Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. júl 2012

@dm1 v mene vsetkych postupovchtivych srdecne dakujem🙂

bambula1307
17. júl 2012

@dm1 ja nikdy neviem tie ocka take pekne namalovat ☹

dm1
17. júl 2012

@vlada111 inak aj v t-fornaxe maju uz pomarancovy smartflex som ho terza kupila a je dobry. len mne je to asi skoda take potahy ja na torte nezjem aj tak ziadny 😝

dm1
17. júl 2012

@bambula1307 ani ja nic si z toho nerob 😝. keby len ocka ja to proste neviem tie ksichty preto robim take infantilne detske ksichty 😀 . ja stale verim ze na stretku ma to pristelka nauci 😵

vlada111
17. júl 2012

@dm1 Dani ani ja to nejem, len sa mi nechce robiť s MMF. Ale čo robím rodine a známym, jedia to a pomaranč im chutí. Ale kúpila som si ho teraz v šikovnej mame, majú ho za 38 EUR. Ale ďakujem za tip. Teraz som bola v ZA, tak som kupovala tam, no keď si predstavím tú pani v T-fornaxe, prejde ma chuť ísť tam nakupovať 😀

dm1
17. júl 2012

@vlada111 no veru nasa mila tetusa 😀. ale u nas maju tusim aj tak drahsie hmoty ako inde

karmenta
17. júl 2012

Potřebuji nějaký krém na dort, nejlépe čokoládový, který se nedělá z vajec (já jsem jako malá měla z takového krému salmonelu a tak od té doby se u nás nic takového nedělá), máme osvědčený recept na krém, který má ale do druhého dne tuhnout, nač nemám čas, potřebuji ho ted ušlehat, večer nazdobit a hned ráno "sežrat". Díky za tipy. Ps. nemůžu už jít pro suroviny, mám doma 1xsmetana na šlehání 250ml a haldu másla, kakao i čokoládu na vaření, čokoládový puding. Takže, prosím, něco z toho vykouzlete. 😉

aduskatt
17. júl 2012

ach jo..teraz som sa dostala k ranajkAm🙂 ale za to podlozky a vsetko mozne v obyvacke mi uz kvitne🙂)uz len ruze dve a namalovAt to vsetko🙂)....

aduskatt
17. júl 2012

@dm1 co je tam za tetu? celkom ste ma zaujali 🙂

mailli
17. júl 2012

@karmenta já dělám krém z bílé čokolády, ale z tmavé by mohl jít taky... rozpustím 100g cukru na karamel, zaliju smetanou a nechám v tom ten karamel rozpustit. potom do toho dám rozpustit tabulku čokolády. nechám vychladnout a pak po částech zašlehám do 1 a půl másla... tenhle krém je dobrý, na to, že máslové krémy zrovna nemusím 😀

karmenta
17. júl 2012

@mailli děkuji, a bude jedna ta smetana na šlehání stačit? A rozpustit na karamel znamená že to mám nechat zhnědnout?

bambula1307
17. júl 2012

@dm1 mne sa celkom pacia tvoje postavicky co som videla. Take ako pristelka asi neurobime ziadna,ale ona vam to iste ukaze na stretku 😉 ..tak to pekne nafotte aj pre nas 😉 dakovala

@karmenta ze rano sezrat 😀 .
Ja robim aj pudingovo maslovy a je fajn.
250ml. mlieka 1 puding..alebo 4dkg zlateho klasu. !0 dkg kr cukru..,,uvarit puding a do vlazneho zaslaht 1 maslo..heru..co davas a mas. Kakao alebo rozpustenu cokoladu pridat nakoniec. Ja davam aj 1PL rumu nakoniec..
Ak chces parizsku slahacku, tak zvar 1slahacku a 1 cokoladu..nechaj aspon 8hod v chalde..a potom uslahaj a pln.No na jednu tortu davam z 2slahaciek a dvoch cokolad.

mailli
17. júl 2012

@karmenta jo jo, nechat cukr zhnědnout a hned zalít jednou smetanou 😉

dm1
17. júl 2012

@karmenta dat varit slahacku + 200g cukru na najslabsie a pridat tam cca. 150g cokolady na varenie /ja davam 52%-tnu z lidla/. stale miesat nech sa coko riadne roztopi. Ked sa zacne varit vypnut ja supnem este lyzicu kakaa zamiesam a necham vychladnut. sup do ladnicky nech to trosicku ztuhne a potom vyslahat maslo a pridavat zmes. co sa tyka masla zalezi ako moc maslove to chces kludne moze byt 250-500g masla

daducha
17. júl 2012

Ahojte babulky, chcem Vam vsetkym podakovat za krasne komentariky a likes ,kludne ukladajte ak sa Vam nieco paci,mna sa pytat nemusite 😀 .

A teraz mam problem, z coho robite fotak na vrch torty ? Kamoska chce canon a ja dumam ze cisto z hmoty ble 😝 ,tak neviem ci burizony,alebo z korpusov a dotvarovat puncovinou ?Ako by ste to robili ? Dakujeeeem moc 😵

sisix
17. júl 2012

@karmenta ahoj, mas nutelu? Udelej z ni, tento krem ja miluju. A je hned hotovej.

huxy
17. júl 2012

maminky,ktoré pracujete so smartflexom,potrebujem informáciu.objednala som si 1,4 kg balenie smartflexu.chystám sa robiť 2 tortičky,jedna klasická okrúhla s priemerom 24 cm, a druhá bude barbie /v bábovkovej forme/.bude mi toto balenie na to stačiť?

dm1
17. júl 2012

@aduskatt nooo to je taka teta ktora tam robi dlho odkedy peciem si ju pamatam a ta ked ti ma poradit tak ti malokedy dobre poradi a este sa za tu dobu akosi nestihla naucit blokovat takze mna bezne blokuje na viackrat, zabuda mi zlavu nahodit.... rekord bol ked ma blokovala na 4x!

dm1
17. júl 2012

@huxy malo by ti to stacit. ja mam radsej ked rozvalkam hmoty viac lepsie sa mi potahuje. horsie bude ak tu okruhlu budes mat takej farby ktoru uz na barbi nebudes moc pouzit 😝

mariann2
17. júl 2012

kočky, nemáte niektorá tú nerezovú misku z ikei na obrázku?

aduskatt
17. júl 2012

@dm1 hehe🙂))dobraaaaaaaa teta🙂) takze staly inventar v obchode

karmenta
17. júl 2012

@sisix pravou ne, jen čokol. krém z tesca

aduskatt
17. júl 2012

@huxy ja na 24ku pouzivam cca 550 g hmoty na potiahnutie🙂 takze asi ano

huxy
17. júl 2012

@dm1 ďakujem.no okrúhlu spravím asi klasicky bielu a barbie ružovú,a poprípade nejaký kúsok ešte dofarbím inými farbami /na kvietky a nápis/.tak snáď to bude ok.díky 🙂

huxy
17. júl 2012

@aduskatt ďakujem

aduskatt
17. júl 2012

@huxy rado sa stalo

mates22
17. júl 2012

@huxy jo, mělo by to vystačit, ty dorty jsou menší (teda pokud to bude klasická menší bábovka), otázka je, jaké ještě z toho budeš dělat ozdůbky, moc matroše už na ně asi nezbyde..........

mariann2
17. júl 2012

@dm1 to sú ale maličké misky, ja som myslela tú, čo v nej pečiete lopty, húsenice....

dm1
17. júl 2012

@mariann2 to je cela seria pod tym nazvom tu su tie vacsie da sa vybrat rozmer http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/3008...