Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
9. jún 2009

Cessy torticka sa ti vydarila perfektne!!!Si talent! 😀
A k tym vytocenym spicom..no podla mna to robila tak,ze najskor obtiahla tortu a potom ju nakrojila a na tie nakrojene trojuholnicky dala este tu tmavomodru hmotu..obstrihla noznicami..a potom vytocila dnu....ja neviem,bolo by dobre sa spytat dotycnej...ale je to krasne! 🙂

cessy
9. jún 2009

ali dakujem....
a spytat sa dotycnej??neviem ako to tam chodi..zajtra to skusim pozriet 😉

evitkamalicka
10. jún 2009

ja tie spiralky robim tak, ze si z hmoty urobim tenucke pasiky, ponatacam ich na ceruzku a ked troska uschnu, stiahnem dole a dalej dam bud hned na tortu alebo ak robim tortu neskor tak ich este necham volne stvrdnut a odlozim

evitkamalicka
10. jún 2009

jaaaj az teraz mi doslo, ze ty si myslela to v strede 😅

zdenallicka
10. jún 2009

cessy, podle me, kdyz potahovala dort, dala si do spodu svetlemodreho dilu kolecko tmavemodreho dilu a udelala doprostred dirku, kam zasadila tu stripterku... A okraje nastrihala nuzkami a vytocila smerem ven, Nemusis nic slozite dolepovat (jak psala Ali, ze davala na trojuhelnicky jeste tmavsi hmotu). Zbytecne by si tim pridelavala praci...
Muzete me opravit, jestli se mylim..🙂

cessy
10. jún 2009

no ale ked to uz budem narezavat na torte, tak to bude take uspinene od kremu....lebo ja potieram troskou kremu torticku aby potah lepsie prilnul

evitka nevadi...aj to mi pomohlo co si napisala, urcite by som sa na to neskor pytala 😀

alionuska
10. jún 2009

Cessy pisala som tej holke,tak hadam sa ozve a dam ti vediet ak mi napise postup...ahoj zatial. 😉

cessy
10. jún 2009

alionuska si pokladik, dakujem moc, moc 🙂 😉 😵

curadlo
10. jún 2009

Dievčence - prosím od radu a recept a aj celý postup (ak mi chcete pomôct a zachrániť ma) na nejakú tortu (ľahkú pre začiatkočníčku) pre dieťatko k 1. narodkám. Ja som v pečení totálny amatér a moták takže neviem čo skôr. PROSíM

cessy
10. jún 2009
basado
11. jún 2009

babulky poradíte mi?
chcela by som spravit neterke tortu kabelky, ale neviem ako na to. 😅 prosím poradte mi. alebo niečo take bude mat 10 rokov, nič ma nenapada 😀 . chcela som babiku, neni na to privelka? 😕

ukmima
11. jún 2009

ahoj basado- mna vzdy inspruje stranka: www.tortyodmamy.sk, urcite nieco najdes

cessy
12. jún 2009

halo, halo.....nikto nepecie???

ja budem robit len veterniky, zatial ziadna torta

alionuska, nove fotocky nebudu??nic si nepiekla?? 😉

evitkamalicka
12. jún 2009

ja budem piect buduci tyzden, tak potom pridam foto

julinka25
12. jún 2009

Ahojte maminky cukrarky 🙂

Ja som dnes piekla pre nasho tatika a aj svokra k zajtrajsim meninam, foto je v albume, nic moc, tie postavicky su srandovne, moc sa nevydarili 😀

cessy
13. jún 2009

julinka super napad... 😀 peknucka je, aka farebna....urcite bude chutit 😉

alionuska
13. jún 2009

Cessy a vsetky babenky..ahojte.Nam sa zas pokazil notebook,tak som tu nebola...Ale uz by to teda malo byt v poriadku..torticky som piekla dve len este musim preniest fotky do pocitaca a potom sa pochvalim... 😀

alionuska
13. jún 2009

Cessy,inak dnes som nasla postu od tej holky,co piekla tu tortu zo stripterkou..a napisala mi ako to robila...tak ti to tu kopirujem... 😉
"Najprv som na tortu dala kúsok papiera na pečenie,potiahla iba vrch tmavým marcipánom a na to som potiahla celú tortu.Rozkrájala ,vybrala papier a povyhýnala rohy.
Lenka"

alionuska
13. jún 2009

Tak uz su fotky v albumiku...posledne tri fotky su tie najnovsie. 🙂

julinka25
13. jún 2009

cessy dakujem 🙂
alionuska nadherne su tvoje torticky 🙂

alionuska
13. jún 2009

Julinka dakujem moc. Aj mne sa pacia 😀 😀 😀

cessy
13. jún 2009

ahoj alionuska, zase si mi tu chybala ☹ 😒 😢
ale konecne si tu, dufam ze pc uz bude posluchat 😉
dakujem ti velmi pekne za navod...moc sa mi ta torta paci, tak ju hadam aj skusim spravit. ale to budem mat este urcite vela otazok na teba pokedy ju spravim 😕 😅

cessy
13. jún 2009

ali nadherne torticky...to je radost pozerat 😵 😵 😵 😵
no a to pismo, tak to by ma veru zaujimalo ako to robiš, to NADKA je perfisne 🙂 ...
si sikulka 😵 😉

alionuska
14. jún 2009

Cessy to pismo som skusala prvy krat..nakrajala som si take tenulinke pasiky z hmoty na obtahovanie a potom som tvarovala pismenka..ale rychlo mi to schlo. 😀 tak som musela pracovat rychlo,lebo sa to potom uz lamalo...ale tak vysledok celkom dobry!!! 😀 😀

cessy
14. jún 2009

jasne ze dobry, ja by som povedala ze vyborny 😵 moc sa mi to paci 😉

basado
15. jún 2009

ahojte. tak dala som si tam foto, len sa mi moc nevydarili 😒

lenka.pav
16. jún 2009

ahojte, pridala som svoj druhy vytvor!

evitkamalicka
16. jún 2009

ja pridam torticku zajtra, akurat ju idem plnit a zajtra budem potahovat a zdobit 😉

evitkamalicka
16. jún 2009

leni vyzera vynikajuco...hod recept

basado
16. jún 2009

no veru lenka je super mohla by si napísat recept 😵 prosííím.