Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
20. jún 2010

@alionuska Ali dík a chybičky sa nájdu - len foťak bol milosrdný 😉

beruska2x
20. jún 2010

@benjik supliky, maleho hracky a stare sponky na vlasy 😀

@alionuska pry rychlovka, ja bych z toho mela nervy tyden 😉

dm1
20. jún 2010

@anibas krasna torta!

benjik
20. jún 2010

@anibas krásný dort,jak jsi dělala ty serepetičky po obvodu? Z toho by mě asi piclo. Koukám,že na Slovensku je náboženství velmi rozšířené. Tady se moc svaté přijímání nekoná a vy máte pořád zakázky na tento druh oslav.

@alionuska neboj je znám co je to za značku,když já je znám jen v tom stylu co si dělala do autíčkové soutěže,tyhle novější verze mi fakt připomínají bat mobil, a když vyměníš znak tak z toho máš auto,co se dělá v Americe,jen si za boha nevzpomenu na značku,ale taky to vypadá jak bat mobil.

Holky normálně se tu ještě naučím slovensky. Píšu píšu a v půli věty zjístím,že ne česky,ale slovensky 😀

beruska2x
20. jún 2010

@anibas dortik fakt moc peknej 😉

@benjik Batman je eso vid 😀

holky a zkousely jste si nekdo delat formicky treba z modiritu???

benjik
20. jún 2010

@beruska2x no to jo,hlavně ten s Clooneym 😀

erika107
20. jún 2010

Ahojcek babulky

tak dnes som robila torticku mamine k narodkam :o) konecne sa mi netrhala potahovaka a dopadol docela fajn len tie nohy sa mi nepacia :o) ale tak nabuduce nieco ine vymyslim ako ich upravit :o)

erika107
20. jún 2010

a este som zabudla pochvalit torty su uzasne este sa musim vela ucit 🙂 ale o 2 tt ma tato narodky zase tak musim nieco vymysliet 🙂

vinka
20. jún 2010

@benjik moja a ktorú vetu si napísala slovenský?bo ju neviem nájsť 😀 😀 😀 Ale budeš aspon dvoj jazyčná 😀 😀 😀

alionuska
20. jún 2010

@benjik myslis,Bently,alebo Viper??? 😅 😅
@beruska2x a ty si ma zas rozosmiala...ze nervy tyzden..no ja uz sa psychicky pripravujem na tento tyzden idem robit Crazy Frog..dve torty 3D -jedna zaba bude na rakete a druha na skutri...uz sa tesim,ako sa zas vyšantim na nich... 😀 😀

beruska2x
20. jún 2010

@erika107 cauky fakt krasna 😉

@alionuska to vis kazdy ma jne vyzvy 😀 na Fraga jsem zvedava 😉

vinka
20. jún 2010

@alionuska kde ty berieš tu fantáziu. 😀 😀 Obdivujem ťa fakt

benjik
20. jún 2010

@vinka já si toho všimla a smazala jí,ale už několikrát se mi to stalo.Ještě,že si to vždy přečtu než to odešlu.

alionuska
20. jún 2010

@vinka to si tak rozkazali..aj fotky mi poslali mailom,ze ako maju torty vyzerat... 😀 moja fantazia bude pracovat az pri dokoncovani tort🙂 😀 😀

benjik
20. jún 2010

@alionuska ani jedno,to je značka,která je dostupná jen v USA,možná si časem vzpomenu,ale ted jsem koukala na tvé auto znova,to je jen tím úhlem focení,že mi to připomnělo. Aby sis nemyslela,že já amatér s mými příšernostmi hanobím tvá mistrovská díla. Myslím to v dobrém.Kdysi při těch různých IQ testech jsem řekla,že kańka vypadá jak myš převlečená za batmana. Tak se nediv,časem si zvykneš,na tyhle mé nesmysly. Fuj žáby,bleble,nemám je ráda,ale určitě budou krásný.
Jak dlouho vlastně už děláš potahované dorty?
Letím špuntína nechce spát,tahá kočku za uši.








vinka
20. jún 2010

@benjik No škoda,že si to zmazala. 😀 😀
@alionuska aj tak si hotový zázrak 🙂

benjik
20. jún 2010

b nnb nvbn, w
příště to teda nechám.malá mi mlátí do klávesnice,tak se nedivte textu,je to naše ajťačka malá.
Jdu ji zhypnotizovat ke spánku,.

beruska2x
20. jún 2010

tak jsem zkusila rize z mlec. hmoty a myslim ze se mi i povedly 😉 zitra nafotim a dam...

beruska2x
20. jún 2010

tak jsem vam je musela jeste vyfotit 😉 😅

benjik
20. jún 2010

@beruska2x jsou moc krásné,já chtěla dělat taky ale z varny,jenže malá usnula až před chvílí,tak to odkládám na zítřek.

beruska2x
20. jún 2010

@benjik 😵 diiiik posledne mi to neslo z ty MMF tak jsem to zkusila z tohohle a dobry...ale MMF taky prubnu jen ted nemam hotovou 😉

varna je jako mlecna potahovka? at se ti dari 😉 ja z toho mam takovou radost 😀

vinka
20. jún 2010

@beruska2x nááááááááááádhera fakt.Som v nemom úžase ake krásne ruže si vyrobila 🙂

zdenallicka
20. jún 2010

Anibas, Ali a DM, super dorty!!! 😵

beruska2x
20. jún 2010

@vinka jezis diiik 😵 jsem rada ze se dari 😉

ty mas ale nadherne dorty, ali a ostatnim to musi byt vtipne jak se raduju ale.... 😉

benjik
20. jún 2010

Varna je z mouky,tuku,vody,cukru a aroma plus někdy suš. mlíko,je skvělá. Nevím kdo sem na ní dával postup asi dvacet stran zpátky,ale fakt super a je levná. Dokonce mám poblém chuťově rozeznat zbytky varny od fal.marcipánu.
MMF ještě jednou zkusím taky,přeci jen první nevydařený pokus mě neodradí.

zdenallicka
20. jún 2010

Eriko, ovečka je parádní..🙂 Na mě trošku netradiční (růžová), ale moc pěkná..🙂

Beruško - první růže a zrovna takové??? 😲 No boží... 😵

marielik78
20. jún 2010

@anibas Zbadala som tu tvoj prispevok, tak som sem nakukla mimo nasej temy... 🙂 Fuuuha, tak dalsiu takuto tortu si robila, paaani, to je parada!!! Neskutocny talent, prekraaaaasne!!!

A vobec, vsetky torticky, co som stihla obzriet dve stranky dozadu, klobuk dolu, kocky 😉 Ja by som tak korpus zvladla iba 😀

zdenallicka
20. jún 2010

Já mám upečeno, naplněno, pomazáno krémem a chladím.. Mám obarvené potahovky a uklizenou kuchyň.. Zítra budu vyrábět ovečku Shaun, jak leží na břiše a asi čte, plot, kytičky a písmenka a potahovat dort... no a zkompletuju to asi až večer..🙂

beruska2x
20. jún 2010

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=8585

jsou to tyhle.. ale delala jsem to z Bebilonu co mam doma 😉

@zdenallicka moc dik, byla jsem prave prekvapena jak to bylo snadne 🙂 slo mi to fakt dneska dobre, a valela jsem to na silikonovem valu, silik. valeckem bez folie....

zdenallicka
20. jún 2010

Já budu zítra potahovat varnou, ale mám hotovou i tu fondanovou potahovku... Zadělávala se kupodivu moc dobře (vylovila jsem odtud jen dva cucky želatiny) a je sněhově bílá... 😵 No a je jí z fakt dost..🙂 POtahovat s ní budu až ve čtvrtek, tak pak dám zprávu..🙂