržet. Večer jak si ostatní sedají k televizi, tak já sedám k počítači a účtuju, vystavuju faktury a nebo peču. Spím málo, ale už jsem si na to nějak zvykla. 😝 😀 😝

pristela
10. júl 2012

@mamina1978 ooo , dakujem , dakujem , aspon nieco 🙂 este tak spomenut si kto robil to lekarske srdce a som kludnejsia 😅 mooooc ti dakujem si poklad!!!!