Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
26. júl 2012

@ajka82 ja som 1x použila živé, a niekde som videle umelú trávu 😉 😉

aduskatt
26. júl 2012

Puncova, 2,5 kg

ajka82
26. júl 2012

@anibas dakujem... tak asi porozmyslam, ci to nezmenim 😅 ja uz rozmyslam nad svadobnymi na september 🤐

pipka
26. júl 2012

dnešná rýchlovka pre moju Hanku k meninkám 😵

nakoniec som tie nožičky poriešila ženilkovým drôtom 😀 kto by sa papral s obalovanim drotu hmotou 😅 😅 😀

anibas
26. júl 2012

@ajka82 ja tiež rozmýšľam - ale ešte som len pri podnosoch 😀 😀

simasa
26. júl 2012

@pipka Je to milucke a Hanke vsetko najlepsie 🙂

pristela
26. júl 2012

@anibas @ajka82 baby nebláznite, ma napašmete a budem musiet zacat premyslat aj ja a to uz nebude ktovie co ☹ ☹

@pipka jeeminenku to vypadá úúúžasne roztomilo 😵 😵 super si to vyriesila

pipka
26. júl 2012

@simasa @pristela dakujeme babulky 😵

pipka
26. júl 2012

nasa hanka totiz miluje samotnu tu hmotu 😅 😅 😅 tak tu ked zje tych 8 noh, tak hadam aj dva dni nemusim varit 😀 😀 😀 😀 😀

lucula73
26. júl 2012

@pipka to je milučké,Hanke všetko naj želám... 😉
a tie nožičky sú čisto z hmoty??tie gule myslím 😉

anibas
26. júl 2012

@pipka nádherná tortička 😵 😵 😵 koľko vážila ?

ajka82
26. júl 2012

@pipka akoze moja drnda si vsimla otho tvojho pavucika a ona mi tu teraz pili usi, ze si prosi taku tortu 😅 a karin je taka ista, ona chce torty kvoli tej hmote 😀

muffinka8
26. júl 2012

@aduskatt tu je to tie písmenká
http://www.urybicky.cz/2011/02/jak-na-pismenka/ ten link bol v téme fotopostupy

aduskatt
26. júl 2012

@muffinka8 no super, ani som nevedela...tak ti, co ju chceli, si to tu najdu🙂

levandulka3
26. júl 2012

dievčatá súrne !!!!! mám objednávku na mufinky zdobené marcipánom od jakého počtu beriete objednávky aby sa to oplatilo a za akú cenu? Ďakujem 😉 a ešte som zabudla čím vykrajutete to kolečko marcipánu navrch

muffinka8
26. júl 2012

Moja prvá postavička 🙂 (podľa obrázka z netu)

levandulka3
26. júl 2012

@pipka ja som dávala tie dlhé farebné pelendreky a bolo to jedlé 😀

pipka
26. júl 2012

@anibas sabi to je taka malinkaaa..len PRE Hanku 😀 lebo ona stale len svoju vlastnu chcela 😅 😅 😅
to robim na zajtra husenicu, tak som urobila jednu tu malu ikeovu misku naviac 😉 cca 600g to tusim ma..a plus tie nohy nieco vazia 😉 tak do kila asi 😉

pipka
26. júl 2012

@levandulka3 vidiiis, to je dobry napad 😉 len neviem, ci by mi nasi jedli pelendreky 😕 😅
tak toto mozem pouzivat este niekolkokrat 😉

pipka
26. júl 2012

@lucula73 ano ano, cista hmota 😉 mohla by som jej obalit aj nejake cukriky alebo tak..ale ked ona len tu HMOTU 😅 😀 stale len, ze maminka, mozem ti zobrat z tej hmoty 😝 😅
chuda, nema pojem, ake je to drahe 😝 😝 😉

dajna11
26. júl 2012

@muffinka8 milená 😀

pristela
26. júl 2012

baby huraaaaa, nahovorila som pani na vanilkovuuu plnku s malinamiiiii 😵 😵 😵 😵 dufam, ze je fakt taka dobra ako ste pisali 😀 bo dala na moju radu 😀 ale aspon uz nebudem robit pribinákovu , bo uz inu asi ludia ani nepoznaju 🙄 🙄

a holky moje sladke , nevideli ste niekde postup na proteu? by som sa uz aj zamyslat mala ako ju urobit 🙄
http://www.totalexports.com.au/Images/FlowersFr...

monasek1
26. júl 2012

Ahoj holky mam udelat svatebni dort tripatrovy pro padesat
az sedesat lidi. muze mi nekdo poradit jak velke rafky pouzit a jakou cenu mam pani priblizne rict?

muffinka8
26. júl 2012

@pristela ja som tento krém až teraz objavila, lebo v mojom okolí si ľudia myslia, že iná ako maslová plnka nemôže byť v torte 😝

maya30
26. júl 2012

baby porazi ma, v pondelok vymodelovana a uz vytvrdnuta salka mi zmakla, to co je ??? 😕 Mala som ju pri otvorenom okne a je pravda ze vonku prsalo, to mi akoze zmaklo z toho vlhkeho vzduchu ? Jaaaaj to co mam teraz robit ? ☹

eliska22
26. júl 2012

@pipka krásna tortička 😉 ten podnos si kde zohnala? ja by som potrebovala niečo také čisto biele pod svadobnú tortu 😝

eliska22
26. júl 2012

@maya30 no navlhlo ti to 😅 jedine asi novú urobiť 😝

jakelina
26. júl 2012

@monasek1 cena podle kil a na osobu se počítá 150-200 gramů, tak si to spočítej a podle toho upeč velké korpusy. Záleží i na krému, některé jsou těžké a třeba šlehačkové lehčí.

simasa
26. júl 2012

šmolkovci...

artepf
26. júl 2012

ahoj holky, přidávám můj svatební dort, který máme na zítra jako svatební dar, nevěsta bude mít stejnou svatební kytici, já bych sama od sebe asi ty barvy tak nekombinovala a ty rohy bych podle sebe taky nedávala, ale bylo to na přání nevěsty 🙂 . Jinak poprvé jsem zkoušela smartflex třešeň, oproti mandlovému mi i docela chutná a pracuje se s ním skvěle. Vzpomněla jsem si, jak jsem tady od @dadka 212 četla, že obrátí kbelík vzhůru dnem a patou zatlačí, tak já jsem si na to opatrně stoupla celá a fakt to krásně vypadlo, takže díky moc za skvělou radu 😀 .
Jinak ani jsem nečekala, že bude mít 11 kg, s deskou 12,5, sotva jsem ho unesla 😀 .