Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
14. aug 2012

@bzucinka2 veď obe majú raketu 🙂 len na tej napravo ju nevidieť lebo je kolmo, tak splýva. A práveže tie "krivé" nohy vyzerajú akoby boli v pohybe tie postavičky 🙂

vlada111
14. aug 2012

@lubicakovac nevadí, zoženiem si 😉

adka_praha
14. aug 2012

ahojte... baby, ze ake zadanie, ze svadobna, 2-poschodova, biela a svetlofialova... a neviem, ci nieco jednoduche, nieco s kytkami, postavicky, alebo len obrucky... s akymi kytkami... ze nech je ozdobena tak primerane... a ked poviem mojej materi, nech im da na mna mail, nech mi poslu nejake obrazky, co sa im paci, nech sa mam coho chytit, tak zahlobi, ze ved nacoooo, to zvladnes... 🙄
mne sa hodne paci toto http://www.flickr.com/photos/sweetassugarcakes2... len by som tu ruzovu vymenila za svetlofialovu...? 😒

adka_praha
14. aug 2012

alebo nejaky tip? 😒

dm1
14. aug 2012

@bzucinka2 ved je super a raketu ma aj ten vacsi len je v zakryte s rukou 😉

jakelina
14. aug 2012

@adka_praha to je zadání na houbelec, pak si budou třeba stěžovat, že se jim to nelíbilo. nejlepší je aby ti poslali nějakou fotku co se jim líbí. Ten co jsi dala je nádherný, ale jsou lidi, kteří třeba řeknou, že je prázdný a nebude se jim líbit, však víš jak to je. 😝

adka_praha
14. aug 2012

@jakelina ved prave... a tak primerane to je tiez ze aka odpoved... myslim, ze zavolam maminecke mojej, ze nech mi laskavo poslu mail, lebo ze na to kaslem... 😒 boze, ako keby som nemala teraz kopec inych starosti, ale este aj dumat, co je asi pre inych primerane... 🙄

vlada111
14. aug 2012

@timonko ja by som ho ešte vyplnila farbou, je krásny, ale príde mi to nedokončené 😉

muffinka8
14. aug 2012

@adka_praha torta je pekná, ale nevyzerá ako svadobná. Ale to je len môj názor. Lebo mňe napríklad napadla pri tom tvojom popise, biela s fialovou stuhou a zopár orchideí do fialova. Fakt sa treba ešte s nimi spojiť.

adka_praha
14. aug 2012

@muffinka8 no uvidim, co z nich vytlacim... a uz vobec neviem nejaku konkretnejsiu velkost a co dovnutra... 😅 som myslela, ze mamka vedela, co rodi, ze som iba clovek a nie vestica teodora... 😅

vlada111
14. aug 2012

@adka_praha ja budem robiť tiež dvojposch. svadobnú s fialkovým . chcem urobiť nejaké kvety, lákajú ma hortenzie, ale ešte neviem. Mrkni napr. tu http://www.google.sk/search?hl=sk&q=lilac+flowe...

nikulqa
14. aug 2012

@jakelina dakujem velmi pekne, vase auto sa vam podarilo...uvidime ako dopadnem ja ufff 🙂

adka_praha
14. aug 2012

@vlada111 moj problem je v tom, ze ja mam hrozne rada jednoduche pekne veci... napr toto sa mi paci http://www.google.sk/imgres?q=lilac+flower+cake... kebyze sa hore plasknu este strieborne obrucky... babka mi obcas frfle, ze az moc jednoduche veci chcem... 🙄

daducha
14. aug 2012

Babyyyy, ma triafa slak z muffinov.Uz druha varka leti do kosa, co mi nechutia 😝 .Co na tom ludia vidia.Mne pridu vsetky suche.mate prosim osvedceny recept na cokoladove, ktore bude stavnate a nie take ze pôjdu tazko dole krkom.Uz ma nebavi plytvat surovinami.Keby aspon kremom chceli zdobit,ale nie, len muffin a hmota .
Dakujeeeem velmiiiiii 😵

muffinka8
14. aug 2012

@adka_praha tá je naozaj krásna a mne by sa páčila, ale ako hovoríš, niekomu sa môže zdať jednoduchá. Ja zas nemám veľmi rada preplácané veci.

muffinka8
14. aug 2012

@daducha a musia byť čoko? Lebo ja som minule robila citrónové cupcake a svieže boli a nie suché, lebo tam ide celé maslo a kyslá smotana a zajtra ich chcem spraviť s bielou čoko.
A keď tak chcú tie čoko, nech ti dajú recept aké majú radi.

adka_praha
14. aug 2012

@muffinka8 ved to, ani ja... ale lidi jsou ruzni... 😝

vlada111
14. aug 2012

@adka_praha aj ja mám rada jednoduché ak poznáš moje torty. Pozerám si na nete inšpirácia a vždy si vyberiem nejaký prvok, ktorý použijem. Ja by som napr. obrúčky na torte nezniesla, ale musíš sa fakt dohodnúť s mladomanželmi ☹

vlada111
14. aug 2012

@daducha ja robím len jedny a to od Nigelly Lawson - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=37517

adka_praha
14. aug 2012

@vlada111 mne sa obrucky velmi zasa pacia na tych tortach, ktore su jednoduche... alebo potom tie sosky, co su take "nekonkretne" ... no uvidim, co sa dozviem... bude sranda... ale ma prekvapuje, ze to chcu risknut, ze chcu na koniec septembra... a kto vie, dokedy budem v kope, vzhladom na to, ze aj mladsia sa trochu ponahlala... 😕

vlada111
14. aug 2012

@adka_praha ja som na tom tak isto 😀 Termín mám tri dni po tebe 😀 a mladšia sa narodila tri týždne do predu. Ale to závisí od teba. Ja mám robiť jednu v októbri a zabezpečili si ešte jednu tortu pre istotu, samozrejme chcú tú odo mňa, ale radšej sa pozichrovali

adka_praha
14. aug 2012

@vlada111 no ved som ale vravela, ze nemozem povedat na 100%, ze sa kludne moze stat, ze skoncim v porodnici miesto pri trube... 😅 jej tak tiez sa gulas? mi uniklo... 🙂

muffinka8
14. aug 2012

@vlada111
@adka_praha
jééj baby, vy ste jaké šikovné s bruškami takto vypekať. Ja som nevládala nič. Do deviateho mesiaca som pribrala cez 25kg a potom som sa už nevážila radšej, tak ma moje telo nevládalo nosiť 😀

adka_praha
14. aug 2012

@muffinka8 😀 tak prve mesiace mi musel muzik pomahat hlavne s karamelovymi a cokoladovymi vecami, lebo to som vzdy z toho "smradu" pomaly k zemi isla... a teraz uz pohoda... len zasa nepeciem, lebo vsetko uz mam v krabiciach nachystane na stahovanie... ☹ a teda ze abstak uz mam poriadny... 😨 😅 ja mam zatial len 1 kg od povodnej vahy... 😝

muffinka8
14. aug 2012

@adka_praha fakt? wwooow 🙂 ja ani neviem kde som to mala všade tie kila, ani si nechcem predstaviť aká som musela byť veľká 😀 našťastie už je to všetko dávno preč a opäť mám len tie svoje.

adka_praha
14. aug 2012

@muffinka8 ja som na zaciatku dost schudla, mi byvalo desne zle... dr. nebola teda moc nadsena, ja tiez nie, ale vcas sa to cele zastavilo...

luciahromadkova
14. aug 2012

@daducha bananove muffiny od bukovskeho
3 banany, pol šalky hnedeho cukru (alebo 3 polievkove lyzice javoroveho sirupu alebo sirup agave), 1 aj 1/2 šalky špaldovej muky, 1 prášok do pečiva, štipka soli, 1 vajce, 1/2 šalky rastlinný olej,
Do misy dat banany, roztlacit vidličkou, cukor (sirup), dať múku, prášok do pečiva, soľ, vajce a olej, premiešať, dať do formy.
Cez vikend som dala aj nastruhane jablko. Daju sa robit aj z celozrnnej múky. Z dvojitej dávky mi vyslo 18 mufinov. Tieto nie su suche a dokonca to môžu aj drobci.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/luciahromadk... tu su vyfotene....

vecernicci
14. aug 2012

@dm1 teda ty srdíčka jsou nááááádherný, klobouk dolů a to máslo mají u nís taky, tchyně mi ho tam koupila do zásoby 😉

anibas
14. aug 2012

@adka_praha ja by som volila bielu tortu a fialové kvety 😉 😉

adka_praha
14. aug 2012

@anibas u nejakeho konkretneho navrhu, ci celkovo proste biela a fialove kvety nejake? 🙂