Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sloniiicek
21. jún 2010

a alionuska - ty robis marcipan z tych cukrikov - teda MMF?

anibas
21. jún 2010

vinka a beruska - 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
a ja som rada, že tento víkend nič - v záhradke mám prales - no ale furt prší 😒 😒 😒 😒

vinka
21. jún 2010

@anibas moja aj ja dnes som chcela ísť ale leje tak nejdem bo ryžu nechcem pestovať 😀 😀

vinka
21. jún 2010

@sloniiicek Ali robí z mmf všetko 😉 A vyrába hotové zázraky 😀 😀

beruska2x
21. jún 2010

ja mam doma jen kytky a i v tech mi roste obcas zabinec 😀 😀 u mamy ve skleniku mam zase vysazene melouny a ty nerostou vubec 😝

vinka
21. jún 2010

@beruska2x a aké melony?červené alebo žlté? 😕

alionuska
21. jún 2010

😀 😀 😀 😀 co to tu citam?? Ohovarate ma??? 😀 😀 😀 😀 Neni to tak,ze by som otvorila velkosklad...normalka..len tie cukriky zaberaju trochu viac miesta,ale kuchynu mam velku...tak pohoda..a ano,cukor a muklu kupujem po 10 kg... 😀 😀

vinka
21. jún 2010

@alionuska No ved hovorím,že ty by si robila objednávky jak velko odberatel. 😀 😀 😀 Ale si prestav,že aj ja kupujem múku po 40 kíl.Ale nie na torty. 😀 😀 Ale na chlieb ale aj na torty používam tu múku.Ale viac spotrebujem na chleba 😀 😀

beruska2x
21. jún 2010

@vinka cervene 😉

@alionuska jen jsme rikaly ze by se ti vyplatilo Makro 😀

holky delala jsem ty ruzicky z MMf a teda zas mi to vubec neslo 😖 2 jsem musela stornovat 😅 nevim cim to je, hmotu mam fajn, ale ta mlecna o moc lip se tvaruje, drzi a nemusi se spojovat vodou.
I kdyz na MMF jen dubnu tak mam pak pocit ze mi to tece 😅

jo a pul baliku cukriku mi slupnul manzel, takze asi tak 😀

vinka
21. jún 2010

@beruska2x aj tebe to vyjedá muž?Aj mne.Furt ked ide okolo si vezme.Už mám nervy z toho. 😀 😀 No ja som chcel skúsiť červené ale nemám skleník a muž mi tvrdil,že mi to bez skleníka nevyjde.Tak som ich nekupovala. 😒

benjik
21. jún 2010

Jo Ali makro je pro Tebe jak dělané. Jinak mě muž bude zamlouvat u známého na podzim 50kg pytel moučkového cukru,ono se to před svátky pak hodí,budu mít i stejný pytel pískového,funguju totiž jako výrobna vánočního pečiva pro příbuzenstvo 😀
Já dnes taky dělala růžičky,ale z varny,jsou na kraji úplně tenoučké,jen asi 1 mm,proto se trochu třepí,ale to se zamaskuje. 😀 Jen jsem udělala akorát tři,pak se Nel vzbudila. Jsem se totiž dost dlouho vztekala s okvětními lístky,já je vůbec neumím vyříznout. 😝 Musím si donést zítra vykrajovátko a bude 😀
Jo jinak i když je to mimo téma,jsem si udělala radost a malý k narozkám budu objednávat stříbrný set na vlásky kartáč a hřebínek,ať má nějakou památku. Se mi tyhle věci vždy líbili. Mám ho v albu Prcek II.,tak se můžete mrknout.

beruska2x
21. jún 2010

@vinka u nas se sezere vsechno, uz si to asi zacnu davat pod postel 😀

ja koupila cervene a pisou tam ze se davaji normalne ven.. bez skleniku, ted je desny pocsi tak je tam mam v truhliku a az povyrostou tak je chci dat en, snad z toho aspon neco bude 😅

benjik
21. jún 2010

@vinka červený by šel i bez skleníka,nám vyrostl na kompostu ze semínek co jsme tam hodili a byl moc dobrý.Jen tohle léto moc ovoci nepřeje.

beruska2x
21. jún 2010

@benjik radost je dulezita 😉

takze se to trepi, protoze je to moc tenke 😕 😕 😕 😕 taky to tak mam, neslo mi to dobre vyfotit 😒 mrzi me ze mi ty z MMf nejdou ☹

beruska2x
21. jún 2010

@benjik mas je moc pekny 😉 vzorovany vid 😉

benjik
21. jún 2010

Díky,jo vzorovaný,nenašla jsem víčko od nutelly jak tu holky psaly,ale našla jsem nějaký umělohmotný pás,co se používá v pc. No u mě to bylo tím,že je to tenky,dá se to zahladit,ale to se mi ničilo vorování. Nebo taky můžeš mít moc suchou hmotu,to mi dělalo u toho mléčného marcoše,když jsem dělala růže mámě.

beruska2x
21. jún 2010

@benjik no, suchy mi to pripada dost to jo 😲 cim jsi to "spravila"????? priste zkusim tu s tukem...

benjik
21. jún 2010

pomalu na mě,já mám v hlavě ted ten setík a kamarádka dostane pozlacený dudlík,až se jí narodí mimčo 😀 co konkrétně spravila?

beruska2x
21. jún 2010

😀 no tu suchou hmotu 😀

benjik
21. jún 2010

ničím,mě se to pak samo zvlhčilo jak jsem to lepila vodou a šlo to uhladit.

beruska2x
21. jún 2010

jo tak to me taky ale pak se mi ten spodek jako topi 😒 a to davam vody kapicku 😅 nojo.. tak radsi dobrou noc 😀

benjik
21. jún 2010

já si jen bříškem prstu ´dobnu do vody a navlčím tak 2 až 3 plátky.jo jo dobrou

zdenallicka
21. jún 2010

Upečeno jest, fotky až zítra budou, Shaun the sheep je trest, příště si škubnu nohou...😀

hejdita
21. jún 2010

jj 😀 😀 😀 😀 tak vidim ze vicko od nutely se uchytilo 😀 😀 😀 😀 (aspon poentou)
benjik ruze sou moc hezke a berusko i tovje z MMF sou hezke ...to chce cvik a nohy v teple 😀 😀 😀

brou noc 😵 🤐

benjik
21. jún 2010

@hejdita hezkí nová fotky,jsem tě taky nepoznala. Jo to bylo od tebe ten trik? 😀 Já si nemohla vzpomenout. Nohy v teple? Tady máme zimu jak na Sibiři. 😝 A to je ode dneška oficiálně léto. 😒

benjik
21. jún 2010

hezkí=hezká

daniz
22. jún 2010

Ahojte, ako vždy zas posledná. Kočendy vôbec nestíham, zas ste prenádherné tortičky upiekli.Ali- klasika macher, DM krásna-sloníková,beruska, bejnik -krásne ružičky, a chválim aj statné, ktoré som nespomenula. Hejdita- vidíš všetko dobre dopadlo to som rada. Ja mám na piatok tú krstinovú a chcem sa opýtať, čo pečiete v tých okrúhlych poľských nádobách, ako dlho tam pečiete korpus?
Ali sa mi zdá, že ty v nich pekávaš. Prosím poraď.

anibas
22. jún 2010

@daniz vyskúšaš so špilkou či je hotový - ja najprv zatrasiem a ked nepláve, tak pichnem a pre istotu nechám ešte 5 minút

hejdita
22. jún 2010

@benjik jj trik byl odemne 😀 😀 😀 ale to je jedno nekdo by nato prisel i tak....lidi sou vynalezavy 😉

@daniz aj ja som rada ze to takto dopadlo a ze zakaznicka bola spokoja a chutnalo ..... 🙂

dm1
22. jún 2010

prosim tie co ste robili futbalovu loptu potiahli ste ju predtym este na tenko bielou hmotou alebo rovno na krem lepili tie casti??? mam jednu taku objednavku a uz vopred mam strach. ale zadanie znie bud futbalove ihrisko alebo lopta tak rozmyslam ze urobim ihrisko a v strede tu loptu a najskor potiahnem loptu. ked to nepojde bude len ihrisko a loptu zjeme doma 😀