Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
20. júl 2012

@miciatko dakujem 🙂

xxx.klarka
20. júl 2012

Tak tady je můj hokus pokus zase. 😅 Spokojená nejsem, nejsem extra zručná, co se dá dělat, snad udělá alespoň takto radost.

oktarina
20. júl 2012

@mia114 parádní kosatka! prosímtě, čím barvíš tu černou? Já na webu koukala po barvách do marcipánu a nevím, jestli tomu věřit ☹

mia1111
20. júl 2012

@pralinka25 - z lidla, ale nie trvanlinú, ale čerstvú, len tá má 33% (totižto aj trvanlivá aj čerstvá má červeno-bielu krabičku). Čerstvá sa predáva v chlad.boxoch pri jogurtoch, smotanách... 😉 . Ja beriem vždy zozadu a hľadám čo najčerstvejšiu (čiže čo najneskorší dátum spotreby). Rajo oranžová má len 30%.

vlada111
20. júl 2012

@lamps a je dobrá tá plnka, zdá sa ti aká oproti tej z bielou čokoládou?

mates22
20. júl 2012

@sisix díky, asi zůstanu zatím u smartflexu, ted´ mám tak do prosince zásobičku, já zas tak moc těch dortů nemám...ale ukládám si do paměti a případně tě v budoucnu poprosím 🙂

mia114
20. júl 2012

@oktarina dakujem, ciernu sugarflair extra black

lamps
20. júl 2012

@vlada111 áno nám chutila a mne príde taká "lahšia" a menej sladká. Dala som do nej biely jogurt z lidla 😅

lifinka
20. júl 2012

@mates22 já začínala s marcipánem 1:3 ještě mám doma, ale na potah už ho nedávám nebo se mě trhá, takže jsem od března na smartflexu, ale je pravda, že na postavičky ho používám nesesedá jako ostatní hmoty🙂

lifinka
20. júl 2012

@mia114 taky jsem si ji pořídila tu extra černou, tak snad bude už hmota černá a nééé do fialova.... 🙄

mates22
20. júl 2012

Holky myslíte, že se mi hodí k meruňkám takový lehoulince karamelový krém? Mám zbytek salka, tak bych to přidala ke krému, že by to získkalo ten karamelovej nádech 🙂

mates22
20. júl 2012

@lifinka jé, to mě děsí ☹ , já si ho obarvila skoro půl kila na potažení, no naštěstí zelenou, tak případně povyrábím lístečky do zásoby.........

lifinka
20. júl 2012

@mates22 no já měla černou wiltonku a barvila mi do fialova, místo do černé,možná kdybych tam vylila více barvy bude taky čená, ale já stále přidávala a nic...takže se těším na extra černou od sug.

lifinka
20. júl 2012

holky, která děláte i řezy na objednávku, máte nějaký recept na ovocný-želatinový zákusek? kamoška mě poprosila do práce, zda bych jí něco takového neupekla 😕

mates22
20. júl 2012

@lifinka já mám taky wiltonku a barví mi spíš dozelena, mi přijde. Ale tak živočišný uhlí to jistí 🙂. A teď mám nějakou už jakože s alkoholem na malování a ta obarví i hmotu moc dobře 😉

lifinka
20. júl 2012

@mates22 😀 tak to máš fajn a s tím alkoholem je to od jaké firmy?

ajka82
20. júl 2012

tak pre mm kamosa k narodkam a narodil sa mu syn pred 2 dnami 🙂 ...hravali spolu v kluboch a na diskotekach

mates22
20. júl 2012

@lifinka taky sugarflair 🙂

lifinka
20. júl 2012

@ajka82 no já právě mám na další víkend pro DJ a přemýšlím, že bych měla CD udělat bílé a potřít stříbrnou, ty máš CD nebo desku na tom dortu?

vlada111
20. júl 2012

@lamps super, ďakujem. Lebo kamoška chce robiť nejakú s mascarpone pre manžela a od je diabetik, tak tá s bielou čoko nemôže byť.

lamps
20. júl 2012

@vlada111 😅 mne príde táto plnka taká jemnejšia a to mascarpone je tam také nenápadnejšie 😅

vecernicci
20. júl 2012

holčiny, prosííím nemáte někteá uložený postup na lvího krále? Toho malýho a jeho tátu? Mám na zítra dort pro dědu a vnuka a chtějí tak velkýho a malýho lva, tak mě napadlo tohle 😉

ajka82
20. júl 2012

@lifinka platnu 😉 (desku), oni vzdy hravali z gramcov, taki "nonCD" oni boli...kamos este je, mm uz nechodieva, vraj chce byt s nami a v robote uz ma toho aj tak vela...
baby ale mne to este mm kontroloval, ci to ma take tlacitka ake ma mat ... 😀

lussy23
20. júl 2012

@aduskatt nádhern é tortičky a tie kvietky sú krásne, s tou ružovou na kraji @lamps krásne dielka @maya30 krásnučká @monika76 úplne nádherné tortičky @peroli tá je krásna, @mia114 nádherné tortičky @xxx.klarka krásna tortička @ajka82 krásna @mariann2 - krásne tortičky @dadka212 nádherná. Vy ale robievate len tie šaty a bábika je naozajstná, nie?

@katulkaaaaaa krásne tortičky

maya30
20. júl 2012

@lamps aj ja som si ulozila recept 😉 tie jogurty su myslene male tegliky, vsakze ? A jedna davka ti vysla na celu poschodovu tortu alebo si robila dvojitu davku ?

sisix
20. júl 2012

@mates22 tak ted delam spongeboba a jde to dobre s marcipanem.

levandulka3
20. júl 2012

Tento týždeň dve torty: po čase konečne pre dievčatko Hello Kitty (ružový korpus + pribináčik + ovocie) - 3 kg a tá druhá Včielka Maja, len sranda bola, že bola pre 24 ročnú mladú pani, ktorá miluje pozerať rozprávky (bledý korpus + pribináčik + ovocie)
- 3 kg

mizulienka
20. júl 2012

@levandulka3 perfektne obidve 😉

mizulienka
20. júl 2012

@ajka82 krasne, ty mas stale take originalne napady 😉

lamps
20. júl 2012

@maya30 ja som robila len polovičnú dávka, vrchné poschodie torty malo priemer len 18 cm a táto plnka bola len v ňom. V spodonom poschodí bola kávová plnka 😅