Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ivana2301
31. júl 2012

@jakelina a prosím Ta ešte pod takúto plnku tvarohovú dávaš aj neaký lekvár?Alebo kropíš niečím korpus aby nebol suchý?Alebo nedať nič na korpus čisto iba plnku??? 😕 😕

jakelina
31. júl 2012

@ivana2301 dávám do toho krému nějaké ovoce a pokapat můžeš šťávou z toho ovoce nebo nějakým sirupem. 😉

jakelina
31. júl 2012

@ivana2301 to asi z dvojnásobné dávky.
@sisix dá se dát jakékoliv ovoce, čerstvé mrazené, kompotované.

cestovatelkaandrea
31. júl 2012

@simasa nadherne torty vyzera to fakt super

dm1
31. júl 2012

@vera1132 @pristela @aduskatt podla mojich skusenosti sa potah v teple a horku teda jeho vplyvom topi vzdy na vrchu a nie od kremu od torty. Od torty vzdy kvoli nevhodnemu kremu, stave z ovocia resp. pod kremom sice mala vrstva masla ale teplom sa roztopila a dostal sa k potahu nevhodny krem. Ak je torta s maslovym kremom resp. s hrubsou vrstvou pod potahom maslovym nemoze sa potah ani v teple roztopit od kremu ale skor sa torta na teple spoti a tecie to z vrchu. Teda aspon mne to tak robilo a podla mna to aj dava logiku. Ja som raz taku mazlavu tortu jedla - svoju krem pudingovy bolo to pre nas a nechcelo sa mi patlat tam maslo a teda napriek tomu ze na povrchu bol potah OK pri kreme bol mazlavy a nechutny nielen na pohlad ale aj chut 😝

dm1
31. júl 2012

@andrea12737 krem pod cokoadu moze ist uplne hocaky tam nehrozi topenie nicoho 😉

dm1
31. júl 2012

kocky vas docitat po viac ako tyzdni nehrozi sak vy ste toho strasne zapisali 😲

muffinka8
31. júl 2012

Prosim vas, chcem zdobit cupcake pribinakovym kremom. Bude drzat? Rada by som ho nanasala vreckom na zdobenie. A myslite ze by sa dal aj zafarbit napr.gelovkami?

aduskatt
31. júl 2012

no, zeny, tak v teple sa nelen blbo pece, ale aj cistia koberce namokro a peru a vesaju zaclony...to som si zasa vymyslela dnes ropbotu.ale uz skoro hotovooooooooooooooooooooo🙂))...........ktovie, ci sa nebude aj mm divit, ked pride z prace, ze co sa mi porobilo🙂
@muffinka8 zafarbit sa urcite da🙂 a ked tam das dost pudingu tak aj drzat bude🙂).v recepte su dva, ja davam jeden a je to dost tuhe

lencza
31. júl 2012

zdravím všechny pekařky

mám takovou prosbu.........mám zákaznici, jejíž syn má alergii na mléčnou bílkovinu, nesmí máslo, mléko, takže do krému máslo dát taky nemůžu, šlehačkové krémy taky nepřipadají v úvahu, to samé krém s tvarohem.........dostala jsem od ní ceres, že prý ho už jednou v pudinkovém krému měli a krém chutnal i dobře........neměla jste některá podobnou zákaznici? jestli s tím máte zkušenosti

přidávám moje poslední dvě dílka

anibas
31. júl 2012

@ivana2301 do tvarohovej plnky dávam rôzne ovocie a ničím nekropím korpus ani džem nedávam, tvaroh zvykne púšťať vodu a z toho korpus namokne.

larah
31. júl 2012

babenky na TOM písala jedna,že má tento týžden 16 tort 🙄 ,dá sa to vobec?a aj poschodky, to kolko musí mat chladničiek

muffinka8
31. júl 2012

@larah ak nemá rodinu 😅 a ak pečie v deň alebo tesne pred tým ako jej prídu po tortu, tak môže piecť od rána do večera 😀

dadka212
31. júl 2012

@larah podla mňa sa to dá 😉 ja mám 2 deti a zvládla som 12-13 toriet za víkend....viac som nemala a už ani mať nebudem max 2 už sa mi nechce tolko piecť 🙂

mariann2
31. júl 2012

@larah ja som ich toľko mala raz, prvý a posledný, bol to zabijak a bolo to v období prvého sv. prijímania u nás, takže sa tam veľa nedalo vymýšľať, ale o kalichoch sa mi aj snívalo

larah
31. júl 2012

@dadka212 ty si super šikulka.......myslela som v tomto teple,ja som mala s tou knihou velký problém, vytiahla som z chladničky a hned bola otopená, no a pri tom kvante tort teda....klobuk dole

larah
31. júl 2012

@mariann2 máš moj obdiv

mariann2
31. júl 2012

@larah občas mám pocit, že niet čo obdivovať, skôr sa ťukať na čelo či som normálna 😝

simasa
31. júl 2012

Dnešná...

larah
31. júl 2012

@mariann2 😀 😀 😀

larah
31. júl 2012

@simasa také kvety by som chcela vediet robit

jakelina
31. júl 2012

@simasa t ta je nádherná, jemná vkusná. 😉

simasa
31. júl 2012

@larah
@jakelina
Ďakujem babule!

muffinka8
31. júl 2012

@simasa úžasná je. Mám veľmi rada takéto jemné a s citom zdobené torty.
Divoké a farbisté by mali byť len torty pre deti 😀

pipka
31. júl 2012

@simasa naaadhera naadhernaaaa...tie boky si cim robila?na to mas nejaku formicku ci sablonu? 😕

maya30
31. júl 2012

@simasa krasna torticka, ak sa nenahnevas tak si ju ulozim, aj ja mam tuto vykrajovacku, snad sa nabuduce inspirujem 😉

andrea12737
31. júl 2012

@pristela 😀 stuhu uz mam kupenu 😀 previazovat to urcite budem 😀 😎
@aduskatt fuuu, ze slamky. 😀 Pri ,30cm priemerom, torte mi bude treba cca 90trubiciek 😀 Ale ako zalozny plan, dobry! 😀 😵 😉
@mima1311 pekna torticka 😉 dakujem. Uvidim pre co sa rozhodnem 😉
@dm1 dakujem za reakciu. 😵
torty budu dve, obe plnene origos parizskym kremom. Nemozem si dovolit ich zdobit v den, resp. tesne pred odovzdanim 😒 este mam k tomu jednu-marcipanom potahovanu.. dve torty musim mat hotove den pred odovzdanim a tu jednu (neviem este ktoru 😅 ) si mozem dovolit nechat na dopoludnie. Len tie trubicky zmaknu, asi, ci sa mi to paci alebo nie 😒 no hlavne aby im chutila 😉 Uvidim. Tri naraz som este nerobila 😝
Vdaka kocky. 😵

aduskatt
31. júl 2012

@andrea12737 ved preto som pisala, ze okolo celej torty by sa mi nechcelo🙂) a jednu slamku mozes rozstrihnut na tri🙂 do tych trubiciek tak potrebujes len 30, xixi

anibas
31. júl 2012

@simasa ááááááááááááá - nemám slov - prekrásna !!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 už viem - aký chcem swapík 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

micmo
31. júl 2012

@vecernicci Ahoj a dekuji moc za radu, me to samozrejme ani nenapadlo, bydlim na druhe strane,ale myslim, ze si tam v brzke dobe udelam vylet 🙂 Tak jeste jednou dekuji 🙂