Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
10. júl 2012

@dada2007 óó - ja som tiež bola happy ked mi písali a písali na FB 😀 😀 ale už som happy, že mám klídek

dadka212
10. júl 2012

@dada2007 no ja som robila aj 11-12 za víkend 😝

anibas
10. júl 2012

@dadka212 ja som mala maximum 8 - ale som bola hotová - nervozna - skoro pred rozvodom 😀 😀 😀

dada2007
10. júl 2012

@dadka212 waw......to si fakt neviem absolútne predstaviť.......vôbec..

dada2007
10. júl 2012

@anibas a ty už vôbec nepečieš? teda.......viem, že si mala zo zdravotných dôvodov prestať.....ale neviem že kedy...a tak........ako to vyzerá so zdravíčkom? aj berieš nejaké lieky? popravilo sa to?

pipka
10. júl 2012

babule, ked peciete v rafiku..davate pod to nieco? ci len papier na pecenie... 😕

dada2007
10. júl 2012

@pipka dovnútra papier a spodok z vonku obalím alobalom a zahnem ho..... 😉

anibas
10. júl 2012

@dada2007 odmietam ako sa len dá - niekedy sa nedá 😀 😀 - lieky som prestala brať - žiadna zmena - vyzerá to tak, že krčná chrbtica mi tlačí nejaký nerv a ten spôsobuje závraty a točenie hlavy - mám to len ked pozerám hore a doľava

dada2007
10. júl 2012

@anibas takže pečieš....po troške...... 😉

anibas
10. júl 2012

@dada2007 tak - tak 😀 😀

dm1
10. júl 2012

@dadka212 kolko ti dali zlavu? ja mam uz dlho 10% 😉

pristela
10. júl 2012

no baby a je to tu 🙄 druha vraj taka ista baletka 🙄 ach tak snad sa nenahnevaju ked bude iná 😝 😅 😅

ja vas obdivujem holky, v tomto teple, bleeee , ja som vsade ticho , že pečiem 😝

dm1
10. júl 2012

@anibas prosim ta nevies odpovedat na ten moj dotaz ohladom pudingu do kremu?

pipka
10. júl 2012

@dada2007 ano dakujem, uz som presne tak spravila 😉 ...dokonca mixovala pri spiacich detoch a zatial prezili 😕 😀 snad pospia este kym umyjem riady 😅

anibas
10. júl 2012

@dm1 asi musíš dlhšie mixovať a skôr teplý ako úplne prechladnutý, mne to ide - síce občas sú v karamelovom hrudky, ale v celej torte sa stratia

mamina1978
10. júl 2012

@dm1 Ja robim s pudingom velmi casto, no aj mne sa par krat stalo, ze tam boli hrudky, lebo som nestihala a kym som maslo slahala tak mi velmi schladol a dala som tam maslo, potom ak ostane hrudkavy tak supnut na par sekund do mikrovlnky , preslahat a neostane ani malicka hrudka, je uplne hladunky, mam osvedcene 😉 🙂

pristela
10. júl 2012

Holky prosím vas vsak blba som ☹ a nepamatam , ale z ktoreho to e shopu mi pride objednavka do druheho dna alebo cim skor?

janula.h
10. júl 2012

@pristela mne z pravej čokolády

lamps
10. júl 2012

@pristela pečenie hrou 😅

nikulqa
10. júl 2012

prosim vas z akej hmoty robite ruzicky na tortu?z MMF?

dadka212
10. júl 2012

@dm1 mne dali len 5% 😝 a to objednávam skoro každý týždeň minimálne za 50eur, no ale aspoň niečo 😀
@dada2007 @anibas ja som v pohode s pečením, len teraz je horko preto nepečiem tolko sa mi nechce pariť sa, radšej budem pri vode 😀

@pristela mne z peceniehrou.sk

lamps
10. júl 2012

@nikulqa dá sa aj z MMFaj so Smartflexu 😅

mrka2
10. júl 2012

@nikulqa kazdy z inej, na co je zvyknuty. velmi dobre sa robi zo Smartlex velvet,ale aj z MMF robia baby,aj z White icing tusim - to som nikdy nemala,tak neviem,ale ze vraj je OK, alebo zo suseneho mlieka... mas tych hmot strasne vela,tak len si treba vybrat 🙂

mrka2
10. júl 2012

dievcata,ked chcem smotanovu farbu,tak do hmoty mam pridat aku farbu? trosilinku zltej,alebo ivory? neskusala ste niektora? a ked chcem bordovu,tak do cervenej co? trochu ciernej,ci hnedej,ci modrej??? fakt neviem ☹

anibas
10. júl 2012

@nikulqa ked som robila vodopád ruží - tak mi bolo ľúto SV alebo SF- robila som z MMf 😉 😉

anibas
10. júl 2012

@mrka2 veľmi máličko Ivory a bordo aj hnedú aj čiernu, modrú nie - pôjde do fialova

mrka2
10. júl 2012

@anibas dakujem, si poklad 😵

dm1
10. júl 2012

@dadka212 ja mam vyhodu ze som tam bola stale 1x do tyzdna a zdaleka take objemy som nerobila ale bolo ma vidiet tak mi dali najskor 5 a neskor 10 ze sak som tam stale 😀

dm1
10. júl 2012

baby a diky s radami ohladom pudingu ja som to vzdy nechavala uplne vychladnut a pootm to stuhlo som nevedela ze sa to nema 😕

dadka212
10. júl 2012

@dm1 😀 no to nezvládnem chodiť tam, tak si len musia všimnúť, že objednávam a dať mi väčšiu zlavu 😅
inak ja puding nechávam úplne vychladiť, potom pred miešaním, ho vytiahnem, počkám kým to má všetko rovnakú teplotu a vyšlaham prvý puding najprv je taký potrhaný ale ked dlhšie šlahám tak sa pekne spojí, potom miešam malso s cukrom a potom tam šupnem puding....