Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. júl 2012

@janula.h objednavala som z ceskeho mimibazaru od jednej kocky aj baby od nej objednavali

janula.h
20. júl 2012

@dm1 lukopren 🙂

dm1
20. júl 2012

@dadka212 mne sa tu povaluje vela veci co som nutne potrebovala a nikdy nepouzila 😝. normalne rozmyslam ze to popredam a kupim si ozaj ked budem potrebovat na nejaku konkretnu torticku 😝

dm1
20. júl 2012

@janula.h jaaaj ten som nekupovala ale dostala od nasho dodavatela materialu v praci len stale nebol cas to vyskusat 🤐

dadka212
20. júl 2012

@dm1 ja kopu vecí objednávam len preto, že sa to možno zíde 😅 a niektoré som ešte nikdy nepoužila a ani neviem na čo by som to použila 😅

dm1
20. júl 2012

@dadka212 no ved prave.... ja mam tak tu pre mna debilnu plastovu formu na celshapes ornamenty a uz som sa pokusala ich tolkokrat spravit a nehrozi a teraz co som z ciech objednala silikonku s takym istym jednym vzorom odtial ze z toho to pojde nejde mi to ani s tym 😝. zoberiem na stretko nech mi k tomu niekto navod vypracuje 😀 . Tiez mam 2 silikonove cipky take mensie a nebola prilezitost ich pouzit, tiez vypichovac na hortenziu ale ten je cinansky to neva, tu podlozku otlacaciu, nejake lišty, patchworky.... teraz aj silikonky na kvety... no ked to zratam tak aj za takych 100 eur hadam ani nepouzivam 🤐

dadka212
20. júl 2012

@dm1 ja som tiež hortenziu ešte nepoužila 😀 vôbec to neviem som sa aj pokúšala....no za tolko penazí nemám čo nepoužívam ale zas zaberá mi to miesto 😝 hlavne ráfik som objednala najväčší štvorec ten sa mi ani do trúby nezmestí 😀 ja robím väčšinou detské torty, takže krajky a iné som nikdy neriešila aj som už mala v košíku sugarveil ale tak načo mi to bude, našťastie ma to trklo včas 😀

dm1
20. júl 2012

@dadka212 no ved aj ja robim najcastejsie detske torty ale zase milujem robit kvety a krajky ma fascinuju preto to proste musim mat 😀. ale tie silikonky na kvety nemam dlho to je isto dobra kupa a vyuzijem len sa to musim s tym naucit 😝. vsetko su to drahsie veci jedna za 10 eur tak sa to nazbiera... a patchworky vacsinou vyuzivam aj tak len 2 sady....

inak ja som minule kukala ze mam doma asi 5 cokotransferov a akosi neni cas ich pouzit 😝

dadka212
20. júl 2012

@dm1 no možno ak sa naučím na stretku konečne poriadne drôtikovať, tak si kúpim aj ja krajky aby som sa potešila nejakou krásnou tortou s kytičkou a krajkou 😀 ja mám na orchideu vykrajovačku síce som nejaké 2-3 z toho spravila na drôtiku ale neviem mohli byť aj lepšie a vraj má byť silikonova, šak ale ona je celá tvrdá ako keby keramická 😝

dm1
20. júl 2012

@dadka212 tak to mas tu co ja taku modru ona je aj velmi krehka mne minule padla na linku a kusok mi odletel 😝

dadka212
20. júl 2012

@dm1 no ano tuším som sa teba pýtala akú máš a ja som ju potom kúpila z t-fornaxu....no je to také čudné bolo písané že silikonova, tak že bude ohybná troška a ona je úplne tvrdá 😝

dm1
20. júl 2012

@dadka212 ale ona neni zla mne sa s nou dobre robi len treba davat pozor aby nepadla na nieco tvrde

dadka212
20. júl 2012

@dm1 ja kým som odtial vybrala lupeň som prišla o pár rokov života 😀 potom som to nasolamylovala a bolo to ok....len ja to aj tak asi zle dávam na drôtiky preto sa teším na stretko, že mi to niekto ukáže 😀

mates22
20. júl 2012

@sisix a já si teď koupila na zkoušku marcipán a nejde mi z něj tvarovat a není vůbec tvárnej, ale tak na potahování to spotřebuju, ovšem zklamala sem se. Já nevím, že si nedám pokoj a furt experimentuju.

daducha
20. júl 2012

baby POMOOOOOOOC, 1x sa mi zgrcol parizak, co s tym? Opät zohriat a nechat vychladit? Ja truba som tam svihla Smetafix, sa mi to zdalo na zaciatku riedke a tak mi treba. ☹ .
Inak mam svoj tyzden : najprv si rozrezem palec tak ze krv strieka,osolim davku parizaku a teraz toto 😀 .No ked sa dari 😠 😠 .kujeeeem

peroli
20. júl 2012

Moc se nepovedla protože na ní bylo málo času a byla dělaná ve spěchu a na tajňačku a se dvěma malými dětmi ale chuťově byla vážně neskutečně výýýborná!!!! 😵 😵
a co hlavně... byla dělaná z lásky ke 4.výročí svatby a manželovi fakt moc chutnalo 😵 😵 😵
red velvet, pribiňáčkový krém, maliny, ovoce a pokus o čokotransfer (nebýt jeho tak by byla asi úplně dokonalá!!!) ale aspoň už trošinku vím jak na něj kdyžtak příště.. (tímto děkuju všem za radu a pomoc.. :o) )

mia1111
20. júl 2012

@daducha - mne pomohlo parížak nahriať nad parou, miešala som ho a postupne sa hmota krásne vyhladila, nechala som ho vychladiť a znova vyšľahala, potom už bol OK. Ale nedávala som smetafix. Skús, možno to pomôže 😉

miciatko
20. júl 2012

@daducha skus tam pridat trochu oleja a slahaj na najvyssom stupni, ja ked sa mi zgrcolfalosny parizak ked som tam dala maslo tak som takto vymiesala,ale ty asi robis pravy ze, no aspon skus na troche

miciatko
20. júl 2012

@peroli mnaaaaaaaaaaaaaam

miciatko
20. júl 2012

@dadka212 ked budete objednavat tak aj na mna mysli ja si tiez objednam

eliska22
20. júl 2012

@dadka212 krásna barbina 😵 😵 😵 , a vždy máš takú peknä sýtu ružovú, to namiešavaš, alebo máš kúpenú priamo ružovú?

eliska22
20. júl 2012

@pristela a to sa ti ako podarilo tak natenko vyvaľkať ten smartflex 😕 😕 😕 mne najväčší problém robí to vyvaľkanie, je to tuhé a nejde mi to, tak to je hrubé a miniem veľa hmoty a MMF som si vždy tak natenko vaľkala, takže ostávam pri MMF, som si to chcela ulahnčiť a teda bola som viacej zničená ako keby som si zarobila MMF, ruky ma ešte týždeň boleli z toho 😠

dadka212
20. júl 2012

@eliska22 dík 🙂 ja mám kupenu gelovku rose 😉 a ja smartflex vyvalkám tiež natenučko, akurát keď robím s odtláčacou podložkou valkám na hrubšie, kvôli tomu aby pekne vynikol vzor...

pristela
20. júl 2012

@eliska22 vies ze ja na teba myslelaaa 😀 mne sa zas nechce zarabat mmf , ale pokial som ja toto zafarbila tak by som mala zarobene a hned aj nafarbene mmf rychlejsie 😅 ale zas nemala som ted bordel okolo a o co mi hlavne ide, ze ak mi zostanu zafarbene kusky daju sa odlozit a pouzit aj ovela neskor, co s mmf som niekedy mala problem , dalo sa snou robit aj po case ale uz to nebolo ono a niekedy sa mi rozpadala ☹

eliska22
20. júl 2012

@pristela hej ten bordel je neskutočný, takže tiež hlavne kvôli tomu by som si chcela nájsť nejakú hmotu čo by mi vyhovovala 😉 ale to mi povedz to čím si vaľkala 😀 😀 😀 asi si budem musieť na valček dať závažie 😀 😀 😀

pristela
20. júl 2012

@eliska22 tak si ju skus nahriat v mikrotrtke aby bola mäkkšia , mne to slo v pohode, mam obycajny klasicky dreveny valček 😅 ja som s touto hmotou mala problem odkrojit ju na torte, sa mi to tahalooooo a nechcelo prerezat ☹ to mmf raz reznes a uz jej nieje 😀
ale tiez mi to neslo vybrat z vedierka 😀 som vyrezaval po troskach nožikom 😝

dadka212
20. júl 2012

@eliska22 daj do mikrovlnky....ja dávam stále a potom vyvalkám tenučko ako papier aj sa farbí vtedy fantasticky

eliska22
20. júl 2012

@dadka212 joj a to ste mi dievčatá nemohli napísať skôr, keď som tu minulý týždeň nadávala 😀 😀 😀 že do mikrovlnky??????????????

dadka212
20. júl 2012

@eliska22 šak ja to tu stále vyprávam 😀
@pristela ja ten kýbel otočím dnom hore a nohou teda pätou stúpim na kýblik v strede nie celou váhou aby mi kýbel zostal celý 😀 a šup on vypadne 😀 ked boli také teplá tak sa mi tam nejako rozkysol a nechcel von ale teraz ide v pohode 😀

pristela
20. júl 2012

@dadka212 😀 😀 😀 😀 ja skusala hoci co a nic 😀 😀 😀 ale teraz ked je ho vo vedierku uz menej tak to pojde v pohode, teda myslim 😀