Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

xxx.klarka
19. júl 2012

ahoj,

jdu se zase pro radu. Kamarádka chce pro tatínka tento dort - http://dorty.artmama.cz/node/47835 , poradíte mi někdo jak udělat tu štětku - ty štětinky? Zkoušela jsem to přes česnekovač, ale je to na prd, jsou moc úzké.

jakelina
19. júl 2012

@lamps do šlehačky jogurt a ztužovač???

pristela
19. júl 2012

@lucka_o jasne, ja vystuzujem kazdu poschodacku , uz len pre moju istotu , davam podlozky a slamky 😉

lamps
19. júl 2012

@jakelina šľahačka so stužovačom, jogurt a mascaropne 😅 ani neviem, kto ju sem dával, ale je super 😅

lifinka
19. júl 2012

@aduskatt velký Meder penzion Betty, byla jsem překvapená, že jsou všude Maďaři, i penzion jim patřil🙂 byla jsem ráda, že to Maty ten mladší pěkně snesl🙂 bylo tam fajn.

jakelina
19. júl 2012

@xxx.klarka já nevím jak je to udělané, ale asi bych udělala takový malý tvar jako puk, nahoru udělala kuličky a z boku přilepila válečky. Nic jiného mě nenapadá.

pristela
19. júl 2012

@dm1 Dani suprove tie inspiracie si ted hodila 😵 😵 😵 😵 a tie torticky od p. Čapkovej 😨 😨 wow, kto to je, kde to je ? suprove ich ma tie kvietky su uzasne take buclate, sa mi to strasne paci, len to musi byt potahovky a teda aj vaha, ale nech aj tak bombovéééé, a aj ta Kittyna nema chybu 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
19. júl 2012

@lifinka my jsme byli ve Velký Meder, jestli je to ono a bylo tam dobře. Jenom jsme byli v dobu, kdy tam bylo strašně moc důchodců a málo dětí.

jakelina
19. júl 2012

@pristela ona má krásné dorty, já ji obdivuju na Dortománii. 😉

lamps
19. júl 2012

@xxx.klarka napadlo ma presne to isté, čo @jakelinu 😅

lifinka
19. júl 2012

@jakelina letos jste tam byli? nebo v minulosti? Tak důchodci byli, ale i tak to šlo, dětí kopa, animák byl super, ivošek se vydováděl a hned na pokoji padl za vlast 😅 😝

jakelina
19. júl 2012

@lifinka už dřív, někdy v květnu, byli jsme tam už dvakrát a bylo to tam hezké, bydleli jsme kousek od toho areálu v soukromí.

lifinka
19. júl 2012

@jakelina tak to jo, my byli prvně.-)

dm1
19. júl 2012

@pristela ona ma uzasne torty nadhernu pracu so stencils tu ma foto http://dasacapkova.rajce.idnes.cz/

janula.h
19. júl 2012

@larah jeeeeeeeeeeeej jasnéééééééé 🙂

jupiiiiiiiii konečne si ľudia ukladajú aj moje torty 😵 😵 😵 😵 😵

janula.h
19. júl 2012

@jakelina ja nedávam stužovač ale používam HOLE šľahačku a tá je po vyšľahaní ako betón 😉

jakelina
19. júl 2012

@janula.h aha, to neznám to je rostlinná???

mates22
19. júl 2012

@dm1 tak mi právě spadla čelist, když jsem klikla na odkaz.......... 🙂

pristela
19. júl 2012

@dm1 kukam , sánka dole , hodne ukladam 😅 fakt majster , nadhernu robotu ma, hladucku a do detailov, ze som ju ja na nete neobjavila? 😕 😕 😕 jedine co sa mi nepaci ma tam miestami taku skaredu zelenu 😅 ale inak wow, no este ze si to sem dala, dik za link 😵 😵 😵

maya30
19. júl 2012

ahojte, dakujem zienky za rady a pridavam moju motorkovu ohňovu 😀

mizulienka
19. júl 2012

@lamps torta je prenadherna, ako vsetky tvoje 😉
mas aj prosim presny pomer na tu jogurtovu plnku? dakujem

inac Dasu Capkovu sledujem uz davno, ona ma neskutocne torty, @dm1 Dani myslis, ze ona sa uz naplno venuje tortam? ci len popri praci?

sisix
19. júl 2012

@peroli tak to ti neporadim me drzel. A davas to na povolenou cokoladu?

jakelina
19. júl 2012

@janula.h já moc rostlinnou nemám ráda, já to dělám z živočišné a je mňam. 😉

jakelina
19. júl 2012

@maya30 krásná je

lamps
19. júl 2012

@maya30 bombastická torta, motorka nemá chybu 😅 😅 😅
@mizulienka no mám ju odtiaľto z MK len neviem, kto ju sem dával 😅 - 1 mascarpone, 2 biele jogurty, 2 šľahačky, 2 stužovače, 2 vanil. cukor, pr. cukor podľa chuti. Vyšľahať šľahačky so stužovačmi, zvlášť vymiešať mascaropne, jogurty a vanil. cukry. Nakoniec vymiešať všetko dopkopy 😅 A veľmi ďakujem za pochvalu

mates22
19. júl 2012

@maya30 suprová, taková prostě přesně motorkářská

janula.h
19. júl 2012

@maya30 perfektná tú motorku si ako robila?

maya30
19. júl 2012

@jakelina
@lamps
@mates22
@janula.h juj dakujem, taka som nervozna ci sa bude pacit, tak ste ma potesili...
@janula.h nasla som si na nete fotku co sa mi zdala najjednoduchsia a podla fotky som robila 🙂

janula.h
19. júl 2012

@maya30 a si dala nejaký drôt tam ?