Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
14. júl 2012

@aduskatt to hej ,šak ja som to ani tak nemyslela ,len ma zaráža ta cena za kilo ,ja beriem 9 € a to už na mňa kukaju krivo... 🙄

aduskatt
14. júl 2012

@lawli aj ja beriem 9 a je mi jedno ako na mna pozeraju🙂.ale je fakt, ze veeeelmi dobrym znamym cenu urobim

lawli
14. júl 2012

@lamps zlatý...požičiaš mi ho ?? len aby mi to aspoň raz povedal...vrátim nepoužitého 😀 😀 😀 😀

lamps
14. júl 2012

@alenv to ťažko nesieme každá, oni sú väčšinou nespokojní kvôli cene troty ☹ si myslia, že suroviny máme zadara, elektriku, vodu tiež a robota? Aká? Veď to máme šup-šup 😠

aduskatt
14. júl 2012

@lawli na zlavomate teraz bolo, ze torta z cukrarne v TT po 50% zlave 9,90....a torta ma kilo........a na nas bude niekto pozerat za 9 eur?

lamps
14. júl 2012

@lawli 😀 😀 😀 😀

lawli
14. júl 2012

@aduskatt to aj ja ,niekedy pečiem iba za material ani energie nepočítam 😅

lawli
14. júl 2012

@aduskatt preto som si tieto linky uložila a keď niekto cekne tak mu odporúčim tuto cukráreň 😀 😀 😝

aduskatt
14. júl 2012

@lawli tak ja energie ano...svoju robotu venujem🙂

aduskatt
14. júl 2012

@lawli dobryyyyyy naaapadisko🙂 tak ja ich poslem do tej cukrarne, co bola v zlavomate🙂

alenv
14. júl 2012

@lamps jo takhle tak já v tom nepolevuju.. jakmile něco brebtaj tak jim to třeknu jak s věci mají a kolik dám jen z amateriál a jestli nechtějí tak at jdou do cukrárny 😅 😅 není mi blbé kolik si beru ted už ne. Mě by spíš mrzelo kdyby brebtali kvůli práci, že se jim to nelíbí ☹ ☹

lawli
14. júl 2012

@lamps presne si to vystihla ,že aká robota ,šak torta je šup šup...dnes zavolám a zajtra mám...akoby som mavol čarovným prútikom... 😒 mám osobnú skúsenosť asi s tromi zákaznikmi 😠 a potom keď si vypytaš peniaze ,tak na teba čumí ,že koľko to dalo asi páce ,keď to tak narýchlo....

rapunzel1
14. júl 2012

Tak... zákazníčka sa ozvala, zamatová torta je pre ňu čoko korpus s bielou a tmavou plnkou ako je klasická roláda, chcú ju až na jar, tak mám ešte veeeľa času, ale ten red velvet si aj tak odskúšam na vlastnej koži 🙂 ďakujem všetkým, ktorí mi poradili díky 🙂

aduskatt
14. júl 2012

@lawli no nech si to vyskusaju..............ja na torte robim minimalne 6 hodin............a to neratam chladenie v chladnicke................nehovoriac o tom, ked si zarabam MMF .to je este viac.............a neratala som vysavanie cukru po kuchyni a umyvanie dlazky potom, aby sme sa neprilepili na tu zem............uz ma zasda napadaju moje oblubene nakrajane horalky🙂to maju rychlo, lacno a bez prace🙂

aduskatt
14. júl 2012

@rapunzel1 no este ze sa to vyjasnilo, uz by bol pruuuuuser na svete

lawli
14. júl 2012

@aduskatt ja som to už jednej zákazničke urobila...tak neveim či sa aj neurazila...no kukala na tortu čo si vybrala podľa obrázka a pýta sa taketo listočky mate ?? ja : nie ,podobné... ona . a taketo ružiky mi spravíte ?? ja: áno...ona : a to sú z formičky ?? ja : nie...ona : a ako viete že taketo spravíte ???

ďalší obrázok ,ten prvý pustila k vode lebo jej nedám záruku ,že bude presne taká istá...klieštiky mate .nie nepoužívam...a tuto bordúru ?? ja : nie podobnú ona . tato sa mi páči ,prečo si ju nekupíte ?? ja :lôebo je drahá a už jednu mám, tak mi netreba....ona : ale je pekná ,tak investovať sa oplatí....ja : ticho

tretí obrázok....a tuto by ste mi spravili presne ako je na obrázku ?? to ma už prešla trpezlivosť a hovorím "jedine cez kopírku, presne takáto určite nebude ,len sa budem snažiť jej čo najviac priblížiť.... " ohrnula nos a hovorí : dobre a koľko by mavyšla...keď som povedala cenu ,tak sa zháčila a to koľko beriete za kilo (očividne trochu sa v tom vyznala) ..keď som povedala 9 € ...že TAAAK VEĽA ??? ....po tomto som jej ukázala tuto stránku a teraz čakám či ta tortička na 27.7. bude 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
14. júl 2012

@lawli supeeeer🙂) inak, ja som uz tiez povedala, ze nie som kopirka🙂 ale to sa stretlo s pochopenim.....takze nakoniec bola dohoda, ze tematicky ostaneme v istej oblasti, ale mozem si to urobit podla seba....a nakoniec bola velka spokojnost🙂

aduskatt
14. júl 2012

@lawli mna vcera svrbeli prsty.ktosi sa tu pytal, ze kto by upiekol v okoli kosic.nadhernu a za bezkonkurencnu cenu...najskor som chcela napisat, ze ci za bezkonkurencne vysoku 😀 😀 😀 a potom, ze nech sa rozhodne, ci chce lacnu, alebo kraaaaasnu🙂) ale nakoniec som nenapisala nic

lawli
14. júl 2012

@aduskatt dúfam ,že aj my dospejeme k nejakej dohode a neskôr k spokojnosti...zatiaľ sa pani neozvala a vtedy sme si nedohdli ani to aká ta torta ma vlastne byť ,myslím vnútri...takže zatiaľ to neberiem ako zakazku... 😕 tak sa lúčim a prajem dobrú noc...mňa už láka posteľ 😵

aduskatt
14. júl 2012

@lawli dobru noc🙂aj ja pomaly pojdem🙂 ale fakt pomaly

rapunzel1
14. júl 2012

@aduskatt no práve, som jej opísala tri možnosti, čo si pod tým možno predstavovať 1.red velvet, 2.táto, čo si vybrala a ešte možnosť urobiť to ako točenú tortu, aj to sa jej pozdávalo, tak že potom sa stretneme a všetko doladíme. 🙂

aduskatt
14. júl 2012

@rapunzel1 🙂hlavne, ze ste sa dohodli......aka je ta tocena torta?

rapunzel1
14. júl 2012

@aduskatt napríklad: pečené 2 korpusy, tmavý a biely, jeden len rozrežeš na polovicu, dáš si ho na spodok tortovej formy,plnku a potom si narežeš ten druhý korpus na pásy, uložíš si ich vedľa seba a potrieš buď lekvárom, a potom plnkou, stáčaš potom ako slimáka od stredu tortovej formy, jeden pás za druhým, až ku koncu formy, potom plnka, a na koniec uzavrieš tým druhým odloženým plátomA plnku vždy kontrastnú k točenému pásu, k bielemu tmavú..... Necháš dobre vychladiť, dáš dolu prstenec z formy, potrieš a klasicky dozdobíš. http://varecha.pravda.sk/recepty/tocena-cokolad...

aduskatt
14. júl 2012

@rapunzel1 ahaa, uz viem,videla som tak puncovu🙂

yamahafazer
15. júl 2012

dakujem za paci sa mi 🙂 moc vas uz nestiham ked pracujem,ale aspon obrazky som pozrela a na facb som zbadala tie marcipanove figurky za 1200kc a pise tam podla fotografii robi no hruza to nebolo podla niakeho hororu 😀 tie figurky na niaku hororovu svadobnu tortu by sa hodili ako sa cudujem,ze to tam dali akurat tak 120kc su hodne 😀 to keby tam dali od pristeli figurky to by bola ina krasa a nie taketo obludy idu predavat to pochybujem,ze to ktosi kupi

dajna11
15. júl 2012

@artepf moc krrrrrááááááásne

zuzana124
15. júl 2012

Ahojte, ja momentálne už neberiem žiadne objednávky lebo v septembri už nastupujem do práce a chcem si ešte trošku užiť rodinku, takže už len tak príležitostne pečiem. Pridávam moju prvú orchideu 🙂

huxy
15. júl 2012

@zuzana124 krása

sisix
15. júl 2012

@rapunzel1 ten milujuju ja, jeuzasnej. A vsechny kamaradky fo taky maji moc radi. Jen jak uz bylo psane misto sody davam kyp.pacek. A nebavim ho, pijde mi to zbytecny, jedli to s nami i deti.

sisix
15. júl 2012

@zuzana124 tak ten je uzasnej