Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
15. aug 2012

@adka_praha mne sa najviac paci ta prva mam ju ulozenu aj s bielymi ruzami aj s takymi slabunko zelenymi a v kazdej variante je uplne uzasna

zuzana124
15. aug 2012

@maca77 ja som zatiaľ robila len jednu je to tá zelená a tie ostatné mám z netu ako inšpiráciu, možno sa ti niečo zapáči 🙂

dm1
15. aug 2012

@petkaa28 presne ako tu niekto pise je to na kreme nie na potahu. ale kludne mozes poliat aj hmotu ale rovnakeho efektu samozrejme nikdy nedosiahnes - mylsim rovnako stecene ako na foto. Ale ked tortu riadne zachladis bude coko rychlo tuhnut tak to bude podla mna super naliala by som iba na vrch a potom opatrne iba lyzickou zvrchu pri boku aby to pekne stieklo a naliala by som mnozstvo podla toho ako chcem aby mi to sieklo nizko

dm1
15. aug 2012

@maca77 ja mam ulozene tieto. viac mam veru ulozenych ale zatvorenych knih

aduskatt
15. aug 2012

babenky, mrazili ste uz raffaello krem?

halienka
15. aug 2012

Ahojte babky, chcela by som sa spýtať, ako urobím takéto perfektne rovné pásiky z ktorých sú porobené tieto kvietky ako na tejto torte? Asi len špeciálnym valčekom, čo?

aduskatt
15. aug 2012

@halienka pravitko, skalpel a ides🙂)))

lokalistin
15. aug 2012

@bzucinka2 ahoj moja tak ti straaaasne moc dakujem mamina to dneska prebrala(zaplatila) tak v najblizsej dobe ti dojdu peniazky moooc dakujem za ochotu 😉

lokalistin
15. aug 2012

@halienka extruderom

dm1
15. aug 2012

@halienka najidealnejsie extruderom ak nemas tak musis vymerat a rezat 😝

sisix
15. aug 2012

holky, chci polit dort cokoladou, nekdo do ni dava tuk(coz ja nechci) a cetla jsem, ze se da dat i slehacka. Je to pravda, ci si to pletu s necim jinym?Pripadne kolik te hledacky? Diky

maca77
15. aug 2012

@dm1 Ďakujem 😉
@zuzana124 ďakujem... krásne sú ... tú tvoju si pamätám, škoda že nemám šablonu na stencils, by som niečo také skúsila ... no tá prvá je pekná.. urobím takto ale s viacfarebnými ružičkami 😵
... nepamätáš aký rozmer si mala tú zelenú?

lokalistin
15. aug 2012

dakujem vsetkym za paci sa mi

zuzana124
15. aug 2012

@maca77 rozmer mala 25x35cm

halienka
15. aug 2012

@lokalistin
@dm1
ďakujem babky, musím pohľadať na internete čo to je 😀 😀

lokalistin
15. aug 2012

@halienka alebo pozri detom ak maju plastelinu tam su tiez take striekacky co robia bud hadikov alebo pasiky kvetinky to by sa dalo tiez vyuzit
https://www.google.de/search?q=extruder+fondant...

sisix
15. aug 2012

holky, jak je to s tou smetanou do cokolady. Sim potrebuju to ted delat. Diky

rapunzel1
15. aug 2012

@miciatko ahoj, nie je to tam moc vidiet, ale predpokladám, že sú to také dve plastové lišty a v ňom rôzne ornamenty. Ak áno, tak ich mám aj ja. Chvíľu mi trvalo na to prísť, ale nie je to ťažké, dá sa aj otláčať, aj vykrojiť. Jednotlivý ornament som vatičkou potrela olejom, potahovku vygulala na tenko a potom na tom ornamente, čo som chcela dobre otlačila, obrátila a špáradlom podobrala a vybrala. Použila som ju na svojich posledným dvoch, aj na bábike aj na tej žabinkovej. Dúfam, že je to to čo som si myslela a aspoň trochu pomohla.

aduskatt
15. aug 2012

@sisix ja viem o oleji v cokolade, aby bola leskla.-so smotanou som sa este nestretla--aspon si nepamatam

sisix
15. aug 2012

@aduskatt ok dik

aduskatt
15. aug 2012

@sisix no velmi som nepomohla

aduskatt
15. aug 2012

@sisix 250 ml šľahačkovej smotany, 25 dkg čokolády
Šlahačku v hrnci zahrievame...do horúcej pridáme nalámanú čokoládu a miešame...keď sa začnú tvoriť bublinky odstavíme...nevaríme!!! Necháme vychladnúť a polievame. Dokonale sa rozotiera , pri krájaní nepraská a chutí skvele
asi 15 sekund hladania na internete🙂))

lokalistin
15. aug 2012

@sisix tak som ti to prave kukla v casopise Torty od mamy a je recept na polevu ja som to tiez uz tak robila na 250g cokolady na varenie 200ml slahackovej smotany

lokalistin
15. aug 2012

@sisix cokoladu nalamat do misky smotanu zohriat-nevarit zaliat cokoladu vymiesat kym sa rozpusti vyliat na tortu

nika1985
15. aug 2012

@lokalistin mozem sa opytat namiesto toho extrudom by sa nedal pouzit taky lis vies ten komunisticky na cajove pecivo som to pozerala a tam su podobne tie nadstavce.

zuul
15. aug 2012

ahojte sikulky, pocujte chcem sa opytat, ci sa Vam uz niekedy stalo ze ste svadobnu tortu skladali az na mieste? ja bojim, ze moja trojposchodova (samozrejme vystuzena) neprezije cestu do galanty po ten betonovej hopsavej ceste. myslite, ze ju mozem priviezt rozlozenu a zlozit na mieste?

a mozem coko varenu plnku+korpus - dat pod potahovku ze?

dikyyyyyyyyyyy

dm1
15. aug 2012

@zuul mne sa to este nestalo veru ale vacsinou kocky skladaju na mieste take co su na stojanoch a prenasaju kazde poschodie zvlast a uz iba na stojane spoja. neviem si predstavit skaladat taku klasicku tortu kde este vzdy maskujem spoj a tak. vacsinou sa skladaju uz ozdobene len na seba ale keby to bolo bez stojanu tak to aj kvety nabok a tak by si musela az na mieste davat nie?

dm1
15. aug 2012

@nika1985 da sa to aj s tym ja som cez to robila takych hadikov z hmoty ale ide to ovela tazsie lebo je velky zasobnik

zuul
15. aug 2012

@vlada111 mnam vidim, ze spominate francuzsku cukraren, skoda ze majitel umrel a tym sa zrusilil moji obzerstva. nieco uzasne. visnovy listkovy kolac.......... 😝

zuul
15. aug 2012

@dm1 mas pravdu, aj masla s brosnou pojde na jednu, aj gulicky..... boze keby tam viedla aspon nejaka normalna cesta 😠