Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
11. jún 2010

A ja jsem chtela zadelat zelatinovou potahovku a prinesla jsem si ATB od doktora, takze na to kaslu a udelam to, az budu zdrava...

Hejdi, ovecka je dobra..🙂

hejdita
11. jún 2010

ahojky tak dort mam dorobeny ale tece 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ toto blbe teple pocasi 😝 skoda.....tak ma 10 kg a ani nemam chut si za nu nieco pytat....ale musim aspon nieco prodadte mi kolko mam pytat ked ma 10 kg a tesie na niektorych miestach......

sse
11. jún 2010

hejdita skús ju dať do chladničky, a čo ti tečie?aká je z vnútra?

dm1
11. jún 2010

hejdita torta je krasna! aku farbu si pouzila na tu fialovu? ako kolko pytat netusim baby na TOM radia vzdy ze treba zakaznikom povedat ze v takomto pocasi sa to proste stava a s tym sa neda nic robit. mne tiekla jedna zatial ked bolo to vlhko a prsalo ale len z tej strany ako to bolo v chladnicke pri stene. tak som tam chcela dat polystyren ako som sa docitala a ked som draheho poslala ho kupit tak sa vratil s niecim inym - vraj polystyren vobec nesmie byt v chladnicke vraj je to skodlive. tak sme tam dali to a potom uz sa mi to nestalo. ale kdovie ci to je tym

nikanika28
11. jún 2010

hejdi, co si davala pod potahovku? mne sa uz druhy den chladi potiahnuta torta v chladnicke, zajtra budem odovzdavat...ale idem ju zdobit radsej az vecer, ked nebude tak teplo. Torticka je inak peknucka...ved ked ju mas v chladnicke, tak je v pohode, nie? alebo je to vidno?

dm1
11. jún 2010

alebo som citala ze treba dobre do prievanu dat nech to preschne a potom do ladnicky ale nie moc chladno aby tam bolo

sse
11. jún 2010

ešte som zabudla, krásna je 🙂

zdenallicka
11. jún 2010

Hejdi, krasna je..🙂 Ja bych si vzala aspon 2000,-. I kdyz tece...🙂 Pokud nesjizdi potahovka dolu, pak je to dobre..🙂

hejdita
11. jún 2010

no tecie to vcelku dost bolo to ok ale ako som zacala zdobyt tak presne tam kde sa to orosilo v hladnicke aj ked som dala na zadnu stenu chranic papierovy kartonovy ale je mi to taaak luuuto
pod MMF je normal klasika puding maslo ....takze by nemal byt problem lebo viem ze slahacka topi.....my tu mame teraz strasny vyprah nam tu zrovna teraz prazi slnko takze som orosena ako lahvac a sa vobec nedivim ze torta tecie ale luuuto mi to je ☹ ....budu to mat v sklepe....coz neviem co to urobi pretoze tam je zasa vlhko.........a to som valkala na hrubku 4mm a aj tak ....no ale podarilo sa mi ze ako som to uhladovala tak v tom jednom mieste sa mi to hodne stencilo a tam mi to urobilo aaaach jaj....tak za polhodiny si preto pridu........som zvedava co povedia.....
o cene viem ze beru 10 eur za kg toto by bolo ale na nase za 2500 coz teda som prekvapena.....ze to tak vyjde......ale poviem jej asi aj toto ze sa nromalne berie 10 eur za kg ze pretoze je znama tak by to bolo za 1500 ale ked to tecie tak si vypytam 500 ona sama rozhodne ci mi da viac.....necham to na nej mne to naklady pekne pokryje......no uvidim co mi povie......ale som taka smutna z toho ste hodne ze tak viete povzbudit....... 🙂

hejdita
11. jún 2010

zdelanlicka praveze potahovka sjizdiii doluuuu 😖 😢 😢 😢 😢

hejdita
11. jún 2010

aha...takze taaak to je no netece ale sjizdi potahovka ...normalne tak 😕 ted sem pochopila co je to kdyz tece a co je to kdyz sjizdi potahovka 😒 no ale i tak je to hnus fialovej....ja tu mam desne vlhko no i kdyz je venku 56% tu je mnohem viiic 😔

zdenallicka
11. jún 2010

Hejdi a nemuzes to zachranit nejakou "zaplatou"?

dm1
11. jún 2010

hejdita neblazli 500? ved to material stal isto viac. to je strasne malo!

zdenallicka
11. jún 2010

Nechces pouzit nejaky takovy ten "zavoj"? Tim bys to mohla vyresit...

hejdita
11. jún 2010

tak tu je to vidno ake je to makke a ako ta potahovka ide dole ....a navic novinka tecie aj 😀 ja uz sa z toho aj smejem 😅 ale je lepsi ta potahovka ked je v lednicke.....tak a pretoze je to na dobrem malem kartonu tak doporucim pani aby to dala do lednicky.....

hejdita
11. jún 2010

no ono si za 15 minut proto dojdu...... 😒takze to nestihnu asi urcite....lebo to by chcelo aj ruzicky nejake potom a to je dalsia aspon hodinka....a to uz musim byt niekde inde.... ☹

pani mi dala zalohu 500kc tak je to ok.....

zdenallicka
11. jún 2010

Jo, strcte to do lednice a bude..🙂 Ale pokud mas jeste cas a material, udelala bych ten "zavoj".. Skryjes to a bude to fajn...🙂

zdenallicka
11. jún 2010

Aha, tak to uz jsem mimo...:-/

sisa.b
11. jún 2010

hejdita, neblazni, za 10kilovu tortu len 500??? ja by som si aspon tych 1500 vypytala, ved aj to je polovica z toho, co pytaju profesionalky!!! inak je krasna. aj moja svadobna na tensich miestach tiekla, ale kym sme prisli z uradu, tak na sale krasne vyschla. nedavaj ju uz do chladnicky, ale postav ju do prievanu

hejdita
11. jún 2010

no tak stale nikde no....pustat sa uz do toho nebudem.......nema to cenu 😒 v ladnicke je vcelku v pohode este teda preprava bude asi narocna bo je hic..... a tu nefuka aka skoda..... no poviem zakaznicke co viem tu od vas a nech uz urobi co uzna za vhodne....aj jej poviem ako to opravit ak bude treba a hotovo....dufam ze ladnicka zabere aspon trocha......inak neviem teda

a dakujem aj sa mi vcelku paci ....ze nieje taka preplacana len skoda toho potahu ale inak keby bola ok tak si pytam viac.....

ozaj preco torta tecie....coho tam bolo moc.....cukru masla ci niecoho ineho a to som robyla klasicky puding z uuuplne obycajneho mlieka lebo v trvanlivom su akesi zlozky co cosi topia.....na radu jednej cukrarky co je natom pravda to neviem.....aj som robila puding tak ako alionuska aby bol ako slak 😀..... no uz nech je z domu a nech je aj po svadbe a nech sa uz aj zje aby to bolo z krku zabudnute 🙂 poviem nech to otocia tak aby to bolo co najmenej vidno tie ztekance....ja stale do kola hovoirm o tom samom ze? 😅 no uz som fakt ticho uz nebudem 🤐 🤐 🤐

zdenallicka
11. jún 2010

Hejdi, uz bys ten zavoj davno mela...🙂 🙂 🙂 Ale to nikdo nemohl vedet, ze neprijdou nacas..🙂

hejdita
11. jún 2010

no jo no prisli az pred chvili ale ja sem byla pryc protoze sem mela o 6 byt uplne nekde jinde takze asi tak.....no co vzala sem si 500 stovek je mne z toho i smutno ze tolik .....protoze to je znamej maminka a je to jeste k tomu vdova....nevim mam vycitky....ona si osobne proto nebyla takze to je naprd to pres osobu vysvetlovat jak to bylo a kdyz sem rikala te zname ze by normalne stal 2500kc tak rikala ze takovy nechtela veliky ze objednavala nekde za 450korun ....byla prekvapena ja sem chtela vedet jak bude reagovat ......takze ji vysel na 1000kc se vsim vsudy......jako na jednu stranu su spokojena ale na druhu stranu je mi to lito ci sem ju neokradla....sme se poradne ani nedomluvili chtela poschodovy.....ale nejaky asi dorbnejsi coz ja kdyz sem videla na svadbe jake velike dorty tam sou na vysku tak mi bylo blbe udelat placatou.....no co uz je to pryc.....musim si s tou pani pak o tom vsem jeste popovidat jak to bylo a tak.....aby si chtela dat jeste u mne udelat dort...... 😔 nekdy.....

anibas
11. jún 2010

@hejdita chúdatko moje - tieto situácie nemám rada ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
áááále čo - možno že im tak chutil, že na všetko zabudnú 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ja robím na zajtra futbalovú loptu, ale upozorňovala ma zákazníčka, že nechcú veľa krému.... no ako ju mám uhladiť do okrúhla bez krému ? tak som zvedavá, čo povie, ked ju rozrežú .... 😒

zdenallicka
11. jún 2010

Anibas, vsak nahoru muzes dat dva milimetry kremu, ne? 🙂 A dovnitr treba nugetu (do jednoho patra)..🙂

anibas
11. jún 2010

@zdenallicka
ved hej - ale bola to kostrbatá guľa, tak som trochu dolepovala okrajky, a do krému som dala aj puding, aj čokoládu, aj banán, tak som zvedavá čo povie - ale mne chutí, lebo vylizujem zvyšný krém 😀 😀 😀 😀

vinka
11. jún 2010

Anibas a ked ju zrežeš do obla? 😕

anibas
11. jún 2010

Už som aj rezala, ale nebolo to dokonalé ... tak som si pomohla krémom ... ale čo, nabudúce nepríde, budem mať voľno 😀 😀 😀

benjik
11. jún 2010

@zdenallicka výčitky neměj,dort byl krásný a ona jako zákaznici Ti sama měla říct podrobnosti ajk to chce,ty přeci nejsi jasnovidec. Ať je ráda,že má tak krásný dort ,tak levně. V cukrárně by jí vyšel na mnohem víc.

Jinak já mám konečně dorty potáhnuté,jen na ten pro mámu musím dodělat nápis,ale to až zítra. Teď jen najít foťák,který jsem si někam odpo položila a zaboha nevím kam.

benjik
11. jún 2010

Zdeni promiň to bylo pro hejditu,jsem slepá 😅

benjik
11. jún 2010

@hejdita výčitky neměj,dort byl krásný a ona jako zákaznici Ti sama měla říct podrobnosti ajk to chce,ty přeci nejsi jasnovidec. Ať je ráda,že má tak krásný dort ,tak levně. V cukrárně by jí vyšel na mnohem víc.