Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
15. júl 2012

@daducha krásne tortičky

nikulqa
15. júl 2012

tak teraz sa dokoncila moja torticka...akoze svadobna ale to som len skusala z toho co dom dal....

lussy23
15. júl 2012

@artepf krásne @lucinka nádhera @lucy222 nádherné @lawli nádherné @wera.g krásna @rapunzel1 nádherná tortička ja nedokážam pochopiť ako niekto dokáže urobiť postavičky zjedneho kusu nádherna torta @zuzana124 nádherný kvet @pristela prekrásne. to ako dokážete? úplne dokonala postavička @lucula73 krásna húsenička @dadka212 krásna @ajka82 krásny kvietok @broucek2 nádherná @lamps krásna ruža @maya30 krásna tortička @dm1 nádherné @miciatko nádherné auto @daducha nádherné dielka @aduskatt peknučká tortička @dada2007 parádna tortička @iwulka23 krásna @rapunzel1 peknučké

lussy23
15. júl 2012

@nikulqa nádhera

lussy23
15. júl 2012

inak čítala som tu , že ste písali o nejakej dvornej cukráročke a je postavičičkách, že ich nerob í pekné... dúfam, že to nebolo o mne☹

lussy23
15. júl 2012

dúfam, že som na nikoho nezabudla.

aduskatt
15. júl 2012

@lussy23 to bolo na ceskom portali🙂 a dakujem za hodnotenie torticky🙂

pristela
15. júl 2012

@lussy23 dakujem , no snad na stretku ukážem ako , teda ak ma nebude boliet hlava 😀 , alebo ak si nepricvaknem zrovna vtedy prsty 😀 alebo budem mat horucku ? 😀 😀 😀

dm1
16. júl 2012

@pristela ty nespekuluj ja sa tesim na ten ksichtik ze sa konecne naucim 😀

baby ak by ste niektora videli niekde u cinana toto a idete na stretko prosim prosim pre mna tie minivypichovace na anglicku krajku http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/2357/PME-...

dadka212
16. júl 2012

no a ďalšia na ktorú som sa nechala nahovoriť 😀 ale tiež to bola rýchlovka za 3 hodiny bola celá hotová

dada2007
16. júl 2012

@dadka212 a korpus sa ti stihol vychladiť? alebo si ho šupla na chvílku do mraziaku?

dadka212
16. júl 2012

@dada2007 dala som ho do okna 😀 šak tu bolo 15 stupňov bol zachvílku studený a tak isto aj keď som ju omaslovala bola za pol hodinu ako kameň čo ešte pred 4 dňami trvalo aj 3-4 hodiny kým stuhla v chladničke 😝

dada2007
16. júl 2012

@dadka212 dík........lebo ja som už raz dávala do mrazaku.........ale len na chvíločku....a nie taký origoš horúci z rúry vytiahnutý 😅

pristela
16. júl 2012

@dada2007 jaaj cicuska ja uz som davala do mrazaku milion krat / a aj horuci/ co som akosik zabudla , ze mam tortu 😅 a aj naposledy som strkala do mrazaku co som zmýlila tmavy korpus so svetlym 😉 nic na tom nieje americania kazdu toirtu smarili vzdy do mrazaku si nevidela ako skaly to pak rezali dokonca aj naplnene 😉

dada2007
16. júl 2012

@pristela fakt? a nič sa nestane tomu korpusu? neovplyvní to nejako jeho neviem čo? 😅

dada2007
16. júl 2012

@simasa poslušne hlásim, že idem na stretko 😵 😵 😵 😵 😵 😵 @pristela potrebuje do auta sparringpartnera na kecanie.....tak čo že by som sa nepridala 😅 😀 😵 😵 😵 ale néééééé..........moc sa teším........súhlasím s jedlom, cenou, ranajkami aj večerou a so všetkým.............aj s menovkami........a dokonca aj so swapíkom 😵

jakelina
16. júl 2012

@dm1 mám ti je objednat, pomposo má tady ty. http://cukrarske-pomucky.cz/vypichovac-drobnych...

dadka212
16. júl 2012

@dada2007
@pristela ja som nikdy nedávala do mrazaku, ja ho mám pokaždé plný až po vrch 😅

jakelina
16. júl 2012

@dm1 jsou trochu jiné, ale kdybys je chtěla, tak napiš.

katuskad
16. júl 2012

ahojte. zase som si k vám prišla pre pár rád, tak dúfam že mi budete vedieť poradiť ako vždy 😉
1. tie ktoré používate MMF, ako dlho ho môžem v chladničke skladovať?
2. ked si upečiem piškotové cesto, tak kolko dní dopredu si ho môžem upiecť a ako ho skladovať aby bolo čerstvé?
3. čo používate ako podložku pod tortu?
dakujeeeeem veľmi pekne za rady....... 😵

dada2007
16. júl 2012

@dadka212 doma mám šuflíkový, tam by sa mi nezmestil......ale naši tu majú ten velký boxový a dalo sa......

pristela
16. júl 2012

@dada2007 jasne, ze fakt, uplne v pohode, a tesiiiiim , paraaaada že ideeeees 😀 😀 😀 😀 si aspon usetrim hlasivky, bo mi nejde radio v aute 😀 😀 😀 😀

@dadka212 joj poslem ti na par dni mojich chlapov a hned budes mat vsetko prazdne !!!! ja v jeden den nakupim plnuuu chladnicku , hodne veci aj do mrazaku a na druhy den uz vytahujem z mrazaku 😠 bo chladnicku medzitym za ten den vyžrali 😠 takze my sme nonstop prázdny 😝

dadka212
16. júl 2012

@katuskad mmf nemusíš skladovať v chladničke, a spotrebu má dovtedy, ako cukríky alebo cukor....
cesto sa dá upiecť aj pár dní dopredu, ja to síce nerobím viac ako 2 dni pred plnením, ale dá sa aj viac, zabalíš poriadne do folie alebo sáčku a skladuješ niekde na poličke, ja dávam do chladničky, keď je také studené lepšie sa mi prekrajuje aj pracuje
podložku každá má svoj spôsob, ja kupujem podložky, ak nemám obalím karton (vystrihnem z nejakej pevnej krabice) obalím baliacim papierom a potom celofanom alebo potravinovou foliou

dadka212
16. júl 2012

@pristela no moje deti ledva zjedia za deň jeden chlebík a polievku ☹ takže my kolkokrát jedlo vyhadzujeme čo sa pokazí, síce nekupujem vela ani nevarím vela lebo nechcem vela vyhadzovať, najviac zožerem asi ja 😀 je mi lúto to vyhadzovať tak to radšej do seba nahádžem 😅

dadka212
16. júl 2012

baby ako funguje ten SWAP ??? 😅 😅 ja som nikdy na stretku nebola 😝 😅

jakelina
16. júl 2012

@pristela to s tím jídlem znám, já přitáhnu plný kufr auta jídla a do večera sežrané.

@dadka212 já bych ty tvoje děti potřebovala 😀 😀 jeden chleba a polévku, to je u nás taková malá svačina 😀 😀 😀

katuskad
16. júl 2012

@dadka212 jej dakujem. takže MMF len tiež zabalím do folie a dám do skrine? to som ani nevedela 😅
aj ja zvyknem len tak deň pred plnením piecť piskotu, ale teraz budem robiť viac tortičiek naraz, tak som si to chcela ulahčiť 😉

dadka212
16. júl 2012

@jakelina no ale sranda to nie je 😀 ja ich nútim jesť aspoň niečo, tí by len mlieko slopali každý deň zmiznú 3 litre...ale ovocie a zeleninu jedia síce málo ale dajú si, tak aspoň vitamíny majú 😀

dadka212
16. júl 2012

@katuskad môžeš kludne upiecť skôr nič sa tomu nestane 😉 len poriadne zabal

jakelina
16. júl 2012

@dadka212 však počkej, jak vyrostou, tak budeš kupovat zámek na ledničku 😀 😀 😀 aby ti ji nevyjedli během deseti minut. 😀 😀 😀 Já už jim nadávám, že mám normálně revma, co pět minut někdo otevře dokořán lednici a dvě minuty v ní hledá něco k jídlu. 😝 😝 😝