Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mirka_aa
31. júl 2012

co hovorite na tuto tortu? je to precizna praca skusenej zeny co robi torty hodna 70€ ? lebo ked som hovorila tej co mi ju piekla pripomienky,tak nechapavo na mna pozerala ze co sa mi na nej nepaci...ci ozaj prehanam?

mirka_aa
31. júl 2012

ako predlohu som jej poslala obrazky aby urobila neco take

mirka_aa
31. júl 2012
mirka_aa
31. júl 2012
mariann2
31. júl 2012

@miciatko ja som robila kabelku vuittonku punčovú a v pohode držala http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/media/se... a kreslila som ručne

rapunzel1
1. aug 2012

@lencza ahoj, ja som mala takú zákazníčku, syn mal intoleranciu na mliečnu bielkovinu, robila som dve plnky, čoko, šľahaná nad parou z 6 vajec, 300 g cukru, a potom do toho 2 hery, a vanilkovú a tú som robila z pudingu zo sójového mlieka a pudingu, ten mu nevadil, ale myslím, že existujú aj bezlaktózové pudingy a do toho tiež heru namiesto masla a všetko dopadlo v pohode

miciatko
1. aug 2012

@vlada111 na tvojho chameleon sa neda zabudnut ,dakujem

vera1132
1. aug 2012

baby, velmi zaujímavé fotky mrknite si ich 🙂
https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/photo.p...

abriela
1. aug 2012

@mirka_aa no to vyzera na zaciatocnicku, asi taku ako som ja. Potiahla som 7 tort 🙂

huxy
1. aug 2012

@mirka_aa a riešila si to nejak s pani @monika76 čo ju piekla? tuším,že ju piekla ona,má tu foto niekoľko dní dozadu.ja som ju aj lajkla 😉
aj keď osobne som mala svadobnú tortu trojposchodovú za 50€ - ale po známosti.len toľko k cene 🙂

muffinka8
1. aug 2012

@mirka_aa najprv som si pozrela obrázok a až potom to čo si čítala. A prvé čo ma pri obrázku napadlo, že ... ups, toto by som teda osobne ja neodovzdala a ani keby som to robila pre seba by som nebola spokojná. Mám za sebou len 3 torty (mám tu aj foto). Ale toto je podľa mňa odfláknuté maximálne. Profesionál, alebo žena čo už má niečo odpečené by si toto nemala dovoliť. A začiatočník by sa do takých vecí nemal púšťať, lebo aj jednoduchšia torta môže byť krásna.
Ja som tak dopadla so svadobnou tortou ☹ aj krstinovou ☹ keby však som mala čas pri týchto udalostiach, čo nebol, tak si ich upečiem sama a bola by som spokojná.
Je pravda, že každý má iný vkus ale toto a ani tie moje zlé neboli o vkuse, ale o lenivosti vložiť do toho viac.

simasa
1. aug 2012

@rapunzel1 @lencza
Baby len pozor, lebo je rozdiel intolerancia (laktozy) a alergia (na bielkovinu kravskeho mlieka). Radsej sa zakaznicky treba spytat, co presne moze jest. Ale kremom slahanym nad parou s tym maslom od zakaznicky sa nic nemoze pokazit. U pudingu je to uz ine... Ti, co maju intoleranciu, by relativne mohli znasat bezlaktozove mlieko (ale napr. ja neznasam). Pre oba pripady su vyhovujuce mlieka napr. sojove, mandlove, ryzove atd. - tie sa daju kupit v obchodoch so zdravou vyzivou, ale ryzove a susene pohankove napr. aj v Bi.e.

muffinka8
1. aug 2012

tu je tá nešťastná svadobná torta čo som si dala upiecť na svoju svadbu 😒 mala byť biela, čo však malo od toho vééééľmi ďaleko. A tie strieborné guličky, mali byť jemne nalepené na povrchu a boli do tej torty vtlačené, no vyzeralo to nechutne. A jasne som povedala, že nič iné tam nechcem a just vidíte tie kvety a listy. No ako nech sa na mňa nik nehnevá, ale mne sa chcelo plakať keď som to videla. Našťastie mi hostia priniesli ešte jednu ako dar, tak tá druhá bola potom na hlavnom stole

lencza
1. aug 2012

@simasa @rapunzel11 děkuju za reakce,mám od zákaznice koupené ryžové mléko,takže s tím by problém být neměl

huxy
1. aug 2012

@muffinka8 môžem vedieť,čo ťa vyšla táto krasotinka?

muffinka8
1. aug 2012

@huxy to už netuším vôbec, ale málo to isto nebolo.

huxy
1. aug 2012

@muffinka8 ale normálne tam aj vidno,kde sa spája hmota /marcipán/ a snažilo sa to zakryť tými guličkami, no žiaľ aj tak vidieť

muffinka8
1. aug 2012

@huxy asi vieš ako mala tá torta vyzerať pôvodne, jemne decentne, ale toto je žiaľ ako koláčik z piesku.

mates22
1. aug 2012

@mirka_aa no to je vidět, co dokáže udělat fotka, na té původní od tvůrkyně to vypadalo jako ucházející dort, na těhlech teda už rozhodně ne 😖

broucek2
1. aug 2012

@muffinka8 přiznám se, že i můj první dort vypadal líp než tato. A na svatbu bych si netroufla ho nikomu dát natož prodat

muffinka8
1. aug 2012

Takto nejak som si to predstavovala ja. Toto je foto z TOD. Človek by povedal, že na takej torte nie je čo pokaziť a predsa, viď hore.

aduskatt
1. aug 2012

@muffinka8 tak to je fakt nestastna torta☹

aduskatt
1. aug 2012

@mirka_aa by som sa aj bala taku odovzdat☹

mates22
1. aug 2012

@muffinka8 rozdíl je markantní 😀, ale jak už jsem psala i můj svatební byl k pláči a dneska se tomu spíš směju 🙂

aduskatt
1. aug 2012

@mirka_aa kolko mala na vahu ta torta?

monika76
1. aug 2012

@mirka_aa Mirka mna nevytočíš a stojím si za svojím! to či si robila s tou tortou ? vieš kolko je stupnov? ja som ti ju odovzdala v dobrom stave ! Nemaš hanby v sebe ! Vrátila som ti 20e aj ked si stojím za svojím ! Váha to neviem ako si urobila a vobec kašlem na to ja mam dost svojich problemov! Vieš čo nabuduce si skus urobit torticku sama a hlavne ked mas v byte tak okolo 30C .Niekolko krat som ti napisala objednaj si inde ! Prečo toto robiš ? hmmm? ze som ti povedala pravdu do oči že si drzá ! Ja som ti povedala ze tak ta torta nebude tak vyzerat .

brumka
1. aug 2012

ahojte ,mozete mi poradit? aka hm,ota je najlepsia na figurky, ktora by aj daco zniesla. robim z K2 lebo mi celkom aj chuti, ale na postavicky to nieje ono...dakujem, inac niesom konkurencia, peciem si len v rodine

monika76
1. aug 2012

kočky ta torta bola velka okruhla ani pri najlepsiom nemohla mat 5kg ! vazila som ju a aj pred nou som dala kg muky na vahu..tortu som odovzdala v dobrom stave ! nič take ako je na obrazku vsak to je uplne jak keby bola v skleniku ! Budem hnusna ale mladá slečna sa urazila! ja som jej x krat povedala ze nech si hlada niekoho ineho...Ja viem ze nieje to ospravedlnenie ale aj lemovku som koli nej objendavala ! a piekla som ju do frasa a jakubik mal do 40C teploty a ked spal som ju robila...Musela ju nechat v tej horucave dlho vonku a takto to dopadlo !

aduskatt
1. aug 2012

@brumka Asi naj je Smartflex Flower ak chces kupovanu

brumka
1. aug 2012

@aduskatt asi kupovanu, lebo mne tie niektore vyrabane hmoty nechutia napriklad z cukrikov ale ta je asi skor na potahovku...a este taka otazka kolko zvykne smartflx vydrzat do spotreby a co vyrdrzi vonka?