Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

larah
14. júl 2012

@1katuska73 to je teda charakter 😠 ☹

levandulka3
14. júl 2012

moje tohtotýždňové 1. s bagrom (orech.korpus, krém čoko kofila + višne) 3 kg, 🙂 2. inšpirácia na dovolenku ( bledý korpus s limetkovou šťavou, mascarpone plnka + jahody a mandarinky) 3 kg, 🙂 3.bednička s vínom (bednička - orech. korpus, čokoládový krém, fľaša - orechová roláda, mascarpone krém + višne) 5 kg 🙂

janulkamartinko
14. júl 2012

Ahojte tak pridavam aj tu moju futbalovu,nieje to nic moc no zakaznikom sa nastastie pacila 🙂 to na tej zelenej to cudo je ilustracia nejakej firmy,je to dar neveste zenichovi,trochu sibnute ale hlavne ze potesilo 🙂

vlada111
14. júl 2012

@1katuska73 ty kokso, tak to je iné svinstvo. Ja fakt nechápem kam až tí ľudia dokážu zájsť. Fuj to je priam hnus čo sa tu deje okolo nás 😠 😠 😠

vlada111
14. júl 2012

@jakelina ma neštvi 😀 , ja tiež musím na niečo kuknúť, aby mi potom niečo napadlo 😝

vlada111
14. júl 2012

@kika777 oki super, kuknem tam

levandulka3
14. júl 2012

@miciatko najprv naplniť, vychladiť, orezať, natrieť krémom, vychladiť, potiahnuť 😎 😎

levandulka3
14. júl 2012

@rapunzel1 nám teda nechutil, ale ja som si upravila Bohušov korpus tak že pridám tmavé kakao, bal. červ. farbiva a KL octu a je výborný , chutí ako Bohušov a vzhľad má red velvet 😀 😀 😀

rapunzel1
14. júl 2012

a plnku si dala prosím ťa akú, lebo videla som rôzne http://varecha.pravda.sk/recepty/red-velvet-che... alebo aj tento s maskarpone sa mi páčil a to viac, teda aspoň podľa obsahu, čo do toho ide http://www.mamincinyrecepty.cz/kremove-a-slehac.... Ja robievam Bohušov nadstavovaný korpus dosť často, ale ešte viac sa mi páči klasický mramorový, tiež ma napadlo, že dať tam len červenú farbu, len aby potom zákazníčka neprotestovala. Lebo tých receptov na ret velvet je neskutočne veľa s rôznymi obmenami syrov...hlavne v plnke. A ten korpus bol čím nechutný??? Lebo ma aj napadlo vymeniť tam cmar za acidko, lebo ten cmar mi do toho nejak nejde.

pristela
14. júl 2012

@rapunzel1 len sím ťa nerob velvet len tak ze pridas farbivo do mramoraku !!! ten red velvet ma uuuplne inu chut , tam nejde o farbu korpusu ale prave o tu chut 😝 a plnku by som tiez radsej diskutovala s pani , ludia vedia byt divný ked "nevycítiš" presne to co mali oni na mysli 😅 😅

rapunzel1
14. júl 2012

@1katuska73 no krása, si dobrá, že už si kľudná, ja by som nebola asi ešte pár dni po takom "milom" zážitku 😒

rapunzel1
14. júl 2012

@pristela hm, asi tak, ešte sa neozvala na to, čo som jej písala, tak uvidím, ale už som rozhodnutá, že to pôjdem odskúšať, v pondelok kúpim cmar a uvidím čo na to povie doma hlavný ochutnávač a urobím plnku s mascarpone, a som zvedavá či bude chutiť našim

ajka82
14. júl 2012

@1katuska73 😖 nepotesi taky zakaznik ☹ nakopat ich, ked nevedia co sa patri, si myslia, ze to len tak sa urobi samo asi 🙄

miciatko
14. júl 2012

tak bager rano odovzdany a auto sa mi robi, hadajte kto ho robi???, potom dam foto kto to je 😉

miciatko
14. júl 2012

@1katuska73 to je svinstvo ,ja ta obdivujem ze si uz kludna ,ale co clovek narobi aj pre hlupakov slnko svieti

jakelina
14. júl 2012

@miciatko super jsi se s tím vyhrála

abriela
14. júl 2012

@miciatko ten bager je super

miciatko
14. júl 2012

baby a tu je moja laska a urobila cele auto 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , lebo no ja bych prinom este sedela 😒

jakelina
14. júl 2012

@miciatko jak mu to jde 😉

monika76
14. júl 2012

@1katuska73 to tu už asi všetky prešli zlou skúsenosťou 😒 ja už aj dakedy viem odhadúť ..len to frfle s ničím nieje spokojná,chce neskutočnú tortu ,prečačkanú a prešpekulovanu ,bude menit aj na 10 krát .Takým nevyhovieš aj keby neviem čo...no a nakonies ti ani nedvyhne telefon alebo bude kydat blbosti...hold to je práca s ľuďmi 😉

rapunzel1
14. júl 2012

@mariborka ahoj, ja používam MMF, som s ním spokojná aj v týchto horúčavách, ale zase je pravda, že keď chceš intenzívnu farbu, tak musíš farbu dávať hneď pri rozpúšťaní cukríkov, a stalo sa mi pri červenej farbe, že sa mi doslova rozpadla a išla do koša. Ale výhoda je aj farebných cukríkov, ružovú a modrú nemusíš zarábať stačí kúpiť šmolkove cukríky, alebo takej farby. Čo sa kupovaných ti neviem poradiť, lebo ich nepoužívam, i keď po nich poškulujem kôli tomu, že je to rýchlejšie a lepšie chytajú výrazné farby. Lebo červená, bordová sú problém, raz mi nezostalo nič iné a musela som na maquina urobiť želatínovú, lebo už ma triafalo, ale tá nemá takú dobrú chuť. Skúsenejšie baby ti určite poradia viac. Veľa šťastia

dajna11
14. júl 2012

kočeny,nemáte uložene nejaké torty s tou ovečkou Tinny či ako sa to volá? 😀 😀

mates22
14. júl 2012

@dajna11 jestli myslíš Timmyho, tak mám tuto - není moje, je z internetu, ale líbila se mi. Tinny neznám ☹

abriela
14. júl 2012

@miciatko tak ako to bolo aj u nas minuly tyzden. Ja som jedine valkala hmotu a nahrubo potiahla 🙂. Chlapi sa radi hraju.

dajna11
14. júl 2012

@mates22 no ved tohoto Timmyho teda 😀 😀 😀 dakujem..... 😀 😀

lamps
14. júl 2012

@mamina1978 vôbec ma neotravuješ 😉 kvietok robím naraz, vykrojím jednu vrstvu, stenším okraje, namaľujem hneď urobím tak isto druhú vrstvu a zlepím ich dokopy a urobím stred. Niekedy kvietok robím už zo zafarbenej hmoty a jemne dotieňujem práškovou farbou a niekedy ju robím z bielej hmoty a domaľujem, maľujem ich len práškovými farbami. Postup som tu už dávala len neviem, na ktorej strane je. A nie som si istá, či som ju nedávala aj na 2-ku. Ale keď ju budem najbližšie robiť, určite nafotím postup, veď čo by som ja pre vás neurobila 😀

Inak dievčence ja sa tááááááááááááááák tešíííííííííííííííííííííím, možno a vyzerá to dosť nádejne by ma môj bráško hodil na to stretko v nedeľu ráno cestou do roboty a ak bude @pristelka taká dobrá a zobrala by ma domov, mohla by som prísť za vami aspoň na nedeľu. Samozrejme prispejem na benzín 🙂 a aj na všetko, čo bude treba, donesiem si so sebou pakšamenty a ukázala by som vám aj tieto kvietky, na ktoré sa pýtala @mamina1978 😅 😅 😅 😅

lamps
14. júl 2012

@levandulka3 všetky tortičky sú krásne 😅 a tá pláž s palmou je úplne úžasná, ak môžem ukladám si ako inšpiráciu 😅 😅 😅

jakelina
14. júl 2012

@lamps to budeme rádi myslím všichni, když dorazíš 😉

lamps
14. júl 2012

@jakelina júúúúj Majka, ja sa tak veľmi teším na vás 😅 😅 😅 😅

lamps
14. júl 2012

@jakelina Majka, nevieš náhodou, na ktorej strane je ten postup na tú moju kvetinku? Isto som ho sem dávala, len neviem kde @mamine1978 by to pomohlo a nemusela by čakať, kým nafotím nový 😉