Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
6. aug 2012

@ikula2 gratulujem torta krasna

vlada111
6. aug 2012

@janula.h júúj maslá v prdeli a balkón špinavý ☹

pipka
6. aug 2012

ajojte, po vikende sa opat hlasim...a idem vas docitat...teda to je des...vy snad ani nespite a len pisete 😅 😀

@vlada111 ano vladi, v pohode, som si najprv povykrajovala rozne druhy a velkosti koliesok a potom uz len tak od oka hala bala ulkadala

ikula2
6. aug 2012

Dievcata vseeeeeeeeeetkym dakujeme za gratulacie 😵 😵

mates22
6. aug 2012

@ikula2 Krásný dortík a i já se přidávám ke gratulaci 🙂

miciatko
6. aug 2012

@zuzana124 ta futbalka je nadherna ,to ako ozajsna,ako si robila??

maya30
6. aug 2012

ahojte baby, nemate nahodou navyse jedno babatko na predaj ? Surne by som potrebovala do piatku, prosim, prosim 🙂

pipka
6. aug 2012

@ikula2 kraasna torticka a veeelka gratulka k malej kvetinke, nech vam robi len a len radost 🙂 😵 😵

iwulka23
6. aug 2012

aa znova potrebujem inšpiráciu 😀 ja aj mamka budeme mať narodeniny den po sebe..no gratulantov bude zrejme dosť,ja budem oslavovať asi na 3x 😀 viete..stým stým aj stým 😀 noo piecť chcem niečo spoločne...ale neviem čo...nechcem nič tématicke..ale aby to bola dvojtorta 😀 nejaky nápad babenky?? vdaka 🙂

pipka
6. aug 2012

@pristela nechaapem aky bomba klavir.... 😎 chcem sa s tebou kamosit aby si ma naucila aspon polovicu z toho co vies 😅 😀 😀 😀 😀 😀

sisix
6. aug 2012

@verunkah ja delam red velvet, ale pouze s originalni naplni.

lamps
6. aug 2012

@maya30 potrebuješ hotové bábo? Urobím a pošlem ti ho 😀

iwulka23
6. aug 2012

a ešte jedna rada..ako robíte tie ozdoby na torty,napr.na tejto fotke..myslim na tých drotikoch...to stačí cez vypichovač urobiť kvietok zasunuť do drotika a nechať vytvrdnuť??

verunkah
6. aug 2012

@sisix a to je?? 🙂

maya30
6. aug 2012

@lamps hej hotové, nemám formičku, lebo krstinovú som ešte nerobila, neboj, bude mu u mna dobre 😉 pisem ti IP, dakujeeem

lamps
6. aug 2012

@iwulka23 áno presne tak, len nesmieš s tými drôtikmi hýbať a nechať to dobre vyschnúť

iwulka23
6. aug 2012

@lamps ano..superr...vdaka 🙂 kolko dní pred napichovaním na tortu to mam asi robiť?? budem mať smartflex velvet..

wera.g
6. aug 2012

@dm1 nádherné slnečnice 🙂 prosím ťa, to si robila ručne, alebo máš nejakú formičku/vykrajovačky? Mám totiž objednávku na jednoduchú so slnečnicami a neviem ako na ne.. ďakujem moc 😉

lamps
6. aug 2012

@iwulka23 to stačí, keď večer porobíš ozdoby a ráno budú použiteľné. Ako rýchlo vyschne hmota veľmi záleží od vlhkosti akú máš doma.

sisix
6. aug 2012

@verunkah sýr philadelphia,mascarpone,slehacka jstem ted na chalupe nevim presne z hlavy, ale urcite je na nete nebo ja v nedeli pokud uz nebude pozde. A krem je uzasny spis jemne na slano. Uzasna kombina.Mozna tu ma recept nektera z holek.

verunkah
6. aug 2012

@sisix děkuji 🙂

rapunzel1
6. aug 2012

@lokalistin ďeti sú strašne zlaté a úprimné 🙂 , my máme doma stále krtkomániu, najskôr malý a potom aj malá, každý diel poznajú od predu od zadu, ale malý už presedláva tiež na levieho krála a snaží sa ho statne interpretovať 🙂

rapunzel1
6. aug 2012

@verunkah áno hodí, je to super, ale pod poťah ee, radšej zbytky korpusu, maslo, cukor, alebo ak nemáš korpus, dávala som aj rozdrobené piškoty pomixované s maslom

pristela
6. aug 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 až som monitor oprskala 😀 😀 😀 trdlo 😀 😀 vsak ja čo viem, viem len tu od vás 😵 😵 😵 a teda vela toho neviem ☹ som poctivo čítala celu diskusiu od zaciatku a vrelo to odporucam kazdemu nováčikovi, ja viem že toho je vela na citanie 😅 ale fakt sa to oplatí 😉 😉
vsak ty si suprová sikovnica, nepotrebujes ma, ale za kamosku ta beriem 😀 😀

muffinka8
6. aug 2012

prosím vás, nemáte nápad na nejakú jednoduchú tortu? Upiekla som korpus, ale už som nestihla naplniť lebo malý spinká a v našom byte je všetko počuť, takže naplním aj potiahnem ráno. Manžel ju vezme do práce, kde je 90% mužov, tak by som niečo pekné chcela, ale zas nič "sladké" kvetinkové príliš.

janula.h
6. aug 2012

@vlada111 ani nieeeeee pes vylízal 😀

pipka
6. aug 2012

@pristela sak aj ja som citala vsetko, neboj..ale niekedy je stokrat citat malo, mne je lepsie raz vidiet a hadam by som ta aj predbehla 😀 😀 😀 aaale nie, srandujem samozrejme 😅 😝 na teba nemam moja...ale tak ucit od teba by som sa chcelaaaaa...bo aj talent treba mat..a fantaaziu 😎 😉 a ty ju maaaaaaaaas a veeeela 😎 😎 😎 😎
fakt klobuk dolu 😵 😵 😵

rapunzel1
6. aug 2012

@vecernicci prosím ťa mám otázku ohľadom mliečneho marcipánu, ak si dobre pamätám, tak ty ho používaš... Chcela by som robiť kávové zrná, ale aj ho vedieť,mala som napísané nejaké recepty, ale ten, z ktorý som si vybrala sa mi vôbec nepodaril ☹ , najskôr to bolo hrozne sypké a nedalo sa mi to zmiesiť, keď som pridala tekutín, tak to už bola úplná katastrofa. Môžeš mi prosím dať recept, ktorý máš overený a hlavne aj postup ako s ním narábať? Aj značku mlieka, lebo niekto spomínal na diskusii na TOM, že niekedy sa nevydarí aj kôli značke mlieka, tak neviem, ja som zvyknutá na MMF, ale chcela by som vedieť robiť aj tento.Ďakujem ....

lussy23
6. aug 2012

@zuzana124 krásne tortičky