Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
15. júl 2012

@jakelina ne, každý květ je na tlustém drátku a ten jsem vpíchla doprostřed pod ten kulatý vystouplý střed. Každý lístek na drátku by asi šel, ale zdá se mi to pracné

maya30
15. júl 2012

@vecernicci no s tou ciernou je vzdy problem, tu v obycajnom obchode nedostanem ☹ co uz, bude tak ako je, toto je stvrta motorka co som robila, lebo so ziadnou som nebola spokojna a prave tu najlepsiu takto potentujem gelovkou 😠

ajka82
15. júl 2012

@broucek2 taku orchidej ku mam v plane svokre na narodeniny ale az v januari...lebo ona rada orchidejky 🙂

baby ja si teraz skusam vselijake kvety u nasich, ked mam klud, no ale...chcela som karafiat urobit a vyzera skor ako cinska ruza co mala kedysi moja mama 😅 😀
ale ja sa k nemu dopracujem 😝

broucek2
15. júl 2012
jakelina
15. júl 2012

@broucek2 díky, ta vypadá dobře, už jsem ji jednou sháněla a byla jenom na Slovensku. Zrovna ani nemám peníze, tak asi až někdy v srpnu 😝

broucek2
15. júl 2012

@jakelina mívají tam pěkné věci. Kdybys chtěla, můžu ti je tam i vyzvednout a poslat levněji poštou. Mají jich celkem málo ks.

jakelina
15. júl 2012

@broucek2 jsi hodná, teď fakt nemůžu. 😝

vecernicci
15. júl 2012

@maya30 ale tu barvičku jsem koupila normálně u nás v drogerii, je to úplně obyč za 18 korun a schne líp než gelovky 😉

aduskatt
15. júl 2012

z jednej strany vona vanilky, z druhej vona skorice........milujeeem🙂 som neodolala a do cokoladoveho piskotu som supla skoricu🙂)prave som dopiekla a ta skorica sa rozliezla po byte🙂

vecernicci
15. júl 2012

@broucek2 jé ta vypadá dobře a nevíš, jak se s ní dělá? dostala jsem penízky k narozkám, tak přemýšlím kam je vrazit 😉

jakelina
15. júl 2012

@vecernicci mohla by jsi mi prosím koupit dvě ty černé práškové barvy a vzít mi je na ten sraz?? U nás černou nikde nemají. Děkuju moc. Zaplatím tam nebo ti můžu poslat penízky na účet.

jakelina
15. júl 2012

@vecernicci holky si ji chvílí, ona i nažilkuje, teda ta modrá formička. Jestli myslíš tu.

bzucinka2
15. júl 2012

@lussy23 zvacsa tych 5 ale su aj volnejsie tyzdne 🙂 dakujem ...

vecernicci
15. júl 2012

@jakelina u nás mají i práškovou i tekutou, teď jsem psala o tekuté, tak stojí 18 myslím a ta prášková kolem 15, určitě ti je koupím a na účet nemá cenu posílat takový drobný 😉
a tu vykrajovačku si asi koupím, pořád mě to láká 😉

vecernicci
15. júl 2012

@broucek2 a ty ji máš? jak se s ní dělá? asi je to jednodušší, že už se nemusí žilkovat, co?
přemýšlím, že bych si ji koupila, ale to poštovný je fakt hrozný 😝

jakelina
15. júl 2012

@vecernicci pokud ti to nebude vadit, tak mi nějakou vem, je mi jedno jestli tekutá nebo prášková. Děkuju moc. 😉

jakelina
15. júl 2012

@vecernicci počkáme, až ji udělají šikmoocí ne 😀 😀 😀

vecernicci
15. júl 2012

@jakelina už aby to bylo, zítra je jdu okouknout, kousek od nás mají fakt veeeeliký výběr těchhle hraček, jak tomu říká manža 😉 tak kouknu, co mají nového 🙂
já mám tu vykrajovačku z floral sady, ale ta má ten střed takový ten zvlněný, nebo jak to mám napsat a já chci tu s tím zobáčkem 😉 píšu jak tatar, ale líp to neumím popsat

bzucinka2
15. júl 2012

@1katuska73 tak to ti je riadna sila, ze nema ani tolko ucty v sebe, aby sa ospravedlnila, ze ju zabudla zrusit, ach des... 😠

jakelina
15. júl 2012

@vecernicci to závidím, tady není nic takového. 😒

dm1
15. júl 2012

zdravim kocky po vikende na morave vas nemam sancu precitat tak aspon pridavam svoje tyzdnove co som dokoncovala len tak tak aby sme stihli vyrazit na vikend 😝. teraz ma cakaju 2 tyzdne bez pecenia 😎

jakelina
15. júl 2012

@dm1 krásné

vecernicci
15. júl 2012

@dm1 suprový jsou a ten patrák je luxusní, jsem si s dovolením uložila jako inspiraci 😉

aduskatt
15. júl 2012

mam prave piatok trinasteho. 😅 🙄 ☹ 😠 😠 😠

dm1
15. júl 2012

baby dakujem mne sa na tu s traktorom aj to este kusok vidiet vysypalo pol balicka solamylu 😝. som chytila opacne sacok a ako som domalovala travu isla som to posunut a suuup a uz bola na torte kopa solamylu. som musela riadne predychavat to uz bola hotova torta...... zanadavala som si, predychala a sup velky stetec a oprasovat a oprasovat...... inak gol bol este s tou tortou to sa mi nikdy nestalo spoluziacka pre nu pride a ze ale ja som chcela stvorcovu..... skoro ma slahlo. lebo my sme sa najskor stale bavili o kruhu a ona potom len napisala ze lepisi by bol stvorec a mne to uplne z hlavy vyfucalo.... ma to mrzelo ale co uz potom narobim.... nastastie mi pisala ze bola fantasticka tak aspon tak....

mamina1978
15. júl 2012

@dm1 mas ich krasne, tu s traktorom som si aj ulozila 😉 🙂 a moc to nieje vidno, len na tom hnedom plote a na tych stromcekoch malilinko 😉 je naozaj krasna 😵

dm1
15. júl 2012

@mamina1978 jj tam uz sa to nedalo zamaskovat 😝 ale nechceal som to natierat olejom alebo tak ono to ani nebolo uz vidiet som myslela ze uz je to ok az na fotke som si vsimla kde to zostalo. inak som chcela urobit traktor uplne bez vystuze ale nakoniec som aspon na kabinu do tych ciernych tenkych stlpikov dala inak je vsetko bez vyztuze aj ta zadna vidlica myslim ze by aj tie stlpy sli len uz som nemala tolko casu cakat ci vytuhnut uplne

janula.h
15. júl 2012

@aduskatt ta so?

janula.h
15. júl 2012

žienky otázka akú hrubú máte poťahovku na torte?? mne sa naši sťažovali že je veľmi sladká či sa nedá tenšie ☹

aduskatt
15. júl 2012

robim torticku, nakreslila som si sablonku na cokoladkovy mantinelik, naplnila sacok, urobila tenku dierku a robim cokoladovu linku a robim.a nad druhou mi sacok praskol..............takze som uz musela urobit obdlzniky plne☹(( a na to teda bielou jemne cikcaky.............som trochu sklamana, ale prezijeme asi