Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

kika1111
19. júl 2012

ktorá šikovnica z NR upečie nášmu krpcovi tortu na krst??

anibas
19. júl 2012

@simasa všetko sa uvidí na mieste činu - ako to bude časovo vychádzať

afra
19. júl 2012

@aduskatt to hadam aj hej, pozriem nejake na nete 🙂

lussy23
19. júl 2012

@risolino krásna @aduskatt krásnučká je @mamina1978 krásnučká @dajna11 vyzerá chutne @livia76 krásnučká @symoona krásny dráčik @huxy krásnučké @adrika202 - krásna @ajka82 krásnučká @adrika202 krásnučká je @janula.h krásnučká je muchotrávka @jakelina krásne muffinky @rapunzel1 krásnučká

aduskatt
19. júl 2012

@afra tak potom to treba nejaku potahovku, pod nu krem z masla, cukru a odrezkov🙂 stetec na nalepenie ozdob, vodu, ktorou ich budes lepit, nieco s pevnym hladkym rovnym povrchom, cim vyhladis potah, trochu trpezlivosti a fantaziu🙂) a farby, ktorymi potahovku ofarbis🙂

afra
19. júl 2012

@aduskatt a kde vsetky tieto veci najdem? 🙂

huxy
19. júl 2012

@afra ja som si teraz objednavala nejake veci zo stranky pecenieskamkou,ale myslim ze pravacokolada ma tiez dobre veci.inak aj ja som len zaciatocnik v peceni toriet 🙂

afra
19. júl 2012

@huxy idem pozriet 🙂 Ja sa toho pecenia bojim ako cert svvatenej vody... ak to bude hroza, tak ma to bude strasne hnevat

dadka212
19. júl 2012

@afra pecenieskamkou je drahšia ako niektoré iné stránky....skús sikovnamama.sk , tortomania.sk

aduskatt
19. júl 2012

@afra hmotu a farby v eshope, formicky mozes pouzit aj z vianocneho peciva, na vyhladenie marcipanu trebars vicko zo zavaraninovej flase, ak nechces vypekat stale, tak zehlicku nemusis kupovat.......stetec takisto uplne normalny, obycajny🙂

huxy
19. júl 2012

@afra neboj,zvladnes to.len si ver,bud trpezliva a snad sa ti nieco pekne podari 🙂

katulkaaaaaa
19. júl 2012

ahojte baby moje prve dve este ma ich caka 6...akosi sa mi to tu nakopilo 😀
vevericka z doby ladovej a prva taka ze naozaj decka🙂)

mariann2
19. júl 2012

ahojte, moja prvá tohtotýždňová, pre chlapa, o ktorom som nič nevedela, ešte ma ich čaká koopu, a na zajtra mám objednávku na tortu pre mojich kolegov sú to dve ženy - sestričky a chlap primár, majú chatu, kde oslavujú spoločné narodky a ja im mám vytvoriť trefnú tortu , juuuj, neznášam takéto torty a navyše ju objednávali tento týždeň v utorok a zajtra o 12. si po ňu prídu... taaaak babo raď 😝 😝 😝 😝 😝

aduskatt
19. júl 2012

puncova, 2,5 kg.torta je perletova, len sa mi to nedalo odfotit mobilom ☹ a idem makat dalej, este musim do vecera spachat dve 🙂

jakelina
19. júl 2012

@mariann2 tak něco s lékařskou tematikou, injekční stříkačka, léky, stetoskop a tak ať nemusíš dělat postavičky.

dada2007
19. júl 2012

micky moje, lúúúčim sa .........smer Praha 😵 😵 😵 😵

@simasa keby niečo ohladom stretka, ty náš kapitán, tak ako som napísala so všetkým súhlasím...ja predvádzať nebudem-iba očumovať donemoty 😎 😎 😎 .........a tiež si myslím, že by sa to predvádzanie mohlo prestriedať......lebo potom z toho budeme mať 😝 .....nič........ 😀 😀

tak nazdáááááááááár

aduskatt
19. júl 2012

@dada2007 Paaaaaaaaa a stastnu cestu

afra
19. júl 2012

@aduskatt
@dadka212 a ake farby kupit? a treba kupit aj potahovaciu hmotu? ci to si spravim sama?

sisix
19. júl 2012

@dada2007 takze prijdes na kafe a dortu???? 😉

aduskatt
19. júl 2012

@afra potahovku mozes skusit aj doma, ale je to pracne, recept je na prvej strane v tejto teme................farby hnedu kakaom, bielu nemusis, takze ruzova ti ostava....tiez v eshope mozes kupit....kazda pouzivame inu.........mozes bud praskovu, alebo gelovu........alebo zafarbit stavou z cviklovehokompotu🙂

peroli
19. júl 2012

POMOOOOOC ☹ dala jsem na dortík čokotransfer a ta mrcha vzor na té čokoládě nezůstává ☹ co s tím??? vyfénovat? 😕

pralinka25
19. júl 2012

dievcata co davate do torty s parizskym kremom? myslim s cim ho kombinujete. davate aj ovocie napriklad banany? dzem sa tam asi nehodi. ze? a cesto aj niecim pokvapkate aby bolo stavnatejsie ci tiez nie? nejako sa mi k tomu kremu nic nehodi snad len tie banany 😕

huxy
19. júl 2012

@katulkaaaaaa nádherné

aduskatt
19. júl 2012

@pralinka25 ja davam banany🙂 ak teda vobec nieco davam...a pokvapkam rozvarom z vody, cukru a sirupu z ciernych ribezli🙂

dadka212
19. júl 2012

@pralinka25 ja buď banány, niekto chce aj višňe, maliny....často dávam višňový džem s trochou rumu, alebo čučoriedkový

aduskatt
19. júl 2012

a dalsia...orechovy korpus a orechovokaovorumovy krem🙂 2,5 kg....pouzity Stencils

pralinka25
19. júl 2012

@aduskatt @dadka212 dakujem dievcata. a robite falosny ci klasika? neroztecie sa ten klasicky pod tymi korpusmi. nejako sa bojim ze ta slahacka hlavne dole tu vahu neunesie ze neni taka pevna? davate aj stuzovac?

peroli
19. júl 2012

@dadka212 ty bys nevěděla co s tím čokotransferem? 😢

larah
19. júl 2012

@janula.h pekná muchotrávka,možem si uložit? 🙂

aduskatt
19. júl 2012

@pralinka25 ja robim pravu parizsku slahacku, davam aj stuzovac a ked sa mi zda malo, prisypem trosku Creme Ole cokoladovy.chut to nezmeni a je to pevnejsie...mne udrzal este poschodie nad sebou