Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nadulici
13. jún 2010

anibas, waw....je nadherna....ako si prosim ta mohla tak perfektne poukladat tie kusky k sebe?.....ti to vychadzalo?...nechapem, je kraaaaaaaaaaaaaaasna.....

anibas
13. jún 2010

dievčatá dakujééém - tie kocky navrchu vychádzajú dobre, až dole ku koncu sú trošku vidieť nerovnosti, ale poťah sa dá aj natiahnuť a zamaskovať s trávou 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

henikav
13. jún 2010

babulky, smejte sa, ze holubnik 😀 😀 😀

henikav
13. jún 2010

on stoji na stopke, takej bezovej, len som to podlozila cukrikami, kym to stvrdne, aby sa mi to zas nejako nezdeformovalo
a podla mna to vyzera skor ako vceli ul 😀 😀

anibas
13. jún 2010

@henikav zaujímavé 🙂 a nevyzerá to ako úľ - vlastne ani neviem ako vyzerá holubník a podstatné sú holuby a tie sa vydarili 😵 😵 😵 😵 😵 😵

benjik
13. jún 2010

@henikav souhlasím,vypadá to moc dobře,holuby se povedly

henikav
13. jún 2010

😀 😀 baby, vy ste zlate, keby som tam dala hrcu hmoty, aj tu by ste mi pochvalili, aspon ze ma peknu farbu 😀
No co uz lepsie som to nevedela spravit, snad bude spokojna a ak nie, tak si moze spravit lepsie sama
Fakt ste zlate, vzdy viete potesit. No nic, idem ja biflovat, lebo vyletim zo skusky 😀 😀 😀

benjik
13. jún 2010

heni,ale my říkáme jen pravdu. Na to jaké si z toho měla obavy,to dopadlo vážně skvěle. Z čeho Tě čeká zkouška?

dm1
13. jún 2010

anibas nemam slov ta futbalka je uzasna 😵 😵 😵

alex21
13. jún 2010

anibas futbalka je nadherna. Ja na take nejak nemam odvahu 😅
heni holuby su tiez pekne. 😉 aj kitty je krasna. 😉
@alionuska tvoje torty ako vzdy prenadherne. Biblia je strasne krasna ako skutocna. Chcem sa ta spytat na toho kapra. Potah si si spravila biely a potom si farbila alebo aj potah mal nejaku zakladnu farbu. Ake farby si pouzila. Mozes mi prosim napisat aj poradie farieb ako si ich tam davala. A pouzila si stetec alebo nieco ine.
Ja mam kuchynsku vahu do 12 cca 13 kg, takze s vazenim nemam problem. Vacsiu tortu som etste nerobila. A co sa tyka zaokruhlovania tak dnes som nad tym rozmyslala. Dala som tortu na vahu a mala 4,4 kg. Pytam sa muza ci mama povedat 4,5 aby vyslo 45 € zaokruhlene a hovori mi, ze nie ze pytaj 44 baba aj tak da 45. Tak som pytala 44 a doslala som presne 44. Takze ani ja sa velmi nestretavam s tym, ze by ludia pridali viac. Druhu jednotku co som teraz robila mala 8,8 kg, co je momentalne moja najvačsia torta, ale vypytala som 85€ lebo pani co si to objednavala sice vravela, ze co najvacsiu ale urcite necakala, ze bude az taka tazka. Pritom som si rozmerala plechy a dala som jej presne rozmery aku viem spravit a vybrala si vacsiu. Ked som jej potom povedala cenu tak s nou trochu cuklo ale nakoniec zaplatila v pohode.
Pridam vam este fotky a idem haji lebo posledne noci som toho vela nenaspala.

henikav
13. jún 2010

benjik, rocnikovy projekt, podnikavost, makroekonomia, anglictina a socialne kompetence a ostatni este maju druhy jazyk, ja uz ho mam chvalabohu predcasne urobeny, ale aj tak nestiham, je toho vela, takze uz po holubniku tak skoro pecenie nebude, aj keby teraz prilezitost aj bola, budem mat narodky a manzel tiez, ale nestiham

henikav
13. jún 2010

alex, nadherne su tie tvoje torticky 😉

dm1
13. jún 2010

alex krasne torty!

to ja som mala tiez dobru skusenost. s mojou prvou na objednavku som najskor povedala ze cena bude 30-35 eur a ked som ju dokoncila mala tak 3 kg tak som si vypytala 30 EUR aj to mi prislo moc ked za taku cenu dava aj ali a dali mi az 35 EUR!

lenka.pav
13. jún 2010

ahojte, futbalka dokoncena, nie celkom tak ako by som si priala, ale hlavne, ze sa podoba - si myslim 😅
alex, nadherne torty.
heni, podla mna sa to na holuby podoba 😀

henikav
13. jún 2010

lenka, fakt je velmi pekna, jedna krajsia ako druha, baby, strasne ste sikovne

benjik
14. jún 2010

heni, no máš toho hodně,tak držíme pěsti,ať ti to dobře dopadne Makroekonomii jsem měla taky ,ale na střední,ale díky naší profesorce,znám akorát děj všech seriálů,co v té době byly v tv.
lenka krásný míč. Koukám,že se s nimi roztrhl pytel. Má to něco společného s mistrovstvím?

anibas
14. jún 2010

@alex21 torky krááásne - slniečko si ako maľovala - fixou ?

@lenka.pav veľmi veľmi vydarená lopta 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ešte raz sa pýtam - ako robíš čiernu farbu ?
@henikav ty máš ale hlavu 😨 😨 😨 😨 😨 😨 jóóó j toľko učenia - ja nastupujem v septembri a už mám zimnicu 😝 😝 😝

alionuska
14. jún 2010

@henikav tak to mas pravdu...tam u vas na tringelt asi nikto necaka,ked su tak naucení.... 😀 ..Moj Martin jazdil do Belgicka a stale mi hovori,ze keby som bola tam,tak uz som asi milionarka..lebo ze tam to nikto nerobi,take krasne torty a ze jeden zakusok tam stoji sto korun...som mu verit neccela,ale ako pocuvam teba,tak asi to tak je! 😀 😀 😀

alionuska
14. jún 2010

@henikav a ten holubnik neni az taky zly...to si ako umiestnila,ze ti stal tak hore...cim to mas podlozene????? 😕 😕
@alex21 kapor bol z puncoviny,aby bol taky 3D,zaobleny a potom som ho potiala zelenkavou potaovkou... a naznacila supinky,potom farbila gelovkamui..najskor taka tmava zelena-moss green,potom neda,plutvy trochu s cervenou,prstom do stratena som rozotrela a potom este belobou som sem tam presla a este aj ciernu som dala...take skvrnky... ved podla fantazie..na to nie je navod,to musis vidiet,ako sa ti to risuje 😀 😀
A tie tvpoje torty museli byt ozaj velke...ze 8kil..ty brdo!! 😕 A ak ma torty 3,85 kludne si vypytaj 40eur...to su v podstate take drobne...ved na to prides casom sama.... ze ci ta torta je tolko hodna alebo nie.Ale myslim,ze kazda torta je nieco hodna!! 😀 😀
@lenka.pav ako krajsie sa da urobit este lopta??Ved je dokonalaaaaaaaaaaaaa 😉 😉

zdenallicka
14. jún 2010

Holky, moc hezke dortiky jste napekly... 😵 Omlouvam se, ze nechvalim jmenovite, ale jsem po dvou "12", taky mam ATB (zanet prudusek) a v noci jsem spala 4 hodiny, pac nas pejsek se boji bourky... 😝 Jsem jako prastena palici po hlave... 🙄

Jinak - me na pristi utery ceka ovecka Shaun a na patek pak Kitty - pecu ji kamaradce pro dcerku k narozeninam a kamaradka se dalsi den vdava, takze bych ji rada neco upekla jako svatebni dar, jenom nevim co a nechci, aby to bylo moc velke... Ona dort prave vubec nechtela, je to tajna svatba... V ten den ma 30.narozeniny, takze vsechny pozvala k nim na zahradu na oslavu a hoste budou velmi prekvapeni, az se zjevi oslavenkyne ve svatebnich satech...😀

Poradte mi, co ji mam upect, prosim!!!

Ali - dort se zelenymi ruzemi je nadherny..🙂

anibas
14. jún 2010

@alex21 teraz som dočítala - tak mne tu na východe by 85 € nedal nikto za tortu - aj keby bola zlatá 😅 😅 😨 😨

anibas
14. jún 2010

@zdenallicka rýchle uzdravenie 😵 😵 😵 😉

zdenallicka
14. jún 2010

Anibas, dekuju, jsi zlata...🙂

hejdita
14. jún 2010

ahojte
prosim vas nemate tip ako urobit tortu pre diabetikov???? a ako to ozdobyt???? 😕 mam zakazku na buduci tyzden len nejaku mini chcu .....ze aby si babicka mohla zakusnut do dortu 🙂 .....

a prosim vas aky krem odlahceny sa da pouzit alebo nadstavovany ak nejaky taky existuje aby som nemala vsetky maslove....viem ze su tie rozne parizske zo slahackou.....ale ako dlho to vydrzi byt dobre???? lebo niekedy clovek tortu nezpapa za vykend.....

dakujem 😵

zdenallicka
14. jún 2010

Hejdi, ja jsem delala tyhle dva:

1) Uslehala jsem si dve rostlinne slehacky po 250ml, pak do toho pridala trosku zakysane smetany (asi 100g) a smichala s zelatinovym ztuzovacem od Dr. Oetkera. Pridala jsem kousek nastrouhane cokolady a osladila minimalne (ta slehacka je trosku sladka a cokolada taky udelala sve)..
COkolada by mohla byt DIA a nesladila bych asi vubec.

2) uvarila jsem si pudink z jednoho pudinkoveho prasku, 4 lzic cukru 'das umele sladidlo treba a 400ml mleka a nechala vychladit (nahoru davam folii, aby se neudelal skraloup), pak jsem ho vyslehala s 250g tvarohu z vanicky a k tomu pridala 300ml slehacky (uslehane samozrejme ) a zelatinovy ztuzovac.. Pridala jsem trochu rumu a dal uz nesladila. Oni si prali min sladky krem.

Oboji bylo moc dobre...🙂

A kdo poradi mne ohledne svatebniho dortiku???? Nevim ani, do jake barvy bude svatba, pac nevesta to nechava na zenichovi (kytka)...

zdenallicka
14. jún 2010

Hejdi, neco jsem ti nasla - v jinych receptech (v komentarich) tuhle pani moc chvali a chvali i jeji korpus se Sorbitem, tak koukni, jestli by ti to vyhovovalo...🙂

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=30858&use...

anibas
14. jún 2010

@zdenallicka mne sa veľmi páči táto torta 😵 😵 - možno ju raz niekomu urobím - ak bude objednávka 😉 😀

zdenallicka
14. jún 2010

Anibas, ta je krasna... 😵 Jenze ja nechci nic velkeho..☹ MOzna bych to mohla "osidit" a udelat jen dve patra...🙂 Diky za inspiraci..🙂

hejdita
14. jún 2010

@zdenallicka dekuju ti to se mne libi tak si to ukladam a rikam jo ze upecu skusim to uvidim,,,,

🙂

anibas
14. jún 2010

@zdenallicka - určite možeš len 2 poschodia - to je taká uni torta 😉